شنبه 27 ژوئن 09 | 14:41

مجمع مطالبه مشهد به جنبش حراست از آراء مستضعفین پیوست

در این بیانیه آمده است: انتظار ما از رسانه های مستقل و مردمی مشهد و نشریات تجربی متعلق به تشکل های اجتماعی و دانشجویی این است که با بازتاب خواست واقعی مستضعفین و مردمی که حماسه 22 خرداد را آفریدند این جنبش مردمی و ملی را یاری کنند. درک خواسته های مردم و انعکاس منصفانه آن ها، لازمه فهمی عمیق و نگاهی بومی است که امروز روشنفکران و سیاستمداران جامعه اغلب از آن محروم مانده اند.


مجمع مطالبه ی مردمی مشهد

مجمع مطالبه ی مردمی مشهد

متن بیانیه این تشکل بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«یا أیها الذین آمنوا، کونوا قوامین لله، شهداء بالقسط.»

حماسه چهل ملیونی مردم ایران اسلامی در 22 خرداد 88، مبدأ تجدید قوای انقلاب اسلامی و حرکت شتابان تر به سوی آرمان های امام و شهدا بود. آمدن مردم به میدان تکلیف اجتماعی و انقلابی، ظرفیت اجتماعی بزرگی است که اگر با تدبیر و خلوص مسئولان و نخبگان عجین شود، راه فتح قله های بزرگ را هموار و کوتاه خواهد کرد. همین امکان نو و نفس گیری مجدد انقلاب و مردم بوده است که خشم دشمنان خارجی و منافقان داخلی را برانگیخته و آنان را به اظهارات ابلهانه و اقدامات جنایتکارانه واداشته است. آن چه این روزها به بهانه مساله تقلب مطرح می شود، بستری است برای سوء استفاده زخم خوردگان حماسه 22 خرداد و انتقام کشی از مردم پابرهنه و فداکاری که اکثرشان تصمیم گرفتند رییس جمهوری مردمی و آرمانگرا را برای چهار سال دیگر انتخاب کنند. در این شرایط، دفاع از این حضور چهل ملیونی و این انتخاب اکثریت مردم محروم، وظیفه هر انسان آگاه و آزاده با هر سلیقه و منش سیاسی است. مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس با حمایت از “جنبش مردمی حراست از آرای مستضعفین”، اعلام می دارد به این حرکت خودجوش انقلابی پیوسته و از مردم شریف، تشکلها، نخبگان و مسئولان می خواهد نقش تاریخی خود در اوضاع جاری بازیابند. در همین راستا به چند نکته اشاره می شود:
1- تجمعات اعتراض آمیز در در دوهفته گذشته در شهرهای بزرگ بوده است و این حرکت در شهرهای کوچکتر و روستاها بازخوردی نداشته است، این خود نشان از عدم تقلب گسترده و و برنامه ریزی شده در انتخابات دارد. البته در هر حال مراجع قانونی باید به شکایات رسیدگی کامل کرده و کلیه مستندات ارائه شده را بررسی و نظر نهایی را به صورت شفاف اعلام نمایند. اما با توجه به اینکه یکی از اهداف جدی معترضین فشار اجتماعی برای متقاعد کردن نظام به ابطال انتخابات است، از تمامی مردم روستاها، شهرستان ها و شهرهای کوچک می خواهیم از راه هایی همچون بیانیه و نامه های سرگشاده نظر خویش را اعلام نمایند تا موج ایجاد شده توسط جنبش مردمی حراست از آرای مستضعفین کاملتر شود.
2- رییس جمهور منتخب و دولت آینده باید قدردان این حضور عظیم بوده و از طریق رفع نقایص قبلی، استقبال از نقدهای منصفانه و دلسوزانه و نیز برخورد مدبرانه با اعتراضات و نقدهای مغرضانه، بهترین استفاده را از ظرفیت عظیم انقلابی و مردمی حاضر برده و مستقیم ترین راه به سوی آرمان های انقلاب را انتخاب نمایند.
3- انتظار ما از رسانه های مستقل و مردمی مشهد و نشریات تجربی متعلق به تشکل های اجتماعی و دانشجویی این است که با بازتاب خواست واقعی مستضعفین و مردمی که حماسه 22 خرداد را آفریدند این جنبش مردمی و ملی را یاری کنند. درک خواسته های مردم و انعکاس منصفانه آن ها، لازمه فهمی عمیق و نگاهی بومی است که امروز روشنفکران و سیاستمداران جامعه اغلب از آن محروم مانده اند.
4- از شورای نگهبان و وزارت كشور تقاضای اكید داریم فارغ از شكایت یا انصراف نامزدهای مدعی، نسبت به كلیه ابهامات و شائبه‌های مطروحه اطلاع رسانی شفافی انجام دهند و تا حصول اطمینان كامل مردمی و رفع اتهام از مردم، روند رسیدگی به این ابهامات را پیگیری نمایند. شكوه این حضور تاریخی نباید پایمال ادعاهای بی‌استنادی شود كه هدفی جز ایجاد ابهام در نتیجه انتخابات را دنبال نمی‌كنند.
5- انتظار ما از صدا و سیمای خراسان رضوی این است که با ساخت برنامه های جدید و غیر کلیشه ای مطالبات واقعی مردم را منعکس کند و با موج رسانه ای جبهه استکبار و استعمار مقابله ای تهاجمی و نه منفعلانه داشته باشد.
6- مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس از تمامی تشکل های مردمی و نخبگان و فعالان اجتماعی دیگر شهرهای کشور نیز دعوت می کند تا با پیوستن به این جنبش، به ایجاد یک جبهه گسترده و ملی در اقصی نقاط کشور برای صیانت از آرای مردم کمک کنند.
در پایان مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر پرهیز از حرکت های غیر قانونی و اردوکشی های خیابانی بعد از انتخابات، از یکایک مردم شریف، تشکل ها و نخبگان کشور می خواهد تا با فعالیتهای خلاقانه ی رسانه ای، فرهنگی و اجتماعی تمام توان خویش را برای حراست از حماسه بزرگ مردم در 22 خرداد 88 بکار ببرند.

مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس
6 تیرماه 1388

 1. محمد
  27 ژوئن 2009

  خداوند توفیقتان دهد با قویتر شدن این جنبش و بهم پیوستن دلسوزان ایران و اسلام، روز به روز هر چه بیشتر جبهه فرافکن دروغ پرور بحول و قوه الهی تضعیف و بی صدا تر می شود انشاءالله

 2. محمد
  27 ژوئن 2009

  داشتم به شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا (صدای بیگانه)و افرادی که در آن شرکت میکنند فکر میکردم، در آن بین افراد صاحب منسب را بخاطر آوردم که هر روز به این شبکه مراجعه میکنند و به دادخواهی از حکومتی که خودشان تا زمانی که می خوردند و قسمتی از آن بودند و آن را پایه گذاری کردند مراجعه میکنند به ناگاه به یاد شعری از حافظ علیه الرحمه افتادم که می فرمود:
  آشنایــان ره عشــق گرم خــون بخـورنــد
  ناکسم گر به شکایت سوی بیـــگانـــه روم

  آقای مهاجرانی اگر الان هم به شما یک سمت نون و آبدار بدهند حتماً ایرانی خواهید شد؟
  خانم جمیله شما هم اگر منسبی بهتون بدهند مانند همسرتون عمل خواهید کرد؟
  آقای کرباسچی شما دیگه چرا؟ شما که انقلابی و عاشق انقلاب و امام بودید چرا به شکایت و تبلیغ به سوی بیگانه می روید؟
  آقایان ابراهیم یزدی و دارودسته اش که نشسته پاک هستند
  من از آقای سلامتیان هم توقع نداشتم اما ایشان هم انگار بعله

  بنظر شما اینان که برای نتوانستن در جلب نظر و آرای مردم در انتخابات، به مملکت خودشان خیانت میکنند و به بیگانه متوسل میشوند را می توان با کسانی که جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و به ائمه معصومین متوسل شدند و دم برنیاوردند مقایسه کرد؟؟
  کدام از اینان ایرانی است؟؟
  کدام یک مسلمان است؟؟

  اینان که شعارشان اینست که شیفتگان خدمتند نه تشنگان قدرت چگونه چهره و ذات اصلی خودشان را به نمایش میگذارند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.