چهارشنبه 28 نوامبر 18 | 09:52

نتیجه مذاکره با مستکبران چپاول و استثمار کشور است

محمد میرزایی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در گفتگو با پایگاه خبری ایلام خبر مذاکره با مستکبران و در راس آن ها آمریکا را نه تنها مفید ندانست بلکه نتیجه آن را مایه چپاول و استثمار کشور توصیف کرد.


محمد میرزایی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در گفتگو با پایگاه خبری ایلام خبر مذاکره با مستکبران و در راس آن ها آمریکا را نه تنها مفید ندانست بلکه نتیجه آن را مایه چپاول و استثمار کشور توصیف کرد.

وی افزود :تفکر مذاکره با امریکا و یافتن راه حل سیاسی در ایران سالهاست که شکست خورده و متاسفانه هر بار عده ای از سیاسیون غرب گرا در ایران فکر میکنند با حکومت مستکبری که با تمام دنیا با خوی استکباری رفتار می‌کند میشود از در مذاکره وارد شد.
این تفکر در تمام کشورهای دنیا امتحانش را پس داده و نتیجه ای جز چپاول و استثمار نداشته است.

میرزایی حیدری با بیان اینکه امریکا هویت تاریخی ندارد اضافه کرد:اگر تاریخ معاصر دنیا و ایران را بخوانید و تاملی از مذاکره و سازش کشورهای دنیا و رژیم طاغوت ایران با آمریکا و حتی برخی دولت‌های غربگرا بعد از انقلاب در ایران داشته باشید درسهای عبرت آموز بزرگی را مشاهده خواهیم کرد و در این صورت هرگز به استکبار جهانی و شیطان بزرگ اعتماد نخواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پاسخ به این سوال که ترسیم ما از جریان هایی که خط سازش و مذاکره با آمریکا را ترسیم می کنند چیست اظهار کرد:این افراد با تفکر انقلابی و اسلامی ایران و امام خمینی )ره) زاویه دارند و تصور می کنند که چون آمریکا و امثال آن در زمینه هایی ابرقدرت هستند مجبوریم با آنها کنار آمده و در پازل نظم نوین جهانی که مستکبرین جهان ترسیم کرده اند جایگاهی داشته باشیم،غافل از اینکه مستکبران عالم جز خفت و خواری و بردگی برای دیگر کشورها به چیز دیگری راضی نخواهند شد

وی در واکنش به این سوال که آیا طرح سازش با تعابیری همچون «تعامل» به نوعی عدم توجه به ظرفیت های درونی و سیاست های درونزا به ویژه اقتصاد مقاومتی نیست؟ خاطر نشان کرد:با وجود بیانات مکرر مقام معظم رهبری، و روشنگری ها و هدایت های ایشان،متاسفانه هنوز عده‌ای می خواهند ناآگاهانه یا مغرضانه مدل توسعه وابسته گرا را درمقابل مدل پیشرفت درون‌زا قرار دهند در حالی که فراموش کرده اند نقطه تمرکز دشمن جلوگیری کردن از قدرتمند شدن ایران است.

محمد میرزایی حیدری در پایان خطاب گفت:مدیریت کلان دانشگاه آزاد اسلامی با وجود نیروها و مدیران نخبه علمی و فرهنگی کشور، در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری و توجهات حضرت ولی عصر (عج) می رود تا سهم ویژه خود را در پیاده سازی گفتمان انقلاب و رهبری در ایران و صدور آن به سراسر دنیا ایفا کند و همچنین در پرورش نیروهای متعهد و متخصص و آشنا با تفکر انقلابی سهم به سزایی داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: