سه‌شنبه 23 مارس 10 | 20:43

نتانیاهو: بیت‌المقدس پایتخت ابدی اسرائیل است!

“بنیامین نتانیاهو ” در نشست سالانه آيپاک با رد انتقادهای بین‌المللی درباره طرح‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در بخش شرقی بیت‌المقدس مدعی شد: بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل است… شهردار بیت‌المقدس گفت:به جای ۱۶۰۰ واحد مسکونی، ۵۰ هزار واحد مسکونی جدید می‌سازیم… مسئله سازش و گفت‌وگو هرگز درباره بیت‌المقدس انجام نخواهد گرفت


تریبون مستضعفین– در آستانه اقدامات گروه‌های تندرو در اطراف مسجدالاقصی و اعلام این گروه برای حمله به حرم‌الشریف و مساجد مسلمانان، مقامات صهیونیستی نیز با واکنش‌های تندی به حمایت سیاسی از این گروه‌ها دست زدند.

netanyahoo “بنیامین نتانیاهو ” در نشست سالانه کمیته امور عمومی اسرائیل- آمریکا (ایپاک) با رد انتقادهای بین‌المللی درباره طرح‌های اسرائیل برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در بخش شرقی بیت‌المقدس مدعی شد: بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: اتهامات وارد شده علیه اسرائیل باید مبنا و اساسی در واقعیت داشته باشد.
حضور نتانیاهو در واشنگتن برای شرکت در کنفرانس سالانه این لابی صهیونیست درست همزمان با افزایش تنش‌ها در روابط تل‌آویو و واشنگتن صورت گرفته است.
بنا بر این گزارش، روابط میان اسرائیل و آمریکا پس از اظهارات این رژیم در خصوص طرح‌هایی برای ساخت یکهزار و ۶۰۰ واحد مسکونی جدید در بخش شرقی بیت‌المقدس که درست پس از دیدار “جو بایدن ” معاون رئیس‌جمهور آمریکا با سران اسرائیل و ایجاد اطمینان از حمایت واشنگتن برای تل‌آویو اعلام شده بود، دچار تنش شد. آمریکا اصرار دارد که اسرائیل سریعا شهرک‌سازی‌ها در سرزمین اشغالی را متوقف کرده و وارد گفت‌وگو با تشکیلات خودگردان فلسطین شود و به همین دلیل نیز ادامه فعالیت‌های شهرک‌سازی را مانعی برای پیشبرد روند سازش به حساب می‌آورد.
این گزارش افزود: نتانیاهو در اظهارات اخیر خود در نشست سالانه ایپک به هیچ عنوان از طرح‌های جدید ساخت‌وساز در بیت‌المقدس و یا حتی تنش‌های بوجودآمده در روابط تل‌آویو- واشنگتن سخنی به میان نیاورد اما اصرار داشت که اسرائیل همچنان به روند صلح متعهد است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: من آماده هستم تا پای میز مذاکرات با “محمود عباس ” رئیس‌ تشکیلات خودگردان بیایم.
نتانیاهو در ادامه تشکیلات خودگردان را در متوقف شدن روند سازش مقصر دانست.
بنا بر این گزارش، تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده است که تنها در صورتی با اسرائیل وارد گفت‌وگو خواهد شد که فعالیت‌های شهرک‌سازی در کرانه باختری و بخش شرقی بیت‌المقدس متوقف شود.
نتانیاهو تصریح کرد: اسرائیل آماده خواهد بود تا توافقات لازم برای صلح را عملی سازد اما انتظار می‌رود که فلسطینی‌ها نیز توافق کنند که وظایف خود را به انجام رسانند.
بنا بر این گزارش، نخست‌وزیر اسرائیل قرار است امروز سه‌شنبه پس از دیدار با “هیلاری کلینتون ” وزیر امورخارجه آمریکا با “باراک اوباما ” رئیس‌جمهور این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کند.
بر اساس این گزارش، کلینتون که چند ساعت پیش از سخنرانی نتانیاهو در این نشست سخنرانی خود را ایراد کرده بود، بر انتقادهای بین‌المللی در خصوص گسترش فعالیت‌های شهرک‌سازی در سرزمین اشغالی اصرار کرد و هشدار داد که شهرک‌سازی‌های جدید اطمینان لازم برای انجام مذاکراتی موفقیت‌آمیز با هدف ایجاد سازش و تشکیل دو کشور را تضعیف خواهد کرد.

شهردار بیت‌المقدس: هرگز درباره بیت‌المقدس گفت‌وگو نمی‌کنیم
پایگاه خبری عبری زبان “عاروتص شوع “، “نیر باراکات ” شهردار بیت‌المقدس گفت: آمریکا بداند که پروژه ساخت ۱۶۰۰ واحد مسکونی در “رمت شلومو ” تنها بخش کوچکی از پروژه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در بیت‌المقدس است.
باراکات که با شبکه تلویزیونی انگلیسی “اسکای نیوز ” مصاحبه کرد، گفت: “هیلاری کلینتون ” وزیر خارجه آمریکا در مجمع سالیانه “ایپک ” اعلام کرده است که ساخت ۱۶۰۰ واحد مسکونی در بیت‌المقدس به ضرر سیاست آمریکا است، من می‌گویم که اسرائیل هرگز زیر فشار مسئولان آمریکایی نمی‌رود و هرگز قبول نخواهیم کرد که در بیت‌المقدس، شهرک‌سازی را متوقف کنیم و به جای ۱۶۰۰ واحد مسکونی، ۵۰ هزار واحد مسکونی جدید می‌سازیم.
باراکات افزود: آمریکا هیچ وقت حاکمیت اسرائیل بر بیت‌المقدس را نپذیرفته‌ است در حالی که همواره به دنبال فشار آوردن بر اسرائیل است.
شهردار بیت‌المقدس گفت: از سال ۱۹۶۷ بعد از جنگ ۶ روزه، روی بیت‌المقدس برنامه‌ریزی کرده‌ایم و ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی بعد از این مدت، امری طبیعی به نظر می‌رسد.
باراکات گفت: مسئله سازش و گفت‌وگو با فلسطینیان، هرگز درباره بیت‌المقدس انجام نخواهد گرفت ولی درباره قسمت‌های دیگر می‌توانیم مذاکره کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.