دوشنبه 26 نوامبر 18 | 14:54

یک طرف دستور دهد و طرف مقابل چشم بگوید تعامل نیست، استعمار است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تعامل یعنی ارتباط دوطرفه با یکدیگر. این‌که یک طرف دستور دهد و طرف مقابل چشم بگوید تعامل نیست، استعمار است.


وی ادامه داد: جاسوسی در سفارت‌خانه، حمله‌ی طبس، حمایت از رژیم بعثی و ساقط کردن هواپیمای مسافربری نمونه‌هایی فراموش‌نشدنی از این دست هستند. هم‌اکنون در جنگ اقتصادی که علیه ما به راه انداخته‌اند شاهد همه نوع خصومت با ملت از تحریم قطعات هواپیما گرفته تا دارو هستیم. آیا آمریکا، با سرپوش گذاشتن روی ماجرای سلاخی یک خبرنگار در سفارت عربستان و برخورد سلیقه‌ای در زمینه‌های حقوق بشر و آزادی بیان، معنی مذاکره را می‌فهمد؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عده‌ای که برای سازش پافشاری می‌کنند، یا به دنبال مطرح کردن خود هستند، یا نمی‌فهمند و در لج افتاده‌اند و یا نفوذی‌اند و با دشمنی علیه ایران و ایرانی می‌خواهند کشور را زمین بزنند. عده‌ای هم سلیقه‌ای رفتار می‌کنند. آن‌ها چون با امثال من و طرز تفکرم مشکل دارند به ایران آسیب می‌زنند. آن‌ها باید بدانند انسان‌ها می‌آیند و می‌روند و این ایران و مردم هستند که می‌مانند. برخوردهای سلیقه‌ای را کنار بگذارند و به فکر چاره‌ای برای مردم باشند.
نماینده‌ی مردم مرند و جلفا ضمن اعتراض به اظهارات اخیر ظریف تصریح کرد: آقای ظریف که می‌گوید در کشور عده‌ای از مسئولین در زمنیه‎ی پولشویی سود می‌برند باید بداند که این صحبت منجر به حمله‌ی سازمان ملل علیه کشور خواهد شد. البته ما منکر پولشویی در کشور نیستیم. این خلاف در همه‌ی کشورها وجود دارد. اما حرف من این است که وقتی در درون یک خانواده مشکلاتی وجود دارد نباید خارج از این محیط آن را جار زد و آبروی خانواده را برد.
این نماینده‌ی مجلس درباره‌ی حقیقت واقعی تعامل اظهار داشت: واژه‌ی تعامل واژه‌ای با بار مثبت است. اما عده‌ای از معانی حقیقی آن تعابیر غلط را رواج می‌دهند. تعامل یعنی ارتباط دوطرفه با یکدیگر. این‌که یک طرف دستور دهد و طرف مقابل چشم بگوید تعامل نیست، استعمار است. من خودم از طرفداران تعامل با دنیا هستم. با آمریکا هم می‌توان تعامل داشت اما به شرطی که یک امتیاز بدهی و یک امتیاز برابر بگیری و اگر به احترام طرف مقابل ایستادی او هم به احترام تو بایستد. نه این‌که تو قصد محبت به او را داشته‌باشی و او با تو با خصومت رفتار کند.
حسن‌نژاد در پایان افزود: این‌که ما به او چشم بگوییم و او با محکوم کردن ما به ضد حقوق بشر و حامی تروریست بودن و برقرار کردن همه‌ی تحریم‌های ظالمانه به طور علنی علیه ما دشمنی کند، چیزی جز توهین و حقارت و ذلت نیست. حاضرم بمیرم و زیر بار آن نروم.
انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: