چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷ | ۱۹:۱۱

دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی:مجلسی که اطلاعات کشور را به خارجی‌ها بدهد خانه ملت نیست

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را یکی از خطرناک‌ترین لوایح FATF دانست و گفت: مجلسی که اطلاعات کشور را به خارجی‌ها بدهد دیگر خانه ملت و عصاره فضائل ملت نیست.


صبوری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: مجلس باید پیگیر مسائل اقتصادی باشد و به مبارزه با قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی بپردازد با این وجود اگر مجلس به جای این مسائل دغدغه دادن اطلاعات داخلی و اطلاعات مالی و بانکی را به خارجی‌ها را داشته باشد آنجا دیگر خانه ملت نیست و دیگر نمی‌توان گفت: این نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند.

وی افزود: مجلس به محلی برای جولان جناح‌های قدرت و ثروت تبدیل شده به گونه‌ای که هر روز تصمیم جدیدی علیه منافع ملت را می‌شنویم.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: لاریجانی و طیف دنباله روی او در مجلس در برهه‌های گوناگون منافع ملی و استقلال کشور را به هر بهای اندکی زیر پا می‌گذارند، ولی این بار جریان دانشجویی دقیقا با هدف افشای ماهیت این افراد به ماجرای FATF ورود پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ما قطعا از شخصیت‌ها و نمایندگان می‌خواهیم تا دیدگاه و مواضع خود را در مورد مسائلی که به امنیت و معیشت مردم مرتبط هستند روشن کنند، افزود: مردم باید بدانند در جلسات خصوصی مسئولان و این آقایان چه می‌گذرد و دغدغه و اولویت آن‌ها در این جلسات چیست مردم باید بدانند در این جلسات خصوصی که چند روز پیش آقای لاریجانی بانی آن بوده چه گذشته و حاضرین در جلسه از کدام نهاد‌ها بوده اند و حرف آن‌ها چه بوده است مردم باید این موضوع را بدانند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: آقایان اگر نگران شفافیت هستند شجاعت این را داشته باشند که آراء خود را برای مردم شفاف کنند مسئله جنبش عدالتخواه دانشجویی در موضوع FATF این است که این دفعه دیگر قرار نیست خیانت‌ها و دورویی‌ها بدون هزینه باقی بماند آقایان نباید بدون هزینه این کار‌ها را انجام دهند این اقدامات دیگر نباید به به اقدامی شبیه برجام منجر شوند.

صبوری با بیان اینکه در مورد توافق هسته‌ای همه جناح‌ها و خواص و تقریبا همه نهاد‌های حکومت اجماع کامل داشتند، اما بعد که برای همه مشخص شد برجام خیانت بود و چه بلا‌هایی برای ملت داشت آن وقت همه مسئولین از زیر بار مسئولیت این توافق شانه خالی کردند و همه به اپوزیسیون برجام و منتقد توافق با آمریکا تبدیل شدند. در واقع همه کسانی که با برجام و توافق با آمریکا موافق بودند و به خاطر آن سخنرانی می‌کردند الان همه تقریبا به مخالف و منتقد برجام تبدیل شده اند با این وجود در مورد FATF دیگر نباید این اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: آنچه که ما طی این مدت در روند بررسی و تصویب لوایح چهارگانه FATF دیده ایم دقیقا تکرار همان پروسه طی شده در توافق هسته‌ای و برجام است با این وجود ما یقین داریم که نتیجه FATF هم همان می‌شود که در برجام اتفاق افتاد. در هر حال اگر برجام برای مردم سود داشت لوایح چهارگانه FATF هم سود خواهند داشت.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: ما قطعا رای و نظر تک تک نمایندگان، اعضای شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و همه مسئولان دولتی و غیردولتی را در مورد FATF به یاد می‌سپاریم و آن‌ها را برای قضاوت عموم در تاریخ ثبت می‌کنیم اینطور نیست که هر تصمیمی برای کشور گرفته شود و بعد هیچ کس هم عوامل این تصمیمات را بازخواست نکند.

صبوری اظهار کرد: ما قطعا آراء نمایندگان در خصوص CFT را از آن‌ها می‌خواهیم و کسی که پاسخ ندهد آن را به مسابح موافق معرفی و او را بازخواست می‌کنیم.

وی بیان کرد: آقایان در دفاتر میلیاردی و مجلل خود نشسته اند و بعد ادعای اقتصاد، معیشت و سفره مردم را می‌کنند کسی که در خانه و دفتر مجلل خود می‌نشیند اصلا درکی از درد و رنج و معیشت ندارد که مدعی نجات اقتصاد و معیشت باشد بنابراین ما تا همین جا هم حجت را با نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان تمام شده می‌دانیم.

صبوری اظهار کرد: CFT یکی از خطرناک‌ترین لایحه‌های FATF است که قرار بود روز یک شنبه در مجلس بررسی شود، اما این اتفاق نیفتاد، ولی قرار است طی روز‌های پیش رو برررسی شود. در هر حال ما حجت را بر نمایندگان و شورای نگهبان تمام شده می‌دانیم و امیدواریم تصمیمی نگیرند که به جز سرافکندگی در برابر انقلاب هیچ چیز دیگری نداشته باشند و ما این را به طور جدی می‌گوییم و در آینده نزدیک آن‌ها را بابت این تصمیمات بازخواست می‌کنیم.

وی بیان کردی: معتقدیم از این به بعد مسئول همه اتفاقات اعم از وضع اقتصادی و معیشتی بدی که به وجود آمده همین دوستان تصمیم گیر هستند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: روز گذشته طومارهایی را که با امضاهای مردمی در تهران و دیگر شهرستانها جمع آوری شده بود به دست نمایندگان رساندیم در هر حال امیدواریم نمایندگان پیام موکلین خود را بشنوند.
برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: