سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶ | ۱۰:۲۰

انگار گرسنگی به محمد فشار آورده

حسن رحیم پور ازغدی

در جنگ خندق، فشار بر مسلمانان زیاد شد و در محاصره کفار قرار گرفتند. گرسنگی و سختی ها فشار آورد و عده ای از رزمنده ها به راهی که در پیش گرفته بودند،شک کردند. انبوه نیروهای دشمن را می دیدند و میترسیدند. وقتی خندق را حفر میکردند ، پیامبر(ص) از گرسنگی سنگ به شکم بسته بود. مسلمان ها می گفتند، ما دنبال پوست بزغاله ای می گشتیم که دباغی نشده باشد تا همان را به دندان بکشیم و کمی از گرسنگی مان بکاهیم. پیامبر نیز در کانال کلنگ می زد و خندق می کند.در آن شرایط کلنگ پیامبر، به سنگی خورد و جرقه ای زد. فرمود: من در این جرقه فتح امپراتوری روم را دیدم.


در جنگ خندق، فشار بر مسلمانان زیاد شد و در محاصره کفار قرار گرفتند. گرسنگی و سختی ها فشار آورد و عده ای از رزمنده ها به راهی که در پیش گرفته بودند،شک کردند. انبوه نیروهای دشمن را می دیدند و میترسیدند. وقتی خندق را حفر میکردند ، پیامبر(ص) از گرسنگی سنگ به شکم بسته بود. مسلمان ها می گفتند، ما دنبال پوست بزغاله ای می گشتیم که دباغی نشده باشد تا همان را به دندان بکشیم و کمی از گرسنگی مان بکاهیم. پیامبر نیز در کانال کلنگ می زد و خندق می کند.

در آن شرایط کلنگ پیامبر، به سنگی خورد و جرقه ای زد. فرمود: من در این جرقه فتح امپراتوری روم را دیدم. عده ای که کنار ایستاده بودند، پوزخندی زدند. در ضربه بعدی کلنگ ، پیامبرجرقه ای دیگر دید و گفت: در این جرقه فتح امپراتوری ایران را دیدم.

یکی از مسلمان ها خطاب به بغل دستی اش گفت: آقا مثل اینکه گرسنه شان است، گرسنگی فشار آورده. ما در محاصره ایم، یک لقمه نان نداریم و معلوم نیست تا شب زنده بمانیم،ز ممکن است زنان ما را به اسیری و کنیزی ببرند و خودمان هم زیر پای اسب های اینها خرد شویم، آن وقت ایشان فتح امپراتوری روم و ایران را می بیند!

چند سال بعد ، اتفاقاتی که پیامبر فرموده بود، روی داد. سی سال پیش اگر کسی می گفت امپراتوری شوروی سقوط می کند، همه به او می گفتند دیوانه. الآن درباره آمریکا یا اسرائیل وقتی بحث می شود، بین دوستان هستند کسانی که می گویند آیا شما واقعاً فکر می کنید روزی اینها عقب می روند و متلاشی می شوند؟! در آن زمان به پیغمبر هم همین حرف ها را زدند

بخشی از سخنرانی استاد رحیم پور به مناسبت سالگرد فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.