شنبه 01 دسامبر 18 | 13:17
ابوالفضل ابوترابی:

نتیجه‌ی فشارهای اقتصادی دشمن، تبدیل شدن به قدرت اقتصادی است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: تجربه نشان داده ‌است، ملت ایران در جنگ‌های تحمیلی منسجم‌تر شده و شعار “وحدت رمز پیروزی است” تحقق بهتری پیدا می‌کند. بعد از جنگ نظامی، دست‌آورد مثبت ما، تبدیل شدن به یک قدرت نظامی برتر بود. ما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، علیرغم فشارهای خارجی و با اصلاح ساختارهای درونی در این جنگ هم دست‌آورد خوبی خواهیم ‌داشت و آن تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی است.


ابوالفضل ابوترابی نماینده‌ی مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج۲۴ نسبت به جریان‌های فکری که به دنبال طرح سازش با آمریکا هستند گفت: ما اخیرا مذاکره با آمریکا را تمام کردیم. در برجام با آمریکایی‌ها خندیدیم، نشستیم و قدم زدیم. هر آن‌چه که باید انجام می‌شد، شد. این قابل قبول نبود که دولتی پس از دولت اوباما روی کار بیاید و تمام معاهدات گذشتگان خود که آن را پذیرفته است زیر پا بگذارد. اما دیدیم که این کار را انجام داد. با چنین کشوری حرف از مذاکره زدن حرف بیهوده و بی‌اساسی است.

وی ادامه داد: مذاکره با کسی که تعهد و شرایط اخلاقی را در این موارد در نظر نمی‌گیرد خنده‌دار است. مذاکره‌ی بدون تضمین برای چه؟ آن‌ها بعد از تعهد با کره‌ی شمالی با تمسخر به آن‌ها گفتند ممکن است چند ماه بعد زیر حرف‌هایشان بزنند. مذاکره با طرف مقابلی که نمی‌توان روی حرف آن حساب کرد فقط اتلاف وقت است.

نماینده‌ی مردم نجف‌آباد درباره‌ی کسانی که از قطار انقلاب پیاده می‌شوند تصریح کرد: این افراد چندین گروه‌اند. گروه اول نفوذی‌ها هستند که نقششان بسیار مهم است. گروه دوم مورد اغفال و تحت هیاهوی رسانه‌ای قرار گرفته‌اندکه مغلوب دشمن شده‌اند و درک درستی از اوضاع و شرایط جامعه ندارند. گروه سوم خسر الدنیا و الاخره و باختگان زمان هستند که در این آزمایش الهی سرافکنده می‌شوند. این افراد در گذشته عمر خود را در میدان‌های نبرد سپری کرده‌ و بسیار زحمت کشیده‌اند اما امروزه در میدان جنگ اقتصادی کم آورده‌اند و این امر، زحمات گذشته‌ی آنها را هم از بین می‌برد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس درباه‌ی لزوم توجه به ظرفیت‌های درونی و نیز تعامل با سایر کشورها بیان داشت: ما با دنیا تعامل داشته و داریم. هیچ وقت آغازکننده‌ی نزاع و درگیری نبودیم و همواره در طول چهل سال انقلاب، سعی در ارتباط با سایر کشورها داشتیم. حتی در گذشته وقتی ارتش منسجمی نداشتیم، بنابر مصوبه‌ی سازمان ملل، کشور دیگری آغازگر جنگ علیه ما بود که بسیاری از کشورها هم از آن پشتیبانی کردند.

وی در ادامه گفت: ما در جنگ اقتصادی هم شروع‌کننده نبودیم. دشمن از برجام خارج شد و جنگ اقتصادی را راه انداخت، آن هم بعد از برجامی که خودش متعهد به آن بود. در حالی که ملاحظه می‌کنید ما همچنان از آن خارج نشده‌ایم. تعامل ما با همه‌ی کشورها برقرار است اما این به معنای وادادگی، عدم شناخت زمانه و نداشتن بصیرت نیست و باید بدانیم آن‌چه که از اسم رمز تعامل با آمریکا حاصل می‌شود، براندازی جمهوری اسلامی ایران است. این عمل با پشت کردن به سیاست‌های درون‌زا از جمله اقتصاد مقاومتی، سودی جز اتلاف وقت و غفلت از توان داخلی ندارد و ما را مجبور به وابستگی به دشمنان می‌کند.

این کارشناس حقوق قضائی ضمن تاکید بر وحدت ملی اظهار داشت: تجربه نشان داده ‌است، ملت ایران در جنگ‌های تحمیلی منسجم‌تر شده و شعار “وحدت رمز پیروزی است” تحقق بهتری پیدا می‌کند. معمولا این جنگ‌ها منجر به تقویت ما در آن زمینه شده ‌است. بعد از جنگ نظامی، دست‌آورد مثبت ما، تبدیل شدن به یک قدرت نظامی برتر بود. در جنگ علیه داعش و حمایت‌کنندگان آن‌ها هم ما به قدرت سیاسی برتر رسیدیم.

ابوترابی در پایان گفت: در جنگ اقتصادی هم به امید خدا همین‌طور خواهد بود. ما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، علیرغم فشارهای خارجی و با اصلاح ساختارهای درونی در این جنگ هم دست‌آورد خوبی خواهیم ‌داشت و آن تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: