یکشنبه 23 دسامبر 18 | 21:18
دکتر وحید مفید در گفتگو با بهداشت نیوز پاسخ داد:

مردم نگران نباشند اسنک های پف دار با ذرت دامی برای سلامتی مضر نیست

دکتر مفید، مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره موضوع تولید اسنک های حجیم با ذرت دامی و نگرانی ها برای مصرف محصولات موجود در بازار گفت: طی ۲ هفته آینده بازدید کلی از تمام کارخانه های تولید اسنک حجیم یا پفی در سطح کشور انجام می شود و نتیجه آن را ۱۵ دی ماه اطلاع رسانی عمومی می کنیم.


مردم نگران نباشند اسنک های پف دار با ذرت دامی برای سلامتی مضر نیست
دکتر وحید مفید، مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بهداشت نیوز درباره موضوع تولید اسنک های حجیم با ذرت دامی و نگرانی ها برای مصرف محصولات موجود در بازار گفت: طی ۲ هفته آینده بازدید کلی از تمام کارخانه های تولید اسنک حجیم یا پفی در سطح کشور انجام  می شود  و نتیجه آن را ۱۵ دی ماه اطلاع رسانی عمومی می کنیم.

وی ادامه داد: ما اسنک های تولید شده با ذرت دامی را در آزمایشگاه سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار دادیم و نتایج آزمایشگاهی نشان می داد که اسنک های حجیم  تولید شده با ذرت دامی مخاطره ای برای سلامت افراد ندارد .

مفید تصریح کرد: مردم در مصرف اسنک های حجیم یا پف دار نگران نباشند چرا که از لحاظ استاندارهایی که برای ذرت های مورد مصرف انسان و خوراک دام وجود دارد فاکتورهای بهداشتی بسیار به هم نزدیک هستند و حتی در مواردی استانداردهای بهداشتی ذرت خوراک دام به دلایلی خاص سخت گیرانه‌تر است.

 

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه  تخلف شرکت های تولید اسنک از نظر مسائل شکلی و تفاوت محتویات  و تخلف در قیمت ارزی ماده اولیه بود، گفت: تمام فعالیت های ۲ شرکت متخلف به دلیل استفاده از ماده اولیه متفاوت متوقف شده است و نگرانی در مورد محصولات موجود در بازار وجود ندارد.

مفید تاکید کرد: سازمان غذا و دارو  محافظ سلامت مردم است و ما در حوزه سلامت مردم کوتاه نمی آییم وشرکت‌های تولیدکننده باید در زنجیره تولید از مواد اولیه تا تولید و توزیع صداقت را رعایت کنند و به دلیل استفاده از ذرت دام برخلاف ادعا، با متخلفان برخورد کردیم و پرونده دو شرکت متخلف را به مراجع ذی صلاح ارجاع دادیم.

به گزارش خبرنگار بهداشت نیوز مفید همچنین با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو متولی سلامت مردم محسوب می شود، گفت: شرکت‌های تولیدکننده محصولات غذایی باید در تمام مراحل  تولید از ماده اولیه گرفته تا مراحل تولید و توزیع باید به درستی و طبق قوانین عمل کنند و به دلیل اینکه ۲ شرکت تولیدکننده از ماده اولیه خلاف ادعا استفاده کردند به عنوان متخلف شناخته شدند وفعالیت آنها متوقف شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: