یکشنبه 02 دسامبر 18 | 23:46
ترقی:

افرادی که سعی در عادی‌سازی سازش با امریکا دارند، عوامل دشمن هستند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: بزک کنندگان امریکا در واقع دو جریان هستند. یکی جریانی که غرب و امریکا را نمی‌شناسند و از افول امریکا اطلاعی ندارند. جریان دوم هم کسانی که مزدور امریکا هستند و وظیفه شان بزک کردن امریکاست.


حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با سراج۲۴ باتوجه به بدعهدی امریکا و خروج آن از برجام و پافشاری عده‌ای به ادامه مذاکرات در زمینه‌‌های دیگر با امریکا گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تاکید بر بدعهدی‌های امریکا و آزمونی که در مذاکرات برجام انجام شد داشتند؛ هرگونه ادامه‌ی مذاکره با امریکا چه در رده‌ی مقامات بالای کشور و چه در رده‌‌ی وزرا و حتی در رده‌های پایین‌تر ممنوع و خلاف مصالح ملی کشور است. افرادی که در داخل هم سعی در زمینه‌سازی و مساعد کردن افکار عمومی برای مصالحه با امریکا دارند، عوامل دشمن و غرب‌گرایانی هستند که نان و منافعشان در زیر سلطه بودن ایران توسط امریکاست. لذا با توجه به شرایط فعلی و تجارب به دست آمده، ادامه‌ی مذاکره با آمریکا هیچ توجیهی ندارد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی برافول امریکا و تلاش برخی برای ارتباط با امریکا تصریح کرد: بزک کنندگان امریکا در واقع دو جریان هستند. یکی جریانی که غرب و امریکا را نمی‌شناسند و از افول و مشکلات آمریکا اطلاعی ندارند؛ جریان دوم هم مزدور امریکا هستند و وظیفه‌شان بزک کردن امریکا از طریق رسانه‎ها و ارائه‌ی نمایی زیبا و غیرواقعی از امریکا برای ملت ایران است.

عضو حزب مؤتلفه‌ی اسلامی ادامه داد: کشوری که بالغ بر ۲۰ تریلیون دلار بدهی دارد و در حال از دست دادن هژمونی خود در جهان است، قادر به حل و فصل هیچ معضل و مشکلی نیست.

ترقی با بیان این‌که آمریکا جز جنگ افروزی، سیاست دیگری ندارد تاکید کرد: شکست‌های آمریکا در عرصه بین‌المللی یکی پس از دیگری در حال تحقق یافتن و گفتمان لیبرال دموکراسی در حال از بین رفتن است و این گفتمان روز به روز حامیان خود را از دست می‌دهد. شعارهای دموکراتیک، مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر، دروغی بیش نبوده و فقط ابزاری برای فشار بر ملت‌ها است.

وی در نقد نظریه‌ی برخی از جریان‌های سیاسی کشور که بر این باورند تنها راه چاره رفع تحریم‌های امریکا است گفت: وقتی کشوری قادر به حل مشکلات اقتصادی خود نیست، قطعا نمی‌تواند مشکلات اقتصادی دیگر کشورها را نیز حل کند. امریکا امروز تمام تلاش خود را می‌کند که مشکلات اقتصادی خود را به دیگر کشورها تعمیم بدهد و این مشکلات را با فشار بر دیگر کشورها و استفاده از منابع سایرین حل کند.

نماینده‌ی دوره‌ی پنجم مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت داخلی گفت: تجربه نشان داده‌ که ظرفیت‌های بسیاری در داخل کشور وجود دارد. متاسفانه ما در عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی، جزو کشورهای برتر هستیم و اگر بخواهیم به سمت استقلال اقتصادی برویم، تنها راه ما استفاده از ظرفیت‌های داخلی است که مدت‌هاست از آن‌ها غافل شده‌ایم و نیازی به تکیه به غرب و شرق نداریم. لذا طبق تاکید رهبر معظم انقلاب، روابط اقتصادی ایران باید از گرایش به غرب به سمت کشورهای غیراستکباری برود و نگاه ما به درون باشد.

وی خطاب به حامیان گفتمان سازش بیان کرد: پیام من این است که بیش از این کشور و ملت ایران را معطل خوش‌بینی خودشان نسبت به غرب نکنند و اجازه دهند ملت ایران با تکیه برتوان داخلی خود و اعتماد به کشورهایی که به ما خیانت نمی‌کنند، مسیر پیشرفت خود را باسرعت بیشتر طی کنند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: