چهارشنبه 28 نوامبر 18 | 13:59
محمدعلی پورمختار:

مسئولین بی‌فکر از روی مردم سختی کشیده خجالت بکشند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین بی‌فکر از روی مردم سختی کشیده و ایثارگر و از خون‌های ریخته‌شده در راه وطن خجالت بکشند. شما در راه خیانت به ملت و کشور پیروز نخواهید شد. افرادی هر از چند گاهی به قصد مذاکره رفتند و آمدند و فقط مردم و نظام را به زحمت انداختند و هیچ‌گاه هم موفق نبودند.


محمدعلی پورمختار نماینده‌ی مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج۲۴ درباره‌ی طرح اجرای مجدد مذاکره‌ها گفت: مذاکره‌ی دوباره، هم با اصول و مبانی نظام و انقلاب ما و هم با اصل استقلال‌خواهی و عزتی که ملت ایران طی سالیان سال مبارزه و سختی به آن رسیده در تعارض است. کسانی که این حرف‌ها را بر خلاف اصول انقلاب و ضد استقلال می‌زنند، یا افرادی خودباخته هستند یا نفوذی. امام خمینی(ره) روز اول انقلاب فرمودند ما می‌توانیم. همین ما می‌توانیم پایه و اصول فکری شد که توانستیم بسیاری از کارها را خودمان یپش ببریم. این افراد هر از چند گاهی به قصد مذاکره رفتند و آمدند و فقط مردم و نظام را به زحمت انداختند و هیچ‌گاه هم موفق نبودند. الان هم‌هایشان بی‌جاست و ملت به آن‌ها تو دهنی خواهد زد.

وی ادامه داد: کسی که خودباخته باشد و توان‌مندی مردم خودش را درک نکند یا مامور باشد تا مردم ایران را از ایستادگی مایوس کند، در هر صورت جیره‌خواری است که در خدمت دشمن است و نمی‌خواهد آقتاب مقاومت و ایستادگی ایران را ببیند. آن‌ها علاقه‌ی شدید قلبی به غربی‌ها پیدا کرده‌اند و می‌خواهند هر آن‌چه که غرب امر می‌کند در اینجا پیاده کنند که البته شدنی نیست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن موافقت با تعامل حداکثری با دنیا تصریح کرد: بنا بر دستور مقام معظم رهبری ما باید تعامل حداکثری داشته باشیم. تعامل با دنیا هیچ مخالفتی با حفظ استقلال و عزت این ملت و کشور ندارد. اما به این معنا هم نیست که ما در مباحث فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قوانین و چارچوب خود را کنار بگذاریم و دستورات آن‌ها را جایگزین کنیم. ما با دنیا تعامل خواهیم داشت همان‌طور که تاکنون داشتیم و استقلال خود را هم حفظ خواهیم کرد.

نماینده‌ی مردم بهار و کبودرآهنگ با اعتراض به سیاست‌های ضعیف وزارت خارجه در استفاده از ظرفیت‌های این نهاد بیان کرد: متاسفانه در این دوره، وزارت خارجه‌ی ما به شدت ضعیف عمل کرده است. مسئولین وزرات خارجه نتوانسته‌اند شرایط سفر رئیس جمهور را برای بسیاری از کشورها فراهم کنند. رئیس جمهور جز چند کشور، هیچ سفر مطرح دیگری در این زمینه نداشته است.

پورمختار افزود: آقای ظریف وزارت خارجه را در خود و چند معاونش خلاصه کرده است. او از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی‌کند و حتی از سفرا مطالبه‌گری ندارد. این نشانه‌ی ضعف است و مشخص است که آن‌ها دنباله روی اهداف دیگری هستند. امیدواریم هر چه زودتر از این خواب بیدار شوند و وظایف خود را در شان عزت ایران انجام دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با خطاب قرار دادن جریان فکری سازش‌طلب اظهار داشت: ما در طول این چهل سال شاهد ریخته شدن خون بسیاری از هم‌وطنان به ناحق و شهید شدن عده‌ی زیادی بودیم. مردم زجر زیادی برای حفظ استقلال، وابسته نبودن و جلوگیری از دخالت بیگانگان در کشور کشیده‌اند و مشکلات عدیده‌ای را تحمل کرده‌اند. مسئولین بی‌فکر از روی مردم سختی کشیده و ایثارگر و از خون‌های ریخته‌شده در راه وطن خجالت بکشند. شما در راه خیانت به ملت و کشور پیروز نخواهید شد. ملت و ما به نمایندگی از مردم در مجلس، اجازه‌ی تداوم این رفتارهای خائنانه را به کسانی که خود را در لباس مسئول معرفی می‌کنند نخواهیم داد و با آن‌ها با جدیت و قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: