چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۶ آبان ۹۶ | ۱۹:۵۷

صدور روادید عراق برای برخی اتباع افغانستانی، مشکلی که همچنان لاینحل است

حسن شمشادی

پنج روز پیش تصاویری از خانومی افغانستانی منتشر شد که از مشکلات پیش آمده برای سفرش به کربلا و پیاده روی اربعین می گفت . همو که نذر دارد تا پرچم پسر کوچکش را به کربلا برساند. یک روز بعد ، آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین با خبرنگاری مصاحبه کرد و گفت : یکی دو روز آینده مشکل گرفتن ویزا برای اتباع افغانستانی که گذرنامه الکترونیک ندارند، حل می شود؛ اما…


پنج روز پیش تصاویری از خانومی افغانستانی منتشر شد که از مشکلات پیش آمده برای سفرش به کربلا و پیاده روی اربعین می گفت . همو که نذر دارد تا پرچم پسر کوچکش را به کربلا برساند.

موجی در فضای مجازی به راه افتاد و بسیاری خواستند و اعلام کردند که به هر شکل ممکن از او و خانواده اش برای سفر به عراق حمایت کنند.

یک روز بعد ، آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین با خبرنگاری مصاحبه کرد و گفت : یکی دو روز آینده مشکل گرفتن ویزا برای اتباع افغانستانی که گذرنامه الکترونیک ندارند، حل می شود.
برخی ها هم گفتند که مشکل ایشان و امثال این خانم مرتفع شده است.

امروز با خانم فاطمه محمدی، همان خانم افغانستانی صحبت می کردم، از ایشان در این باره سوال کردم که گفت: مشکل ما به همان وضعیتی که بود، همچنان هست.

او گفت: در این تقریبا یک هفته هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و تمامی پیگیری ها و تلاش هامان برای گرفتن ویزای عراق، بی فایده بوده است.
همچنان به ما می گویند صدور روادید عراق، برای اربعین، منوط به داشتن گذرنامه الکترونیک است، و صادر کردن آن هم علاوه بر اینکه دو میلیون تومان هزینه دارد، مستلزم صدور کارت ملی الکترونیک ، در حالیکه برای صدور این کارت هم تاریخ زده اند، چهاردهم آذر ماه یعنی حدود یک ماه پس از اربعین حسینی
سفارت عراق هم پیشتر اعلام کرده که به اتباع افغانستان صرفا برای مراسم اربعین ویزا می دهد و الان هم به بهانه نداشتن گذرنامه الکترونیک، از صدور روادید برای ما، سر باز می زند.

او گفت : همچنان امیدوارم و منتظر یک معجزه هستم، تا بتوانم درمراسم بزرگ روز اربعین در کربلا باشم و نذر خودم و پسرم را ادا کنم.

 

کلیپ/گریه فاطمه محمدی زن مهاجر افغانستانی که نذر کرده با پسرش اربعین به کربلا برود اما مشکلات روادید او را از این حق محروم کرده

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: