جمعه ۲۶ آبان ۹۶ | ۱۴:۲۶

فایده تکثیر همایش های میلیاردی چیست؟

علیرضا کمیلی

و مساله اصلی اینکه چرا باید این همایش های میلیاردی و پرخرج را مجمع تقریب یا مجمع جهانی بیداری اسلامی یا مجمع جهانی اهل بیت و… دائما برگزار کنند و هیچ ارزیابی روشنی هم از میزان کارایی آنها صورت نگیرد در حالی که نخبگان با این مدل کار مشکل دارند؟ غیر از اینکه این مجموعه ها به نفت وابسته هستند و نه به بدنه واقعی مردم و نخبگان داخلی یا خارجی؟!


چرا برخی ارگانها فکر می کنند تنها کار موثری که می توان انجام داد برگزاری همایش و سمینار است حال چه داخل ایران و چه خارج آن!؟ ما که اولا حیطه ارتباطات مان تغییر نکرده و همانها را که امروز دعوت کرده ایم فردا به همایشی دیگر دعوت خواهیم کرد! یعنی مخاطبان ما #تکراری هستند!

ثانیا مدل همایش های ما نوعا کم فایده است. حتی امکان ارتباطات دو یا چند جانبه و بروز ایده های عملیاتی و از همه مهمتر گفتگوهای منجر به خروجی میدانی نیست و از ابتدا تا انتها مملو از سخنرانی و محکوم کردن است! توی کمیسیون ها هم نوعا پراکنده گویی و کلی گویی است و نوعا هیچ اقدام روشنی از این همایش ها بیرون نمی آید و ماهیت آنها نهایتا همفکری و ملاقات است و نه یک کلمه بیشتر! البته مجریان فکر می کنند بازتاب بیرونی این همایش ها دنیا را تکان می دهد و خیلی موثر است! هر چند نوعا خروجی آنها در حد رسانه و سایتهای منتسب به خودمان است!

و مساله اصلی اینکه چرا باید این همایش های میلیاردی و پرخرج را مجمع تقریب یا مجمع جهانی بیداری اسلامی یا مجمع جهانی اهل بیت و… دائما برگزار کنند و هیچ ارزیابی روشنی هم از میزان کارایی آنها صورت نگیرد در حالی که نخبگان با این مدل کار مشکل دارند؟ غیر از اینکه این مجموعه ها به #نفتوابسته هستند و نه به بدنه واقعی مردم و نخبگان داخلی یا خارجی؟!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.