چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۹۵ | ۱۱:۴۰

فشار اقتصادی آمریکاحربه ای برای تغییر رفتار منطقه ای ایران است / نقض قطعی برجام با مصادره اموال ایران

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مصادره ۲میلیارد دلار اموال بلوکه‌شده ایران قطعاً نقض برجام است.


غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی درباره مصادره 2 میلیارد دلار از اموال مسدود شده ایران در آمریکا براساس حکم دیوان عالی این کشور، اظهار داشت: اقدام دولت آمریکا در مصادره 2 میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران قطعاً نقض برجام محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها مذاکره با ایران را در قضیه هسته‌ای به‌معنای این گرفته‌اند که می‌توانند از این طریق در امور داخلی ما دخالت کنند و در منطقه هر کاری که می‌خواهند، انجام دهند بدون اینکه نظر ایران را در نظر بگیرند و همان‌طور که اعلام کردند، می‌خواهند با فشارهای اقتصادی رفتار منطقه‌ای ایران را تغییر داده و در سیاست داخلی ایران تأثیر بگذارند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: آنچه مهم است، بصیرت انقلابی مردم ایران است که می‌بینند که نتیجه پیروی از آمریکا و موافقت با آمریکا یعنی صحه گذاشتن به کشتار مردم یمن و دخالت آمریکا در افغانستان، سوریه و بحرین و بقیه مناطق دنیا.

حدادعادل خاطرنشان کرد: مردم ایران کارنامه آمریکا را در فلسطین و همه جای دنیا پیش چشم دارند و با آبدیده شدن در دوره انقلاب، کسانی نیستند که حاضر شوند برای وعده‌های اقتصادی توخالی که آمریکا می‌دهد، رفتار غیرانسانی استکبار را در جهان و منطقه فراموش کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: