چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۶ آبان ۹۶ | ۱۹:۴۶

مسئولین به میان مردم بیایند و خود را در مقابل نقد بدون سانسور و گزینش نشده مردم قرار دهند.

مصاحبه قسط با محمد جواد معتمدی نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسبت پیام رهبر انقلاب به جنبش دانشجویی در شش هشت ۸۱


محمدجواد معتمدی‌نژاد دبیر جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در رابطه با پانزدهمین سالگرد پیام تاریخی رهبر انقلاب به جنبش دانشجویی گفت: ما امروز را روز مبارزه با استکبار داخلی میدانیم. نظرمان بر این است که مسیر مبارزه با استکبار جهانی، از مبارزه با استکبار داخلی می‌گذرد. لذا امروز تا ۱۳ آبان را نیز هفته مبارزه با استکبار میدانیم، از مبارزه با استکبار داخلی تا مبارزه با استکبار خارجی.

در پانزدهمین سالگرد پیام تاریخی رهبر انقلاب، بوق اعتراض معترضان، بوی تعفن فساد، گسترش شکاف اقتصادی، له شدن پابرهنگان و وارثان انقلاب، غنی‌تر شدن اغنیا و استضعاف روزافزون مستضعفان نشانگر فاصله نگران‌کننده میان جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: معتقدم دانشجویان آرمان‌خواه نیز نباید در چنین روزهایی با رفتارهای نمادینه و روبنایی اکتفا به بازنشر پیام رهبری بکنند یا صرفاً در مورد زمینه‌های تاریخی صدور این پیام حرف بزنند.

بلکه اکنون باید روشن بشود _و مهم هم همین است_ که در مسیر پرتلاطم مبارزه با فساد کجا ایستاده‌ایم و به کدام سو باید برویم و چقدر موفق بوده‌ایم؟

برای مثال آقایان معزز و مسئولین جمهوری اسلامی ایران و به‌صورت ویژه اعضای ارشد کمیته مبارزه با فساد، آقایان صادق آملی لاریجانی، علی لاریجانی و حسن روحانی مختصراً بگویند در راستای ریشه کن کردن فساد در مدت تأسیس کمیته مبارزه با فساد به‌غیراز همان همایش نمادینی که اول برگزار کردند و رهبری نیز به آن اعتراض کردند چه کرده‌اند؟ دستاورد محسوس و ملموسشان چه بوده که شاهد این حجم از فساد هستیم؟!

مهم‌ترین مسئله در خصوص پیگیری عدالت مسئله پاسخگویی است. رهبری هرساله در چندین نوبت خود را در مقام پاسخگویی به اقشار مختلف ملت قرار می‌دهد چرا بقیه مسئولین به رهبری تبعیت نمی‌کنند.

مسئولان نهادهای انقلابی و …؛ که شاید بیشترین وابستگی را به رهبری دارند باید در این مسئله پیش‌قدم باشند. نترسند به میان مردم بیایند و خود را در مقابل نقد بدون سانسور و گزینش نشده مردم قرار دهند.

وی در ادامه گفت: مگر استکبار کیست؟ خوی استکباری چیست؟ چیزی جز حساب نکردن مردم است؟ جز این است که برای خودشان اختیارات فراقانونی قائل‌اند و هر جا که بخواهند قانون را زیر پا گذاشته و مرتکب ظلم می‌شوند؟ چه می‌شود که مسئولین و نهادهای جمهوری اسلامی عارشان می‌آید از عملکرد خود به مردم پاسخ‌گو باشند؟ این‌ها بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت ملی و تداوم انقلاب و جمهوری اسلامی هستند. امروز روز مبارزه با این‌هاست، روز مبارزه با مستکبرین داخلی.

معتمدی‌نژاد گفت: متأسفانه برخی از خصایص پادشاهی هنوز در میان برخی مسئولین رواج دارد برای مثال این‌که خود را فراتر از مقام پاسخگویی می‌بینند. دوران پادشاهی تمام‌شده است. در حکومت اسلامی رهبری هم خودشان را پاسخ‌گو می‌دانند چه برسد به سایر مسئولین. مدیران و مسئولین مکلف‌اند به سؤالات عموم مردم پاسخ قانع‌کننده بدهند، نه آنکه اگر دانشجویان و نخبگان سؤالی مطرح کردند تحت عناوین «تشویش اذهان عمومی» و «نشر اکاذیب» سرکوب گردند.

معتقدم تقارن روز مبارزه با فساد، با دادگاه چهره‌های عدالت‌خواهی پیام طعنه‌آمیز و تلخی را در خود جای‌داده است!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: