شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ | ۱۷:۲۳

برای آنها که نمی دانند آتش به اختیار یعنی چه؟

سعید شعرباف تبریزی

عکس حیرت انگیز شهید حججی که منتشر شد، بلافاصله دست بکار شد و در کمترین زمان، اثری ماندگار و عمیق با سبک منحصر بفردش خلق کرد. مقابل تابلوی او می شود مفهوم هنر_انقلابی را فهمید، او یک آتش به اختیار_تمیز است، هنرمند، خلاق، زمان شناس و مردم شناس. اجرت کار را از صاحب تابلو خواهد گرفت ان شالله….


حسن روح الامین، مهرماه ۱۳۶۴ در جنوب تهران متولد میشود او که پدرش نجار بوده است نقاشی را از طراحی روی کاغذ قوطی های روغن نباتی شروع می کند و این مسیر را تا فارغ التحصیلی از دانشکده هنر در سال ۹۰ ادامه می دهد. موضوع پایان نامه اش را عاشورا انتخاب می کند و عاشورا را بر سه محور اصلیش یعنی حضرت زینب، حضرت عباس و امام حسین به تصویر می کشد.

سبک کاریش منحصر بفرد است و‌دل انگیز و بسیار متفاوت، اما امیدی به دیده شدن در فضاهای رسمی هنری ندارد. معتقد است جشنواره های هنری داخل کشور به مراتب سیاسی تر از نسخه های خارجی هستندو این جشنواره ها هیچ گاه جایی برای او نبوده و نخواهد بود. کارهای آماده زیادی دارد که دیکتاتوری نمایشگاهی در ایران جلوی دیدن آن را گرفته اند «وقتی سی دی کارم را می برم، حالشان بد می شود و قبول نمی کنند. درنهایت، جای تابلوی مقتل، گوشۀ راهروی خانۀ ما می شود با یک وجب خاک رویش.»

عکس حیرت انگیز شهید حججی که منتشر شد، بلافاصله دست بکار شد و در کمترین زمان، اثری ماندگار و عمیق با سبک منحصر بفردش خلق کرد. مقابل تابلوی او می شود مفهوم هنر انقلابی را فهمید، او یک  آتش به اختیار_تمیز است، هنرمند، خلاق، زمان شناس و مردم شناس. اجرت کار را از صاحب تابلو خواهد گرفت ان شالله.

..

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.