شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵ | ۱۴:۵۴

” هیچ ” ! دستاورد برجام برای ایران

سحر گوردزی

برجام تعهدی یک سویه که ایران را ملزم ساخت تا از پیشرفت های هسته ای خود دست بر دارد در حالی که طرف دیگر قرار داد با اما و اگرها هر روز اجرای برجام را به فرداها می سپارد.


به گزارش تریبون، تقریبا هشتاد و اندی روز از پیروزی و شادکامی دولت از توافقات لوزان و برجام می گذرد.پیروزی بنفش رنگی که با رنگ و لعابی دوچندان از سوی دولت به ملت خورانده شد و نگاه ها را به این سو برد که به فکر برجام2، 3 و … باشید.

در حالیکه تجارت ایران هنوز خاکستری و رونق پیدا نکرده است و پول های بلوکه شده ی ایران در بانک های اروپایی دست نخورده باقی مانده اند.سوال این جاست حاصل برجام تا کنون چه بوده است؟

به روشنی می توان جواب را در کلام دولتمردان بنفش یافت؛بهمن 94 صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی ایران): آمریکایی ها در برجام به تعهداتشان عمل نمی کنند.

اسفند 94 روحانی( رئیس جمهور ایران) : صالحی حق اظهار نظر ندارد، از بانک مرکزی بپرسید.فروردین 95 ولی الله سیف( رئیس بانک مرکزی ایران): تقریبا ” هیچ چیز ” از برجام عاید ایران نشده است.

آنچه که تا کنون از برجام به بار نشسته حاکی از این است که ایران به تمام تعهدات خود با روشنی کامل عمل کرده و این را می توان از دو سفر آمانو (مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) به ایران و انتشار بیانیه هایش دریافت کرد.

برجام تعهدی یک سویه که ایران را ملزم ساخت تا از پیشرفت های هسته ای خود دست بر دارد در حالی که طرف دیگر قرار داد با اما و اگرها هر روز اجرای برجام را به فرداها می سپارد.

در شرایطی که جامعه همچنان به انتظار نشسته است تا شاهد ثمرات برجام باشد ؛ آمریکایی ها با ترفندهای مختلف هنوز به تهدید و حتی تحریم ایران اقدام می‌کنند و به بهانه هایی چون توان موشکی ایران، نقض حقوق بشر، تروریست و … سری به نخ پوسیده ای به نام تحریم سر می زنند.

این در حالی است مقام معظم رهبری با بصیرت و تیزهوشی دست خیانت پیشه و تفکر خصمانه شیطان بزرگ آمریکا و هم پیمانانش را شناخته و بارها و بارها به گونه های مختلف آن را تذکر داده و با دلسوزی چراغ روشنایی بخشی بر کوره راهی که برخی آن را راه نجات و تنها راه می دیدند، روشن کردند.

البته علاوه بر رهبر انقلاب گروه ها و طیف های مختلف برجام از سوی رئیس جمهور دلواپسان نامیده شدند و بی شناسنامه خوانده شده و به جهنم دعوت شدند؛ تکیه بر آمریکا را باور کردن صدای چوپان دروغگو می دانستند.

در حقیقت رهبر معظم انقلاب بارها بی اعتمادی خود را نسبت به آمریکایی ها ابراز کردند و یگانه راه دستیابی به پیشرفت را در اقتصاد مقاوتی و تکیه به نیروهای داخلی دانستند چرا که گره زدن شکوفایی و رونق اقتصادی کشور به اقدام آمریکایی ها خطای راهبردی بزرگی است.

در پایان شاید این جمله امام خمینی (ره) نیاز به یادآوری باشد که فرمودند: خدا آنهایی را که خواب رابطه با آمریکا را می‌بینند بیدار کند.

یادداشت:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: