پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۹ بهمن ۹۵ | ۱۴:۰۳

«النّاس على دين ملوكهم»

علیرضافقیر

بنگرید فیش های حقوقی نجومی ، املاک نجومی، وزرای هزارمیلیاردی ، اختلاس های هزارمیلیاردی ، کاخ نشینی و مانور تجمل و اشرافی گری مدیران و مسئولان نظام چه بلایی تا سالها بر سر مردم خواهد آورد.


زمانى كه وليدبن عبدالملك خليفه شد، چون خيلى اهل جمع كردن ثروت و جواهرات و اشياء قيمتى بود، مردم كوچه و بازار وقتى به همديگر می رسيدند، مكالماتشان از اين قبيل بود:

آقا! فلان لباس را آوردند، شما خريديد؟ آقا! فلان نگين را فلان كس آورده، شما خريديد؟ يعنى مردم همه اش راجع به خريد و فروش وسايل و اشياء زينتى و امثال اينها حرف می زدند!

 

بعد از وليد، سليمان بن عبدالملك خليفه شد. او اهل ساختمان سازى بود و به كاخ سازى و ساختمان سازى خيلى عشق می ورزيد. مورخ می گويد مردم حتّى وقتى براى نماز به مسجد می آمدند، يكى می گفت: آقا! شما كار ساختمانىِ منزلتان را تمام كرديد؟ ديگرى می گفت: آقا! شما فلان خانه يا زمين را خريديد؟ ديگرى می گفت: آقا! شما آن دو اتاق را اضافه كرديد؟ حرفهايشان همه از اين قبيل بود!

 

بعد از اين دو نفر، عمربن عبدالعزيز آمد. او اهل عبادت بود. مورخ می گويد مردمِ كوچه و بازار وقتى به هم می رسيدند، يكى می گفت: آقا! راستى شما ديروز دعاى ماه رجب را خوانديد؟ ديگرى می گفت: آن دو ركعت نماز را خوانديد؟!

بخشی از بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار با مسؤولان نظام  84/6/8

 

حالا بنگرید فیش های حقوقی نجومی ، املاک نجومی، وزرای هزارمیلیاردی ، اختلاس های هزارمیلیاردی ، کاخ نشینی و مانور تجمل و اشرافی گری مدیران و مسئولان نظام چه بلایی تا سالها بر سر مردم خواهد آورد.

«النّاس على دين ملوكهم»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: