شنبه 18 دسامبر 10 | 17:59

شكست دوباره رژيم‌صهيونيستی از حزب‌الله در «جنگ مغزها»

رژيم صهيونيستي پس دريافتن اينكه دستگاه جاسوسي آن در ساحل شهر صيدا در جنوب لبنان كشف شده است و ارتش لبنان قصد خنثي‌سازي آن را دارد، بسرعت آن را منفجر كرد تا به دست ارتش لبنان و رزمندگان مقاومت نيفتد.


رژيم صهيونيستي پس دريافتن اينكه دستگاه جاسوسي آن در ساحل شهر صيدا در جنوب لبنان كشف شده است و ارتش لبنان قصد خنثي‌سازي آن را دارد، بسرعت آن را منفجر كرد تا به دست ارتش لبنان و رزمندگان مقاومت نيفتد.

خبرگزاري آلمان روز گذشته اعلام كرده بود كه نيروهاي ارتش لبنان روز چهارشنبه موفق شده‌اند دو سامانه جاسوسي اسرائيلي را كه در سواحل شهر “صيدا ” كار گذاشته شده بود، كشف كنند.
پايگاه خبري فلسطيني «فلسطين اليوم» در گزارشي از كشف دو دستگاه جاسوسي رژيم صهيونيستي در لبنان تاكيد كرد كه بار ديگر رژيم صهيونيستي در «جنگ مغزها» از حزب‌الله شكست خورد.
اين پايگاه خبري افزود: كارشناسان صهيونيستي از قدرت يگان ضدجاسوسي حزب الله و قدرت و توانمندي پيشرفته‌اي كه سبب كشف دو دستگاه جاسوسي اسرائيل در سواحل لبنان شد، ابراز شگفتي كردند.

اين كارشناسان تاكيد كردند كه به كار گيري انواع راه‌هاي استتار براي اين دستگاه‌ها به كار رفته بود ولي در نهايت هيچ يك سودمند واقع نشد.
بنا بر اين گزارش، كارشناسان صهيونيست هزينه كشف دستگاه‌هاي جاسوسي پيشرفته اسرائيل در ارتفاعات صنين و كوه الباروك به دست ارتش و مقاومت لبنان را براي تل‌آويو بسيار هنگفت ارزيابي كردند و اعلام كردند انفجاري كه در سواحل لبنان در شهر صيدا روي داد به احتمال فراوان اقدام خود نيروهاي اسرائيلي بوده است تا در لحظات آخر اين دستگاه به دست لبناني‌ها نيفتد.
تحليلگران اسرائيلي اعلام كردند كه كشف اين دستگاه در كوه الباروك و صنين به دستگاه‌هاي بسيار پيشرفته نياز دارد كه به نظر مي‌رسد حزب‌الله چنين ابزاري را در اخيتار دارد.
در اين گزارش آمده است كه شيوه استتاري كه اسرائيل براي اين دستگاه‌ها به كار برده بود همان شيوه حزب‌الله در استتار وسايل بود كه از ابتكارات خود حزب‌الله است.
“يوسي ملمن ” كارشناس اسرائيلي در امور اطلاعات و جاسوسي در اين خصوص اعلام كرد: به احتمال فراوان كشف اين دستگاه‌ه نتيجه تجهيز واحد ضدجاسوسي حزب الله به دستگاه‌هاي پيشرفته است كه در سال‌هاي اخير به كمك حزب الله آمده است.
ملمن افزود: قدرت ضدجاسوسي حزب الله در دوره اخير جهش كرده است و شايد اين دو دستگاه خيلي وقت پيش كشف شده و اجزاي تشكيل دهنده آن شناسايي شده باشد و شايد هم حزب‌الله موفق شده باشد اطلاعات غلط و گمراه‌كننده وارد آن كرده باشد.

“گاد شمرون ” مسئول سابق در موساد، دستگاه جاسوسي رژيم صهيونيستي در اين خصوص گفت: اكنون جنگ مغزها ميان حزب‌الله و اسرائيل برقرار است و جاسوسي كردن اسرائيل در لبنان چيز جديدي نيست.
شمرون افزود: ديگر نيازي نيست سر هر خياباني جاسوسي گمارده شود، بلكه با اين وسايل نيز مي‌توان جاسوسي كرد و دو دستگاهي كه كشف شد، بخشي از اين وسايل بوده است.
بنا بر اين گزارش، منابع اسرائيلي همچنين به وجود واحدهاي مخصوص جاسوسي ارتش اسرائيل در عمق كشورهاي دشمن خود اذعان كردند و با اشاره به واحد جاسوسي “شلداگ ” كه با عمليات هلي‌برن وارد مكان مورد نظر خود مي‌شوند اشاره و تاكيد كرد كه نصب اين دو دستگان نيز كار اين واحد جاسوسي باشد.
“امير اورن ” كارشناس و تحليلگر نظامي صهيونيستي نيز در اين خصوص گفت: اسرائيل دستگاه‌هاي جاسوسي گوناگوني دارد كه همه براي جمع‌آوري اطلاعات نيست بلكه برخي با ليزر كار مي‌كند … و علامت‌هايي براي جنگنده‌هاي باقي مي‌گذارد كه موشك هوشمند شليك كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.