پنج‌شنبه 23 دسامبر 10 | 12:41

مختارنامه واکنش شبکه های سلفی را برانگیخت

به دنبال پخش سریال مختارنامه، برخی از شبکه های عربی و سلفی نگاه این سریال به شخصیت عبدالله بن زبیر را توهین آمیز خواندند


به دنبال پخش سریال مختارنامه، برخی از شبکه های خبری عربستان و سلفی که پخش این فیلم به مذاق خوش نیامده است، مدعی شدند که تلویزیون ایران به عبدالله بن زبیر اهانت کرد و او را به عنوان شخصی منافق، دوستدار منصب و دنیا، معاشرت با رهبران ناعادل و سرکوبگر نشان داده است و شخصیت واقعی او را نشان نداده است.

این شبکه های خبری عنوان کردند که تلویزیون رسمی ایران درحالی عبدالله بن زبیر را مورد اهانت قرار می دهد که مختار را قهرمانی برای اهل بیت(ع) نشان می دهد.

این شبکه ها ادعا می کنند که مسئولان این سریال منابع تاریخی را به دقت مطالعه نکرده اند و به همین دلیل عبد الله بن زبیر از مدافعان و مجاهدان کبار در تاریخ اسلام را که بیعت با یزید را همانند امام حسین(ع) نپذیرفت و در این راه ثابت قدم ماند تا در زمان عبدالملک مروان در مکه مرد، نشناختند.

شبکه های خبری عربستان درحالی از فیلم تلویزیونی مختار نامه و سازندگان آن انتقاد می کنند که علمای برجسته سلفی بارها به شیعیان و مراجع شیعی اهانت کرده اند و از مدار حق خارج شده اند و نه تنها از اهانت های خود اظهار پشیمانی نکرده اند بلکه گستاخانه به پایمال کردن حقوق شیعیان و اهانت به بزرگان آن ادامه داده اند.
سازندگان فیلم مختارنامه بر خلاف تصور و ادعای برخی شبکه های خبری عربی، سعی کردند تا از منابع دقیقی در ساخت آن استفاده کنند و حوادث آن زمان را در قاب تصویر بگنجانند.

  1. محمد
    23 دسامبر 2010

    دم مختارسازها گرم.
    تا چشم هر چی سلفی و وهّابیه از کاسه درآد!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.