سه شنبه ۲۶ مرداد ۹۵ | ۱۶:۱۵

مشاور وزیر ارشاد به تماشای “قصه های من و تو شاهنامه ” نشست

حمید شاه آبادی مشاور هنری وزیر ارشاد شب گذشته (25 مردادماه) به تماشای نمایش “قصه‌های من و تو و شاهنامه” نوشته حسن باستانی و به کارگردانی مریم معترف نشست.


به گزارش تریبون، این نمایش نوشته حسن باستانی است و مریم معترف این نمایش را با استفاده از عروسک‌هایی ساخته شده از مواد بازیافتی کارگردانی کرده است.
ساخت عروسک‌های این نمایش را فائزه فیض انجام داده است. ناصر آویژه، مونا شمس الدینی، حسین مزینانی در این نمایش بازی می‌کنند.

موسیقی نمایش بر عهده شهرام نجاتی است، دستیار کارگردان میلاد قدیری است.
تئاتر

مریم معترف درباره لزوم اجرای این نمایش بیان می‌کند: کودکان ما و حتی برخی از بزرگترهایشان با شاهنامه غریبه هستند و شاید فقط اسمی از آن شنیده باشند. به همین دلیل تلاش می‌کنم مخاطبان را بیشتر با شاهنامه آشنا کنم.

این کارگردان تئاتر می‌افزاید: شاهنامه لحن حماسی دارد که شاید درکش برای کودکان و نوجوانان سخت باشد. به همین دلیل چند داستان شاهنامه را با محوریت رستم به شکل طنز درآوردیم و سعی کردیم از این طریق قشر کودک و نوجوان را با این اثر ماندگار فردوسی آشنا کنیم.

«قصه‌های من و تو شاهنامه» به نویسندگی حسن باستانی از بیست تیر تا پایان مرداد ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در فرهنگسرای ابن سینا روی صحنه می‌رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.