حمید گرمابی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس در پاسخ به این سوال که چرا عده ای از جریان های سیاسی در داخل کشور علیرغم دور جدید تحریم ها علیه کشورمان از سوی آمریکا خواهان مذاکره مجدد با این کشورهستند؟ اظهار کرد: در شرایط فعلی مذاکره با آمریکا قطعا امکان پذیر نیست و نمی توان در خصوص آینده صحبت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح سازش با آمریکا با تعابیری همچون تعامل به نوعی عدم توجه به ظرفیت های درونی و سیاست های درون زا به ویژه اقتصاد مقاومتی نیست؟ تصریح کرد: سازش با تعامل تفاوت دارد، هیچکس سازش با آمریکا آن طور که این کشور مد نظرش است را فکر نمی کنم بپذیرد، اما ما با دنیا تعامل داریم و بستگی به شرایط دارد، قطعا با هیأت فعلی حاکم بر آمریکا تعاملی صورت نخواهد گرفت اما با هیأت های بعدی آمریکا ممکن است تعامل محدودی مثل قضیه برجام صورت بگیرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به کسانی که خط مستمر خود را تعامل، مذاکره و سازش با آمریکا بیان می کنند، تاکید کرد: کشورما منابع و پتانسیل های بالایی دارد و در شرایط فعلی باید به پتانسیل داخلی خود اتکا کنیم و قطعا برای هم افزایی این مهم نیازمند اتحاد و هماهنگی بین همه نیروهای نظام هستیم که بتوانیم در مقابل این جنگ اقتصادی مقاومت کنیم وانشاءالله پیروز از میدان خارج شویم.