دوشنبه 12 نوامبر 18 | 10:50
احمد سالک کاشانی:

آمریکایی‌ها حق تحفظ ایران را در FATF قبول ندارند

نماینده‌ی اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحاتی در کمیسیون حقوقی و قضائی روی FATF به عنوان حق تحفظ صورت گرفت اما آمریکایی‌ها در جلسه‌ای که برای آن تشکیل داده‌بودند گفتند آن‌چه که ایران به عنوان حق تحفظ تصویب می‌کند را قبول نداریم.


احمد سالک کاشانی نماینده‌ی اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج۲۴ در پاسخ به ارتباط FATF و معیشت مردم گفت: در برجام دیدیم آقایان گفتند همه‌ی مشکلات ما با برجام حل می‌شود که بخشی از مشکلات آن اقتصادی بود. گفتند اگر برجام تایید شود گرفتاری‌های معیشت مردم هم حل می‌شود. اما پس از تصویب کدام مشکل اقتصادی حل شد؟ کدام تحریم رفع شد جز این‌که آن‌ها را تشدید کردند. گره زدن رفع مشکلات معیشتی مردم با تصویب FATF هم ریشه در این موضوع دارد.

وی در خصوص کلیت قرارداد FATF تصریح کرد: یک بحث کلان‌تر از FATF مطرح است. باید بررسی کنیم هدف استکبار از تنظیم قرادادهای IPC، سند ۲۰۳۰، FATF، پالرمو و امثالهم چیست؟ ما احساس می‌کنیم این لوایحی که در دنیا دنبال می‌شود، تا مصوبات مجلس ما را بگیرد، برای کنترل و مهار جمهوری اسلامی ایران است. این نوعی فشار و تحمیل اسکتباری است.
عضو فراکسیون ولایی درباه‌ی حق تحفظ داشتن ایران در FATF بیان داشت: اصلاحاتی در کمیسیون حقوقی و قضائی روی FATF به عنوان حق تحفظ صورت گرفت اما آمریکایی‌ها در جلسه‌ای که برای آن تشکیل داده‌بودند با صراحت اعلام کردند که آن چه ایران به عنوان حق تحفظ تصویب می‌کند در چارچوب مقررات داخلی خودشان است و ما آن را قبول نداریم.
عضو جامعه‎ی روحانیت مبارز در پایان گفت: در مجلس حدود حق شرط را بیشتر می‌کنند اما آمریکایی‌ها به آن توجهی نمی‌کنند. این یعنی این دست از لوایح استعماری است و هرگز نباید زیر بار آن رفت.
انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: