چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۹ خرداد ۹۵ | ۱۱:۵۰

گلایه های پدر یک شهید مدافع حرم

پدر یک شهید مدافع حرم گفت: باید دلیل حضور نیروهای مستشاری ایران را برای افراد جامعه تبیین کنیم تا اظهار نظرهای غیرمنصفانه نکنند.


به گزارش تریبون، پدر یک شهید مدافع حرم گفت: باید دلیل حضور نیروهای مستشاری ایران را برای افراد جامعه تبیین کنیم تا اظهار نظرهای غیرمنصفانه نکنند.

به گزارش ایسنا، رضا عدالت‌اکبری پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت‌اکبری در جلسه بسیج جامعه پزشکی، با اشاره به جمله‌ای از فرزند شهیدش مبنی بر اینکه انسان در هر زمانی تکلیفی دارد که باید به آن عمل کند توضیح داد: این شهیدان تنها به خاطر رضای خدا و انجام تکلیف پا از مرزهای کشور بیرون گذاشته و به نبرد با دشمن می‌روند.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد اظهار نظر‌های غیرمنصفانه‌ای در جامعه در خصوص مدافعان حرم مطرح می‌شود، گفت: هیچ انسانی راضی نمی‌شود جان خود را با مادیات هر چند هزاران دلار، عوض کند و دیدگاهی که برخی افراد نسبت به این عمل مقدس دارند حاکی از نبود اطلاعات و ظرفیت کم این اشخاص است. باید این افراد را آگاه کرده و فلسفه‌ این کار را برایشان تبیین کنیم یا اگر گفته‌هایشان عمدی بوده باید به عنوان خاطی با این افراد برخورد شود.

عدالت‌اکبری با اشاره به اینکه یکی از فلسفه‌های حضور مدافعان حرم در خارج از مرزهای کشورمان بحث «امانت‎داری» است، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) در عید غدیر خم دو چیز را نزد ما به امانت گذاشت که یکی قرآن کریم بوده و دیگری نیز عترت و اهل‌بیت(ع) ایشان بودند. در زمان حیات امام‌خمینی(ره) عده‌ای با انتشار کتاب آیات شیطانی درصدد تخریب قرآن کریم بودند که با فراست و تدبیر امام‎ راحل این توطئه خنثی شد و امروز نیز همان دشمن دست بر اهل بیت پیامبر(ص) گذاشته و سعی در تخریب این مقام دارد.

وی افزود: صادق از همان ابتدای کودکی فضای اتاقش را پر از تصاویر شهدا کرده بود و به شدت به آنان عشق می‌ورزید.این شهید مدافع حرم از 15 سال پیش برای این هدف تربیت شده بود که این مسیر را انتخاب کرد و چندین شهید مدافع حرم را نیز تشییع کرد و بعد نیز خودش به مقام شهادت که آرزوی قلبی‌اش بود، رسید.

وی با بیان خاطره‌ای از صادق و دوستش، بیان کرد: در یک تصادف صادق از روی موتور به زمین افتاده بود که دوستش با نگرانی سراغ او رفته بود اما صادق با لبخند گفته بود که نگران نباش که من مرگی از جنس دیگر از خدا خواسته‌ام.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: