ملت ایران از دوران رژیم پهلوی تاکنون صدها بار توسط آمریکا گزیده شده/ مذاکره مجدد با آمریکا هیچ توجیه صحیحی ندارد

آیت الله حسن عالمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس با اشاره به زمزمه های مذاکره و سازش با آمریکا در کشور از سوی برخی افراد و جریان های سیاسی، اظهار کرد: در حدیثی از ائمه اطهار (ع) آمده است «المُؤمِنُ لا یَلسَعُ مِنْ حَجَرٍ مَرَّتَین» که معنایش بدین شرح است؛ مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود، لذا باید گفت ملت ایران از دوران رژیم پهلوی تاکنون صدها بار توسط آمریکا گزیده شده است.

وی با بیان و تاکید مجدد بر اینکه تجربه صدها بار گزیده شدن از سوی آمریکا را داریم، افزود: در شرایط فعلی مذاکره مجدد با آمریکا هیچ توجیه صحیحی ندارد، سوال این است آیا آمریکا طی مذاکراتش با کشورهای دیگر به تعهداتش پایبند بوده است؟ یا در رابطه با بحث برجام چقدر به تعهدات خود عمل کرد؟ از طرفی با تمام توان خود پیگیری می کند تا دیگران هم از برجام خارج شوند و به محتوای آن عمل نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رفتار آمریکا با عوض شدن یک رئیس جمهور تغییر نمی کند و دشمنی آنها با ملت ایران دیرینه است، آمریکا بعد از انقلاب اسلامی از مردم ایران سیلی محکم خورد و اکنون پی در پی در منطقه هم از ملت ایران و انقلاب اسلامی سیلی می خورد.

آیت الله عالمی با بیان اینکه مذاکرات آمریکا با ایران به معنای آشتی کردن و حل مشکلات کشور نیست، تصریح کرد: آمریکا با این رئیس جمهور دیوانه خود هم اگر پیشنهاد مذاکره مطرح کرد باید در نظر گرفت که هر نوع مذاکره و نرمش در مواجهه با آنها به معنای پایین آمدن از اقتدار جهانی جمهوری اسلامی ایران و نادیده گرفتن قدرت کشورمان است.

وی با اشاره به اینکه به لطف پروردگار و ایستادگی و مقاومت رهبر معظم انقلاب و ملت عزیزمان این اقتدار به وجود آمده است،تاکید کرد:مذاکره کردن با آمریکا مصداق خرج کردن اقتدار و آبروی کشورمان است .عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد:فکر اینکه با مذاکره کردن مشکلات کشور حل می شود و باید مشکلاتمان را به وسیله دیگران حل کنیم، تحقیر ملت و تنزل از ارزش های نظام است.

آیت الله عالمی خطاب به جریان های سیاسی که خط مستمر آنها سازش و تعامل با آمریکا است،توصیه کرد:این افراد به جای آمریکا باید امید به خدا داشته باشند واگر می خواهند از آمریکا کمک بگیرند به جایش از قدرت نهفته در بازوی ملت ایران کمک بگیرند، از سویی با قرارگرفتن سه عنصر اصل تفکر دینی و اسلامی، رهبریت نظام جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران که خداوند قدرت را در بازوی آنها قرار داده قطعا همه مشکلات قابل حل خواهد بود.