پنج‌شنبه 03 ژانویه 19 | 15:38
پژمان‌فر:

فیلترینگ راه‌حل نهایی نیست/دولت در زمینه‌ی فضای مجازی کم‌کاری زیادی دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: متاسفانه به دلیل کوتاهی فراوان دولت‌ها و مخصوصا دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راه اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، تلاشی در جهت بسترسازی برای رشد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی صورت نگرفته است.


فیلترینگ راه‌حل نهایی نیست/دولت در زمینه‌ی فضای مجازی کم‌کاری زیادی دارد

نماینده مردم مشهد با اشاره به کم کاری‌های دولت اظهار داشت: امروزه دولت‌های الکترونیک خدمات فراوانی در قالب پیام‌رسان‌ها به مردم ارائه می‌کنند و عمده خدمات اجتماعی، آموزشی، فرهنگی، حوزه سلامت و تراکنش‌های مالی مردم بر همین بسترها انجام می‌شود. ولی متاسفانه به دلیل کوتاهی فراوان دولت‌ها و مخصوصا دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راه اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات تلاشی در جهت بسترسازی برای رشد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی صورت نگرفته است. به همین دلیل است که مسئله‌ی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی به چنین معضلی تبدیل و آسیب‌های فرهنگی را به‌وجود آورده است.

وی ضمن موافقت با فیلترینگ اینستاگرام تصریح کرد: با توجه به آسیب‌های موجود در این شبکه‌های اجتماعی و عدم امکان نظارت قانونی با فیلترینگ اینستاگرام موافقم. البته ما با اصل استفاده‌ی صحیح از تکنولوژی مخالف نیستیم ولی باتوجه به بی‌قانونی‌ها و هرج و مرج‌های موجود در این شبکه‌ی اجتماعی با مسدودسازی آن موافق هستم. هم‌چنان معتقدم که فیلترینگ، راه‌حل نهایی برای رفع معضلات پیام‌رسان‌ها نیست. راه حل اصلی طراحی یک شبکه‌ی اجتماعی امن، متناسب با نیاز‌های مردم ایران است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: