مسئله «ایستادگی و مقابله با دشمن» اصل اولیه سیاست، دستور اسلام و مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب است

محمد رضا بیات در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، با اشاره به زمزمه های مذاکره و سازش با آمریکا در کشور از سوی برخی افراد و جریان های سیاسی، اظهار کرد: به عنوان فرزندان انقلاب و افرادی که در این کشور در حال زندگی هستیم، باید یک سری مفاهیم ابتدایی و بدیهی ساده مثل دوست و دشمن را برای خود تحلیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید بین دشمن و بیگانه تفاوت قرار بدهیم، افزود:یک کشوری ممکن است بیگانه باشد ولی دشمن ما نباشد اما کشوری مثل آمریکا و حاکمیتی مثل آن که بارها و بارها دشمنی خود با ایران را ثابت کرده است و هر لحظه بر روی این دشمنی خود پافشاری می کند، در زمره ی دشمنی با ما قرار می گیرد.

فرمانده بسیج طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه مطرح شدن بازی برد برد با دشمن معنایی ندارد، عنوان کرد: برد برای دشمن به معنای باخت برای ما است و لذا ما با بعضی از جریان ها و مسئولین در کشور بر سر همین بدیهیات مشکل داریم؛مشکل ما این است که مفهوم دشمنی برای یک سری افراد جا نمی افتد و می خواهند این مفهوم را تحت عنوان تعابیر مختلف بپوشانند.

بیات ادامه داد: وقتی سازش و تعامل با دشمن را بپذیریم یا آن ها را به دشمنی قبول نداریم و یا بر روی مواضع دشمن نسبت به خودمان می خواهیم کوتاه بیاییم،لذا وقتی ما دشمن را شناختیم و دانستیم که او با ما در حال دشمنی است قدم اول این است که او را به عنوان دشمن حساب کنیم و در قدم بعدی با او مقابله کنیم، این مقابله نیازمند تیکه بر موضع قدرت خود و پوشش نقاط ضعفمان است.

وی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: مسئله ایستادگی و مقابله با دشمن، اصل اولیه سیاست، دستور اسلام و مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب است؛ به طور مثال رهبر معظم انقلاب چندین سال است که به صورت ویژه شعارهای سال را با مضامین اقتصادی نامگذاری می کنند و هر سال شعارهای سال عملیاتی تر نامگذاری می شود.

فرمانده بسیج طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی تصریح کرد: وقتی از جانب اقتصاد توسط دشمنان مورد حمله قرار می گیریم باید ابتدا نقاط آسیب پذیر خود را تقویت کنیم و سپس به سمت مقابله با دشمن برویم، مسئله ای که در اقتصاد داخلی و اقتصاد مقاومتی مطرح می شود بدین معنا است که باید بتوانیم به مرحله ای برسیم که از طرف دشمن ضربه نخوریم، لذا باید متکی به نیروهای داخلی کشورمان باشیم .

بیات تاکید کرد: تصور بزک کردن چهره دشمن و کوتاه آمدن از مواضع انقلاب و قرار دادن مردم در مقابل انقلاب و آرمان های اصیل آن نتیجه اش سیلی خوردن از مردم خواهد بود چرا که مردم انقلاب را با گوشت، پوست، خون و عقیده خود باور دارند و قطعا عملکرد ضعیف در برابر دشمن و ربط دادن این عملکرد به حاکمیت چیزی نیست که مردم متوجه آن نشوند،لذا صبر مردم حدی دارد و بعد از آن عاملان این قضیه نمی توانند بین مردم جایی داشته باشند.

وی در پایان افزود: اینکه بخواهیم جامعه را در شرایط بحران نگه داریم تا مجبور به تسلیم در مقابل دشمن بشویم ضعفش به خودمان بر خواهد گشت چرا که دشمن ما مفهوم دشمنی برایش کاملا تعریف شده و قصد صلح کردن ندارد.