یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷ | ۲۰:۲۸

مداح انقلابی

این جملات و امثال مهدی رسولی ها از رویش های انقلاب اسلامی هستند آن هم در برهه ای که شیعه انگلیسی در بعضی هیئات مانور می دهد ، استحاله می کند ، تبدیل به پوستین وارونه می کند و تکثیر می شود.


امام حسین را که نباید منفعل نشان داد، چون اگر خدای ناکرده اباعبدالله اینطور شناسانده شود، تکلیف قیام برای حق چه می‌شود؟ از روضه‌های اباعبدالله باید از اقامه عزا به اقامه حق رسید اگر نه همه چیز روی هواست.
اینکه گفته می‌شود گریه برای امام حسین اگر به اندازه بال مگسی باشد گناهان را محو می‌کند و بهشت را واجب، این کدام گریه است؟ من می‌گویم همه گریه‌ها. گریه بر مصیبت‌شان، گریه بر شوقشان، گریه بر فراقشان، گریه بر اسارتشان. همه این گریه‌ها هست اما یک گریه هست که اگر باقی عزاداری‌ها و اشک‌ها به آن وصل شوند، مقبول این حدیث می‌افتند؛ گریه‌ای که شما را در صف سیدالشهدا نگه دارد. گریه‌ای که مصداق «یالیتنا کنا معک» باشد اگر نه داریم در روایات که ملعونین هم برخی برای اباعبدالله گریه کردند. لذا روی گریه‌ای که شما را در این محور نگه ندارد، نمی‌شود زیاد حساب باز کرد.

سیدالشهدای تابلوی سیاست انقلابی است. برخی فهم از سیدالشهدا را در اقامه عزا نگه داشتند به طوری که به اقامه حق نرسد. مگر در این مکتب من می‌توانم اقامه حق نکنم؟ می‌فرماید: «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا» یعنی بر ظالم خصم کن. نه تنها از ظالم بدت بیاید بلکه از ظالم مطالبه کن، بگو غلط می‌کنی ظلم می‌کنی. من می‌توانم در جلسه‌ام مظلوم را و ظالم را معرفی نکنم؟ ظالم زمان کیست؟

یک شعرهایی وجود دارد که شاید زیاد به نظر من جالب نباشد؛ مثلا اینکه خطاب به داعشی‌ها گفته شود «ما از سرهای شما کوه می‌سازیم» خب! اینکه کار تکفیری‌هاست! ما باید در ادبیات توجه داشته باشیم به چیزی که مطرح می‌کنیم. من با رجز مخالف نیستم. اتفاقا شعرهای حماسی را هم خیلی استفاده می‌کنیم. اما دقت لازم است.

این ها قسمتی از مصاحبه حاج مهدی رسولی مداح انقلابی است. این جملات و امثال مهدی رسولی ها از رویش های انقلاب اسلامی هستند آن هم در برهه ای که شیعه انگلیسی در بعضی هیئات مانور می دهد ، استحاله می کند ، تبدیل به پوستین وارونه می کند و تکثیر می شود. این ها دُر گرانبهایی هستند که باید قدرنعمت دانست و در کنار کارهای سلبی در نفی و طرد وجوه مختلف شیعه انگلیسی ، اقدام به معرفی ، ترویج و تکثیر این مدل های انقلابی پرداخت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: