سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶ | ۲۰:۰۳

“خدا را شکر در ایران جای هیچ نگرانی نیست”

وحید اشتری

در ایران اما آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی‌اش در مشهد اعلام کرده که این تحریم را بررسی کردیم چیز جدیدی ندارد و نکته خاصی ندیدیم. آقای عراقچی هم اعلام کرده نقض فاحشی از برجام صورت نگرفته لذا کلا جای هیچ نگرانی نیست.


سنای آمریکا طرح جامع تحریم‌های سه کشور ایران، روسیه و کره شمالی را تصویب کرده است. تحریم جدید که بخاطر وسعت دربرگیری به سیاه چاله تحریم‌ها معروف شده روابط طرفین را به سمت یک درگیری تمام عیار دارد می‌برد.

۱. روسیه در واکنش به تحریم جدید هفتصد و پنجاه و پنج دیپلمات آمریکایی را اخراج کرده است و در برابرش آمریکا هم خواستار اخراج سی و پنج دیپلمات روس از واشنگتن شده ‌است. ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفته این گام آمریکا رسما تهدید جدی اقتصاد روسیه است و تهدید کرده که دلار را از لیست ارزهای رایج روسیه حذف خواهد کرد.

۲. کره شمالی تهدید به زدن گوآم آمریکا کرده و آمریکا هم اعلام کرده آمادگی هرگونه درگیری اتمی با کره شمالی را دارد.

۳. در ایران اما آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی‌اش در مشهد اعلام کرده که این تحریم را بررسی کردیم چیز جدیدی ندارد و نکته خاصی ندیدیم. آقای عراقچی هم اعلام کرده نقض فاحشی از برجام صورت نگرفته لذا کلا جای هیچ نگرانی نیست.
مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی و کمیته نظارت بر برجام و کمیته راهبردی سیاست خارجی و چند ده کمیته و شورا و کارگروه دیگر هم در حال گرفتن حقوق ماهیانه‌شان هستند و اتفاق خاصی به نظرشان رخ نداده است.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.