پنج‌شنبه 03 ژانویه 19 | 14:12

روزشمارِ رفعِ تشنگیِ توگبری

در استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان محرومی هست به نام چرام و روستای محروم‌تری هست به نام توگبری. در وصف محرومیت‌شان همین بس که تا همین چندسال پیش هنوز برق نداشتند. سال ۹۰ تازه از نعمت برق بهره‌مند شدند. بعد از دو سال در سال ۹۲ یک شب خوابیدند و برق‌شان رفت، چند ساعت بعد برگشته باشد خوبست؟ ۴ سال طول کشید. یعنی تا دور دوم انتخابات آقای روحانی که برق به روستا مجددا برگشت


در استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان محرومی هست به نام چرام و روستای محروم‌تری هست به نام توگبری. در وصف محرومیت‌شان همین بس که تا همین چندسال پیش هنوز برق نداشتند. سال ۹۰ تازه از نعمت برق بهره‌مند شدند. بعد از دو سال در سال ۹۲ یک شب خوابیدند و برق‌شان رفت، چند ساعت بعد برگشته باشد خوبست؟ ۴ سال طول کشید. یعنی تا دور دوم انتخابات آقای روحانی که برق به روستا مجددا برگشت.

از برق بدتر، حداقل‌های بهداشتی و وضع آب آشامیدنی است که در این منطقه مطلقا وجود ندارد. چشمه‌های اطراف خشک شده و مردم ناچارا آب را قطره‌ای از تانکرها می‌خرند. ظاهرا کار آنچنانی هم از لوله کشی باقی نمانده ولی عزم جدی می‌خواهد که نیست. روز گذشته رفقای عدالت‌خواه و جهادی‌های مستقر در آنجا کلیپی از توگبری فرستادند که مایه امیدواری است.

گلایه عضو شورای روستا در برابر یک مسئول بازخورد جالبی دارد. آقای بابک دین‌پرست، معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در حضور اهالی روستا و مسئولین می‌گوید اگر آقای فرماندار تا یک‌ماه دیگر مشکل آب را حل نکند عزل خواهد شد.

این فیلم متعلق به ۵ دیماه است و امروز یک هفته از موعد تعیین شده گذشته است. سراب، درد تشنگی را دوچندان می‌کند، کاش می‌شد برای جلوگیری از فراموشی وعده مسئول مربوطه کاری کرد تا یاس مردم دوچندان نشود. کاش رسانه‌ای ها وسط اینهمه هشتگ و ریشیر و لایک، برای وعده‌ای که موجب دلخوشی مردم توگبری شده هم هشتگ بزنند و روزشمار بگذارند. این‌کارها حداقلی ترین کاری است که برای تشنگی یک جماعت چندصدنفری می‌توانیم بکنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: