چهارشنبه 28 نوامبر 18 | 13:53

رابطه بازی سازش با معیشت مردم!

۶ سال از بازی سازش دولت تدبیر و امید با ایرانیان در حالی سپری شده است که طعم تلخ له شدن مردم در زیر سایه شوم سازش سیاسی در حوزه اقتصاد در حال خودنمایی می باشد.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز ۶ سال از بازی سازش دولت تدبیر و امید با ایرانیان در حالی سپری شده است که طعم تلخ له شدن مردم در زیر سایه شوم سازش سیاسی در حوزه اقتصاد در حال خودنمایی می باشد.
بنا بر این گزارش دولت تدبیر و امید که در سال ۹۲ با شعار چرخیدن چرخ سانتیفیوژها همزمان با چرخیدن چرخ اقتصاد پا به عرصه گذاشت توانست اذهان جامعه را از یک حقیقت منحرف نماید و آنهم اینکه قرار نیست چرخ اقتصاد کشور با نگاه به خارج از کشور بچرخد!

به گزارش خبرنگار ما قرار بود همه تحریمها در لوای توافقنامه هسته ای ملغی شود و معیشت مردم سروسامان یابد تا جایی که قرار بود حتی دولت یارانه ای را که صدقه نامیده بود با دگرگونی زندگی مردم به سمت اصلاح، و حذف از سبد خانواده ها پیش ببرد البته طبق اظهارات انتخاباتی حضرات این اتفاقها قرار بود با رونق صنایع و از بین رفتن بیکاری به سرانجام برسد.

طبق پیوست این توافق، تحریم‌های اتحادیه اروپایی و ایالات متحده در روز اجرایی شدن برجام لغو می‌شدند. این تحریم‌ها در حوزه‌های مالی، بانکی، بیمه، نفت، گاز، پتروشیمی، کشتی‌رانی، کشتی‌سازی، ترابری، طلا و فلزات گرانبها، اسکناس، سکه، موارد مجاز هسته‌ای، فلزات، نرم‌افزار و تسلیحات می‌باشند. همچنین نام برخی از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی ایرانی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران طبق این پیوست از تحریم در می آمدند. همچنین سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا هیچ‌گونه تحریم یا اقدامات سختگیرانه دیگری در زمینه انرژی هسته‌ای علیه ایران وضع نخواهند نمود.

اما کم کم وقتی از همان ابتدا دشمن با اجرایی کردن برجام به شکل صحیح طفره می رفت و اهداف فوق محقق نشد، با طرح بهانه های مختلف سعی نمود برجامهای دیگری را به ایران اسلامی تحمیل نمایند و در این میان برخی ها معتقدند که برخی از نفوذی ها با حربه فشار از پایین چانه زنی در بالا سفره مردم را برای تحت فشار قرار دادن حاکمیت و تن دادن به برجامهای دیگر هدف قرار دادند.

درست در این ایام بود که در تاریخ ۲۲ دیماه ۹۵ که مخالفان و موافقان توافقنامه بر سر منافع ایران از قِبل برجام به مناقشه مشغول بودند برای اولین بار حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلستان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای فهرستی بلند بالا از ۱۰۰ دستاورد برجام را در کانال تلگرامی خود منتشر نمود! که البته این تمام منفعتهای ادعایی برجام از سوی مسئولان نبود؟!

۱۰۰ دستاوردی که در طول سالهای گذشته هیچکدام از آنها محقق نشد و معلوم نبود چگونه آنها قرار بود برای مردم ایران اسلامی منفعت و چرخیدن چرخ اقتصاد را به همراه بیاورند.

اما متاسفانه با تمام این اشکالات، حضرات برجامی! توانستند این توافقنامه را در زیر بزرگنمایی کاذب تابلوهای رنگارنگ و چشمک‌زن به خورده ملت بدهند که پس از چندی با خارج شدن یکی از کشورهای امضاء کننده چنان بلایی برسر کشور آمد که فقط سه برابر کاهش یافتن ارزش پول ملی کشورمان یکی از آنها می باشد.

اما نکته مهمتر برجام (این سازش به هر قیمت!) در داخل کشور که متولیان دولت بر روی دست ملت گذاشتند فشارهای شدید اقتصادی و رشد چشمگیر ۳۰۰ برابر شدن اجناس می باشد که معلوم نیست چرا دولت در برابر این اتفاقات سکوت اختیار کرده است.

به عنوان نمونه افزایش اکثر خدمات دولتی که هیچ ربطی به بخش خصوصی ندارد و در اختیار دولت می باشد یکی از این موارد می باشد که در خوشبینانه ترین حالت می توان از آن به عنوان یک غفلت یاد کرد و الا خیانت در بسیاری از این موارد کاملا مشهود است.

لذا باید بسیاری از عوامل دولتی به اذهان مردم پاسخ بدهند که رابطه #بازی سازش با معیشت مردم برای اجرای ناکام برجامهای دیگر چقدر صحیح است و اگر این گمان از سوی مسئولان مردود است باید پاسخی قانع کننده در خصوص اتفاقات قابل پیش بینی که جلوی آن گرفته نشده است بدهند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: