یکشنبه 19 دسامبر 10 | 08:08

گزارشی از جنایت تاسوعای چابهار: مادر و کودک دوماهه در خون خود ‌غلتیدند

در پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت شهادت جمعی از هموطنانمان در روز تاسوعا در چابهار آمده است: اگر در كربلا امام حسين(ع) به شهادت مي رسد امروز نيز مادر و كودك دوماهه اش و زن و مرد و كودك در خون خود مي غلتند. همچنين در اين پيام آمده است: دشمنان نمي خواهند غني سازي اورانيوم را در كشورمان ببينند و اين مساله بين اسلام و دشمنان اسلام است.


چگونگي وقوع جنايت چابهار
صبح روز چهارشنبه مصادف با 24 آذر ماه و تاسوعاي حسيني بر اثر يك عمليات تروريستي در شهرستان چابهار كه در بين عزاداران حسيني روي داد دهها تن از هموطنانمان شهيد و مجروح شدند. در پي اين جنايت تروريستي يك مقام آگاه در وزارت اطلاعات كشورمان در اخباري كه در همان روز منتشر شد، اعلام كرد: سه بمب گذار كه از يك كشور همسايه وارد ميهن مان شده بودند و در تور ماموران ويژه وزارت اطلاعات قرار داشتند طي اقدامات كور جداگانه اي قصد بمب گذاري در مناطقي از جنوب و شرق كشور را داشتند كه يك تروريست در درگيري با ماموران وزارت اطلاعات به هلاكت رسيد.


وي افزود: عنصر تروريست دوم هنگام خروج از كشور دستگير و نفر سوم ميان جمعيت متاسفانه موفق شد به اقدام كور خود دست بزند و تعدادي از عزاداران حسيني را در شهر چابهار به شهادت برساند.
اين مقام آگاه در وزارت اطلاعات ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در اقدامي ويژه اطلاعاتي- عملياتي سحرگاه روز پنج شنبه، موفق شدند هشت نفر ديگر از عوامل تروريستي و مرتبطان اين جنايت را در شهرستان هاي چابهار، نيكشهر و كنارك سيستان و بلوچستان شناسايي و دستگير كنند.
وي ادامه داد: برابر اطلاعات به دست آمده، اين گونه اقدامات با هدايت سرويس هاي اطلاعاتي جريان سلطه و با هدف ايجاد ناامني و جلوگيري از جهش بزرگ اقتصادي منطقه جنوب شرق كشور و بندر چابهار صورت پذيرفت كه با استعانت از خداوند متعال، توطئه ها با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسايي و خنثي خواهد شد.
از سوي ديگر معاون امنيتي استانداري سيستان و بلوچستان اظهار كرد: ساعت 35/10 روز چهارشنبه دو نفر به قصد انجام عمليات انتحاري براي ورود به مسجد امام حسين(ع) چابهار تلاش كردند كه اين تلاش آنان بي نتيجه مي ماند.

استفاده دوباره جندالشیطان از نوجوانان برای عملیات انتحاری
گروهک جندالشیطان برای چندین بار متوالی از یک نوجوان کم سن و سال برای  عملیات انتحاری حادثه تروریستی چابهار استفاده کرد. گروهک جندالشیطان قبل از این نیز در حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان از یک نوجوان کم سن و سال استفاده کرده بود.

استفاده از نوجوانان کم و سن و سال، برای عملیات های انتحاری پس از شستشوی مغزی آنها، از جمله کارهای ویژه ای است که این گروهک وهابی به صورت ابزاری طی سالهای اخیر برای مقاصد خود از آن استفاده کرده است .
گفتنی است وهابیون تروریست در سالهای اخیر طی احداث مدارسی دینی در کشورهای همچون پاکستان، کودکان کم و سن سال این مدارس را برای عملیات های انتحاری آموزش داده واز آنان استفاده ابزاری می کنند.
همچنین این گروهک طی صدور بیانیه ای مدعی شده است که در حادثه تروریستی چابهار تنها نظامیان را کشته است و در اعلام اسامی عوامل این اقدام انتحاری از نام های مستعار و عامی، همانند خاشی و چابهاری! استفاده کرده است.

دشمنان از وحدت اسلامي و درسي كه قيام عاشورا به ما مي دهد، هراس دارند.
رهبر معظم انقلاب در پيامي به مناسبت جنايت تروريستي چابهار تاكيد كردند: دشمنان از اتحاد مسلمانان و اقتدار دنياي اسلام هراس دارند.
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در اين پيام كه در مراسم تشييع پيكر شهداي حادثه تروريستي خونين چابهار قرائت شد خاطرنشان كردند مردم اهداف دشمن را خوانده اند و تشخيص داده اند كه استكبار نمي خواهد امت اسلامي از عزت و اقتدار برخوردار باشد.
ايشان افزودند: دشمنان نمي خواهند اتحاد مسلمانان و اقتدار دنياي اسلام را ببينند و آنان از وحدت اسلامي و درسي كه قيام عاشورا به ما مي دهد، هراس دارند.
در ادامه اين پيام كه واحد مركزي خبر آن را منتشر كرد آمده است: اگر در كربلا امام حسين(ع) به شهادت مي رسد امروز نيز مادر و كودك دوماهه اش و زن و مرد و كودك در خون خود مي غلتند.
همچنين در اين پيام آمده است: دشمنان نمي خواهند غني سازي اورانيوم را در كشورمان ببينند و اين مساله بين اسلام و دشمنان اسلام است.

اقدامات تروريستي خدشه اي در روحيه عاشورايي مردم و مسئولان ايجاد نمي كند
رئيس جمهوري اسلامي ايران نيز در پيامي به مردم و خانواده شهداي حادثه تروريستي چابهار، اعلام كرد: اين قبيل حركت ها كوچكترين خدشه اي در روحيه و فرهنگ عاشورايي مردم و مسئولان ايران پديد نخواهد آورد.
دكتر احمدي نژاد در اين پيام كه توسط وزير كشور در مراسم تشييع پيكر شهدا در چابهار قرائت شد، با تسليت به رهبر معظم انقلاب، خانواده هاي داغدار سيستان و بلوچستان بويژه مردم چابهار، گفت: حادثه تروريستي چابهار و شهادت مظلومانه جمعي از مردم بي گناه پرده از جنايت دشمنان انقلاب اسلامي برداشت و اين نشانه ضعف و درماندگي آنهاست. وي در اين پيام خطاب به عوامل فتنه خاطرنشان كرد: با همدلي شيعه و سني هيچ خللي به نظام وارد نمي شود.

علي لاريجاني نيز حادثه تروريستي چابهار را اقدامي در جهت اختلاف افكني ميان شيعه و سني دانست.

آمار شهدا و مجروحان
جلال سياح در گفت وگو با افزود: بعد از ناكامي يك نفر از آنان اقدام به انفجار در بين مردم در ميدان فرمانداري اين شهرستان مي كند كه بر اثر آن در دقايق اوليه 30 نفر شهيد و 55 نفر مجروح شدند اما به علت وخامت حال تعدادي از مجروحان، آمار شهداي اين جنايت افزايش يافت.
بر همين اساس طبق آخرين آمار اعلام شده از سوي منابع خبري، تاكنون بر اثر جنايت چابهار 37 نفر شهيد و 95 نفر زخمي شدند.
همچنين به گفته معاون امنيتي و انتظامي استانداري سيستان و بلوچستان، تعدادي از شهدا از برادران اهل سنت بودند.
در همين حال سرهنگ عرب معاون اجتماعي و انتظامي استانداري نيز گفت: 4 نفر از پرسنل نيروي انتظامي در حادثه تروريستي چابهار به شهادت رسيدند كه يك نفر از آنها سرباز و سه نفر ديگر درجه دار بودند.

تشييع پيكر شهدا با حضور نماينده رهبري و وزير كشور
صبح ديروز پيكر پاك شهداي حادثه تروريستي چابهار در ميان حزن و اندوه اقشار مختلف مردم اين شهر تشييع شد.
پيكر شهداي اين حادثه تروريستي از ميدان شهداي چابهار تا چهارراه راهنمايي تشييع شد و سپس پيكر 8 تن از شهدا در مزار شهداي چابهار به خاك سپرده شد و پيكرهاي ديگر شهدا براي خاكسپاري به استانهاي مربوطه منتقل شد.
هياتي بلندپايه به سرپرستي وزير كشور و به نمايندگي از دفتر رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس به منظور شركت در آيين تشييع جنازه شهداي حادثه تروريستي روز تاسوعا، در اين مراسم شركت داشتند.

همچنين ظهر ديروز پس از اقامه نمازجمعه در زاهدان، پيكر دو تن از شهداي حادثه تروريستي چابهار از مصلاي قدس تا گلزار شهداي اين شهرستان تشييع شد.
در اين مراسم كه با حضور علماي شيعه و سني، روحانيون، اصناف، اساتيد و دانشگاهيان، مسئولان ادارات، نهادها و ساير اقشار مردم انجام شد، نمازگزاران و عزاداران حسيني با سر دادن شعارهاي «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل» و «نهضت امام حسين(ع) همچنان ادامه دارد»، خشم و انزجار خود را از توطئه هاي دشمنان ملت ايران و عوامل مزدور آنان اعلام كردند.
خانواده اين شهيدان نيز در اين مراسم اعلام كردند: فرزندان ما قرباني امام حسين(ع) شده اند كه اين افتخار بزرگي براي ماست. ما تا آخرين لحظه گوش به فرمان مقام معظم رهبري هستيم و نه تنها از شهادت نمي ترسيم بلكه حاضريم جان خود را براي حفظ اسلام و رساندن پيام امام حسين(ع) به مسلمانان فدا كنيم.

اظهارات وزير كشور
وزير كشور در تشريح جزئيات جنايت چابهار گفت: حدود ساعت30/10دقيقه صبح چهارشنبه دو عامل استكبار جهاني كه كاملا تجهيز شده و آموزش ديده بودند از ناحيه مرز وارد شهرستان چابهار شدند و دست به اقدام تروريستي زدند.
نجار تصريح كرد: نيروهاي امنيتي و انتظامي يكي از اين افراد تروريست را قبل از اينكه اقدامي كند شناسايي كردند و به هلاكت رساندند و نفر دوم نيز طي انفجار به هلاكت رسيد.
وي از به دست آمدن سرنخ هاي خوب در زمينه اقدام تروريستي چابهار خبر داد و گفت: برادران اطلاعات هم افرادي را دستگير كردند و در حال پيگيري موضوع هستيم.
وزير كشور تصريح كرد در بررسي ها مشخص شد كه دست سازمان CIA و ديگر سازمانهاي جاسوسي در كار است.
محمد نجار گفت: افراد تروريست تجهيزات مدرني از خارجي ها مي گيرند و آموزش هايي مي بينند و به قصد كينه جويي و انتقام گيري از ملت بزرگ ايران و پيش بردن اهداف استكبار جهاني دست به اين گونه اقدامات تروريستي مي زنند.
وي همچنين در پاسخ به سؤالي درباره وابستگي افراد تروريست اظهار كرد: گروهي تروريست كه متاسفانه آن طرف مرزهاي شرقي در پاكستان در حال آموزش هستند و حضور دارند اين اقدام تروريستي را انجام دادند.

عيادت از مجروحان
مصطفي محمد نجار پس از شركت در مراسم تشييع پيكر شهيدان جنايت تروريستي چابهار، به عيادت مجروحان اين حادثه در بيمارستان امام علي(ع) اين شهر رفت.
مصطفي محمد نجار در عيادت از بيماران گفت: رئيس جمهور تاكيد كرد كه تمام اقدامات درماني بطور كامل در مورد اين مجروحان انجام شود.
وي با سركشي به بخش هاي مختلف اين بيمارستان اعم از مردان، زنان و كودكان از مجروحان اين حادثه دلجويي و با آنان گفت وگو كرد.

حمايت صهيونيست ها و وهابي ها از عاملان جنايت
رسانه وابسته به صهيونيست ها و وهابي هاي آل سعود ساعتي پس از انجام جنايت تروريستي چابهار به مصاحبه با برخي دست اندركاران اين جنايت پرداخت.
شبكه العربيه كه در خاورميانه به العبريه مشهور است روز چهارشنبه با ذوق زدگي از انجام جنايت فوق سريعاً به سراغ بقاياي گروهك ريگي رفت و از اين افراد مزدور و جنايتكار به عنوان كساني نام برد كه مسئوليت جنايت چابهار را برعهده گرفته اند.

آمريكا، حامي حملات تروريستي در ايران
در همين حال يك كارشناس آمريكايي گفت: اگرچه آمريكا حملات تروريستي چابهار را محكوم كرده، اما خود از اين حمله حمايت كرده است.
جف اشتينبرگ، از مركز بررسي هاي اطلاعات اجرايي، در مصاحبه با پرس تي وي با اشاره به اظهارات باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا در محكوم كردن حادثه اخير تروريستي در چابهار، گفت: «رؤساي جمهوري [آمريكا] آشكارا دروغ مي گويند و اين اظهارات را بيان مي كنند چون به لحاظ ديپلماتيك اقدامي در خور و شايسته است، اما مي دانيم كه آن ها خود از اين اقدامات تروريستي حمايت مي كنند».
وي در ادامه اظهار داشت: درگير كردن گروه هاي قومي ايران به ويژه بلوچ ها در اقدامات تروريستي و خراب كاري هايي كه در ايران صورت مي گيرند، از سال 2007 تاكنون رسماً در دستور كار مشترك آمريكا و اسرائيل قرار دارد.
او تشريح كرد: «اگر در واقع اين اقدامات به طور كامل يا بخشي از آن جزو عمليات سازمان اطلاعاتي آمريكا باشد، اوباما به خوبي از آن آگاه است».
اشتينبرگ افزود: «وقتي اوباما اعمال تروريستي بوش را مورد تأييد قرار مي دهد، اين امر نشان دهنده آن است كه وي نيز ادامه دهنده سياست هاي رئيس جمهوري پيشين آمريكا است».

راهپيمايي جامعه اهل سنت در چابهار
جامعه اهل سنت چابهار با صدور بيانيه اي اعلام كرد: جامعه اهل سنت چابهار در محكوميت حادثه تروريستي در تاسوعاي حسيني، امروز در اين شهرستان راهپيمايي مي كند.
به گزارش فارس از زاهدان، در اين بيانيه آمده است: جامعه روحانيت اهل سنت چابهار از عموم مردم سيستان و بلوچستان براي انجام يك راهپيمايي در محكوميت اقدام تروريستي تاسوعاي خونين اين شهرستان در روز شنبه 27 آذر ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت امام زين العابدين(ع) دعوت به عمل آورد.
اين بيانيه مي افزايد: اين راهپيمايي به منظور گراميداشت خاطره شهادت جمعي از برادران و خواهران شيعه و سني كه در جريان عزاداري حسيني در تاسوعاي خونين چابهار شهيد شدند، برگزار مي شود.
جامعه روحانيت اهل سنت چابهار در اين بيانيه ضمن محكوم كردن اين حادثه تروريستي از اقشار مختلف مردم تقاضا دارد با شركت در راهپيمايي عمومي، نفرت و انزجار خود را از عوامل و ايادي استكبار اعلام و همبستگي و همدردي خود با مصيبت ديدگان را ابراز كنند. همچنين نماينده ولي فقيه و استاندار سيستان و بلوچستان در بيانيه اي امروز (شنبه) را در اين استان عزاي عمومي اعلام كردند.

  1. ناشناس
    19 دسامبر 2010

    تا زمانی که دکتر دهمرده بود گفتند اختلافات قومی مذهبی عامل انفجارات است الان چی؟
    دکتر که حداقل به شهر رسیدگی میکرد . آقای … که خدا خیرش بدهد منتظر است کی سالم به شهرش برمیگرده.
    خدا آخر و عاقبت همه رو ختم به خیر کنه.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.