پنج‌شنبه 25 مارس 10 | 12:34

کردستان سرخوش از دیدار یار

22 اردیبهشت 88 مردم کردستان شاهد حضور رهبر انقلاب در این استان بودند… بالاخره رهبر آمد مردم بلند شدند و جمعيت به شدت تكان می‌خوردند. عده‌ای كف زدند و عده‌ای صلوات فرستادند… زهرا امان‌الهی بهتر از بقيه خواند و رفت جلوتر به رهبر چيزی گفت. رهبر توی ميكروفن گفت: چرا نمی‌شود! بعد با دست چپش سعی كرد چفيه‌اش را بردارد. يكی از محافظ‌ها از پشت سر آمد و كمكش كرد…


رهبر معظّم انقلاب صبح روز 22 اردیبهشت در اجتماع عظیم مردم كردستان در میدان آزادی سنندج و خیابان‌های اطراف ضمن قدردانی از استقبال با شكوه و پر شور مردم صمیمی و با محبت كردستان از استقامت، هوشیاری و مجاهدت مردم مؤمن و با فرهنگ این استان تجلیل كردند.

در حاشیه: بسیاری از اصناف و بازاریان سنندج به صورت خودجوش و با پخش نقل و شیرینی و قربانی كردن گوسفند، احساسات پاك و بی‌آلایش خود را نسبت به سفر پر خیر و بركت رهبر معظّم انقلاب ابراز داشتند.

ایشان در دومین روز سفر به استان كردستان، علاوه بر دیدار با خانواده‌های معظّم شهدا و جانبازان استان در جمع علما، روحانیون و طلاب شیعه و سنی این استان در مسجد جامع سنندج به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی نماینده ولی‌فقیه در منطقه كردستان با اشاره به 70 شهید عالم و روحانی كردستان گفت:«اكنون نیز علما و روحانیون شیعه و سنی در صف واحد، آماده انجام وظیفه در راه پیشبرد اهداف نظام اسلامی هستند.» ماموستا شیخ‌الاسلام نماینده‌ی مردم كردستان در مجلس خبرگان هم در این سخنرانی اشاره‌ای به ایمان و اخلاص مردم این منطقه انجام دادند.

رهبر معظّم انقلاب در دیدار پر شور خانواده‌های صبور و سرافراز شهیدان و جانبازان استان كردستان سخنرانی ایراد فرمودند. در ابتدای این مراسم فرزند یكی از شهیدان به رهبر معظّم انقلاب خیر مقدم گفت و فرزند شهید دیگری متن پر احساسی در وصف حضور رهبر معظّم انقلاب در كردستان قرائت كرد. همچنین عصر روز 23 اردیبهشت مراسم نظامی مشترك یگان‌های نیروهای مسلح استان كردستان با حضور فرمانده كل قوا در پادگان امام علی سنندج برگزار شد.

– در پی اطلاع رهبری از عدم پخش اذان از صدا و سیمای استان كردستان، دستور پخش اذان دادند كه نخستین اذان مغرب مسلمانان اهل سنت منطقه كه شافعی مذهب هستند از شبكه صدا و سیمای استانی پخش شد. این امر بیشترین صاحب‌نظران سیاسی و دینی را به تحسین واداشت. حجت‌الاسلام كاظم صدیقی در این مورد گفت:« با این تصمیم سلاح دنیای خطرناك استكبار كه حربه‌اش ایجاد اختلاف بین تشیع و تسنن است، زنگ زده است.»

حاشیه‌های دیدار با روحانیون:

امام جمعه خامسان به چهار گویش محلی به رهبر معظّم انقلاب خیر مقدم گفت.

2. پیش از ورود رهبری برخی حاضران با همخوانی یا قصیده‌خوانی به پیشواز ایشان رفتند.

3. در این دیدار شماری از شخصیت‌ها و مقامات كشوری و لشكری از جمله سید یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده كل قوا در امور نیروهای مسلح، حسین طائب فرمانده نیروی مقاومت بسیج، سید رضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

رهبر معظّم انقلاب در سومین روز سفر به استان كردستان، پنج‌شنبه 24 اردیبهشت در دیدار پر شور سران و معتمدان عشایر و طوایف استان‌های كردستان، آذربایجان غربی و كرمانشاه در جمع نخبگان علمی و ادبی استان به ایراد سخنرانی پرداختند.

دیدار نخبگان:

این دیدار كه حدود 3 ساعت طول كشید آقایان و خانم‌ها (نخبگان) مسائل خود را مطرح كردند. از جمله‌ی این افراد: «احمد قاضی» مترجم؛ مؤلف دستور زبان كردی و زندانی سیاسی رژیم ستم شاهی، «فردین صادق ایوبی» گرافیست، مجسمه‌ساز و نقاش برگزیده جهان اسلام، «اكرم بهرامچی» شاعر و … به ایراد سخنرانی پرداختند. در حاشیه این دیدار پس از سخنان رهبر معظّم انقلاب كه بعد از سخنان این نخبگان صورت گرفت، «مصطفی حاجی مرادی» قهرمان كونگ‌فو، مدال‌های مختلف خود را تقدیم ایشان كرد.

* حاشیه‌های سفر به استان كردستان

1. رهبر معظّم انقلاب بعد از نماز صبح جمعه به كوه آبیدر سنندج رفتند و به كوهنوردی پرداختند. بعضی از جوانان و مردم طبق معمول و بدون اطلاع از حضور رهبر معظّم انقلاب از مسیرهای كوه پیمایی بالا می‌رفتند كه آیت‌الله خامنه‌ای نیز با آن‌ها گفت‌و‌گو می‌كردند.

2.ایشان پنج‌شنبه شب (24 اردیبشهت) سر زده به دیدار سه خانواده شهید در سنندج رفتند و در جمع پر عطوفت هر یك از آنان، از صبر و استقامت بازماندگان شهدای دلاور و مظلوم كردستان تجلیل كردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پنجمین روز سفر به استان كردستان شنبه 26 اردیبهشت ماه در اجتماع بسیار پر شور مردم مؤمن، پر محبت و دلاور مریوان كه در «ورزشگاه زاگرس» مریوان برگزار شد، مبارزه با بیگانگی را زمینه‌ساز عزّت ملی دانستند.

جلسه هیئت دولت با حضور رهبر انقلاب:

ایشان در جلسه‌ای كه جمعه شب (25 اردیبشهت) با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، اعضای هیئت دولت، استاندار كردستان، نماینده‌ی ولی‌فقیه در منطقه كردستان، نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاه‌های مختلف كشوری و استانی برگزار شد، پیگیری جدی و اجرای كامل طرح‌های مصوب برای بهبود وضع استان كردستان و شتاب بخشیدن به توسعه این استان را بسیار مهم و ضروری خواندند. در این جلسه پرویز داوودی معاون اول رئیس جمهور در گزارشی از تصمیمات و طرح‌های تصویب شده برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و شتاب بخشیدن به توسعه استان سخنرانی كردند. در ادامه جلسه سرلشكر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران به امنیت خوب این استان تأكید كردند.

گزارش اعضای هیئت دولت:

در پایان جلسه ویژه هیئت دولت در سنندج برخی از وزرا گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در استان كردستان را ارائه كردند. در این مراسم مهندس نوذری، وزیر نفت، مهندس محرابیان، وزیر صنایع و معادن، حمید بهبانی، وزیر راه و ترابری و عبدالرضا مصری، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی سخنرانی كردند.

تقدیر علمای طریقه‌ی نقشبندیه و قادریه از رهبری:

علما، مریدان و منسوبان طریقه‌ی متصوفه، نقشبندیه و قادریه كردستان از ولی امر مسلمین به خاطر ابراز علایق رهبر معظّم انقلاب به این طریقه‌ها قدردانی كردند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر معظّم انقلاب ، صبح 27 اردیبهشت در ششمین روز از سفر 8 روزه به استان كردستان در اجتماع پر شور هزاران نفر از استادان و دانشجویان استان كردستان قرار گرفتند.

در ابتدای این دیدار تعدای از استادان و دانشجویان از جمله دكتر طیب قدیمی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان، دكتر محمدرضا ستاره، دانشمند برتر كشورهای اسلامی در سال 1387 و … دیدگاه‌های خود درباره تولید علم و جنبش نرم‌افزاری و … را بیان كردند.

ایشان در هفتمین روز سفر به استان كردستان در روز 28 اردیبهشت در اجتماع پر شور مردم مؤمن، پر محبت و نجیب «بیجار» حضور یافتند. این دیدار در ورزشگاه 17 شهریور برگزار شد. در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین «مروی» امام جمعه بیجار سخنرانی كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر معظّم انقلاب، ایشان در هشتمین و آخرین روز سفر به استان كردستان، صبح 29 اردیبشهت در اجتماع با شكوه مردم شجاع و مؤمن سقز قرار گرفتند. در ابتدای این مراسم امام جمعه سقز، ماموستا حسین‌زاده با اشاره به استقبال پر شور مردم این شهر از رهبری گفت: این استقبال نشانه‌ی وحدت و اتحاد مردم این خطه در وفاداری به نظام اسلامی و رهبری است.

حاشیه‌ها:

جمعیت زیادی از شهرهای بانه، بوكان و مهاباد و روستاهای اطراف از شب قبل وارد سقز شدند و شب را در اطراف ورزشگاه به شوق دیدار ولی امر مسلمین جهان به صبح رساندند.

بسیاری از مردم سقز این سفر را فرهنگ‌ساز، موجب خیر و بركت و رستاخیزی در اراده مردم برای دفاع از آرمان‌های انقلاب می‌دانند.

لینک‌های مرتبط:
+ ديدارهای رهبر انقلاب در استان کردستان (بیانات، گزارش تصویری، صوت،‌فیلم)
+ حاشيه نگاری سفر رهبر به كردستان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.