شنبه ۳۰ بهمن ۹۵ | ۲۳:۴۹
به مناسبت سالگردشهادت عماد مغنیه

مرد سایه های حزب الله ؛ کابوس رژیم صهیونیستی

دونالدريگان رئيس جمهور آمريكا وعده مي‌دهد كه دولت آمريكا اگر صد سال هم طول بكشد طراح اصلي اين عمليات را تعقيب و مجازات خواهد كرد. در اين تاريخ نام عمادمغنیه در فهرست ترور سازمان‌هاي امنيتي غرب قرار مي‌گيرد و سيا براي دستگيري وي جايزه‌ي 5 ميليون دلاري تعيين مي‌كند.


تریبون مستضعفین؛ عماد جواد مغنیه معروف به «حاج رضوان» یا بر اساس منابع اطلاعاتی و جاسوسی غربی «عماد فوزی مغنیه» و «عماد فائز مغنیه» در سال 1962 میلادی(1341 هجری شمسی) در روستای طیر دبا از توابع شهر صور به دنیا آمد تا دنیای صهیونیست ها را برسرشان خراب کند.

ترور 350 تفنگدار اشغالگر آمریکایی

خرداد 1361: كاميون بمب‌گذاري شده‌ي سياه رنگي به سرعت به فرودگاه بيروت نزديك مي‌شود و پيش از آن‌كه فرصت كوچكترين عكس‌العملي براي نگهبانان فراهم شود خود را به ساختمان مارينز مي‌كوبد كه در جريان آن 350تفنگدار اشغالگر آمريكايي كشته مي‌شوند  (آمار غیررسمی تا 2000 نفر هم ذکر شده).

فردي ناشناس از سوي سازمان تازه تاسيس جهاد اسلامي لبنان در تماسي با دفتر خبرگزاري فرانسه در بيروت مسئوليت تمامي اين انفجار‌ها را بر عهده مي‌گيرد و هدف آن را خروج اشغالگران و آزادي لبنان و قدس شريف بيان مي‌كند.

دونالدريگان رئيس جمهور آمريكا وعده مي‌دهد كه دولت آمريكا اگر صد سال هم طول بكشد طراح اصلي اين عمليات را تعقيب و مجازات خواهد كرد. در اين تاريخ نام عمادمغنیه در فهرست ترور سازمان‌هاي امنيتي غرب قرار مي‌گيرد و سيا براي دستگيري وي جايزه‌ي 5 ميليون دلاري تعيين مي‌كند.

ربودن هواپیمای آمریکایی

چند مدت بعد براي اولين بار روزنامه‌ي نيويورك تايمز در گزارشي به طور عمومي نام “عمادمغنيه” را منتشر كرده و مدعي مي‌شود او مغز متفكر ربودن هواپيماي مسير آتن به رم بوده كه در جريان آن يك افسر نيروي دريايي آمريكا كشته و 39 آمريكايي ديگر هفده روز گروگان بوده‌اند و با بيش از 700 زنداني شيعه و سني در زندان‌هاي اسرائيل مبادله شده‌اند. در اين شرايط عماد كم‌كم به فعاليت‌هاي محرمانه روي مي‌آورد و ديگر جز عده‌اي محدود، كسي از او خبر ندارد. او نام حاج رضوان را براي هويت جديد خود انتخاب مي‌كند.

معتمد سیدحسن نصرالله

آبان 1368 :مسئولين حزب ا… به واسطه‌ي شناخت دقيقي كه از حاج رضوان دارند خيلي زود به او اعتماد مي‌كنند و همين موجب مي‌شود تا عمادمغنیه معاونت جهادي حزب الله را كه تمامي امور نظامي و امنيتي را پوشش مي‌دهد عهده‌دار شود. از همان ابتدای کار رابطه‌اش با سيد حسن نصرا… خارج از روابط سازماني بود. خيلي‌ها باورشان نمي‌شد كه سيد حسن بدون حاج عماد بتواند زندگي كند. هيچ كس بهتر از سيد، حاج عماد را نمي‌شناخت.

استراتژی تعقیب متجاوز

3 خرداد 1379 (عقب‌نشيني اسرائيل از لبنان): در جلسه شوراي رهبري حزب الله مي‌گفت: ما براي ذلت بيشتر اسرائيل و خوار كردن آن‌ها بايد آن‌ها را تعقيب كنيم و تا لحظه‌ي آخر هم نگذاريم به راحتي لبنان را ترك كنند.

شخصیتی متواضع و در پرده

بعد از جنگ 33 روزه همراه سيدحسن نصرالله به تهران آمده و براي اسكان هم به خانه حدادعادل -رئيس وقت مجلس- رفته بود. در آن زمان تمام مسئولان ايراني براي تبريك به مناسبت پيروزي در جنگ به ديدارشان آمده بودند و مي‌خواستند با سيد مقاومت و همراهانشان عكس بياندازند. اما عماد تنها كسي بود كه دوربين خود را در دست مي‌گرفت تا عكس بياندازد تا به اين بهانه خودش در عكس‌ها نباشد. حتي حداد عادل هم نفهميده بود كه وي عماد مغنيه است.

شهادت

23 بهمن 1386: شب شهادت حضرت رقيه بود. حاج عماد بالاخره به آرزوي ديرينه‌ي خود رسيد و به برادران و هم سنگران شهيدش ملحق شد. اين بار اولي نبود كه طرح ترورش را ريخته بودند ولي اين بار، اسرائيل با كمك “سازمان‌هاي اطلاعاتي 42 كشور دنيا” موفق به ترورش شد.

پس از شهادتش سخنگوي وزارت خارجه آمريكا اعلام كرد: جهان پس از عمادمغنيه روز‌هاي آرام‌تري خواهد داشت.

سراپا عشق و شور جهاني في سبيل الله

25/11/86: شهادت برادر مجاهد و مخلص و فداكار آقاي حاج عماد مغنيه براي خود او كه سراپا عشق و شور جهاني في سبيل ا… بود فوزي عظيم و سرانجامي سعادت‌بار است و براي ملت لبنان كه چنين مردان بزرگي را پرورده و به عرصه‌ي آزادي خواهي و مبارزه‌ با ستم تقديم كرده مايه سرافرازي و سربلندي است. مرداني چون اين شهيد بزرگوار زندگي و آسايش و بهره‌مندي‌هاي مادي خود را در راه دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم و استكبار فدا كردند و اين ارزش والايي است كه همه وجدان‌هاي انساني در برابر آن سر تعظيم فرود مي‌آورند. رضوان خدا بر او و همه‌ي مجاهدان راه حق باد.

سيدعلي خامنه‌اي

اسرائیل خود به خود ساقط می شود

عماد مغنيه مي‌گفت: اسرائيلي كه در جنگ 1967 تهديدي براي كل منطقه بود و وزير جنگش مي‌گفت: “همه پايتخت‌هاي عربي زير آتش ماست” اكنون و پس از جنگ 33 روزه نشان داد كه ديگر اين رژيم خطري براي ما نيست. نظريه‌ي او اين بود كه اسرائيل تا وقتي كه از ايفاي نقشي كه آمريكا و غرب از آن توقع دارند ناتوان باشد. خود‌به خود ساقط خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.