دوشنبه 14 ژانویه 19 | 23:46
نماینده مردم زابل در مجلس:

عمده مشکلات کشور به دلیل سوء مدیریت است

نماینده‌ی مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران کشوری است با ظرفیت بالا که تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد. امروز بیش از ۹۰ درصد مشکلات ما ناشی از سوء مدیریت و کم‌کاری است. بحث گرانی دلار نیز متاثر از نبود سیستم اقتصادی کارآمد در کشور است.


عمده مشکلات کشور به دلیل سوء مدیریت است

نماینده‌ی مردم زابل با اشاره به عدم اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: همان زمانی که آقایان مذاکرات را پیش می‌بردند می‌بایست ظرفیت‌های داخلی را شناسایی و برای استفاده‌ی صحیح از آنها، برنامه ریزی می‌کردند که اگر چنین می‌شد وضعیت کشور به این‌جا نمی‌رسید. اگر مسئله‌ی اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب چند سالی است بر روی آن تاکید ویژه دارند در کشور اجرا می‌شد؛ امروز ترسی از تحریم‌های ظالمانه‌ی امریکا نداشتیم. برای مثال در صنایع فضایی و نظامی و علمی چه کسی می‌تواند ما را تحریم کند؟ در زمینه‌ی مسائل اقتصادی هم اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا می کردیم، می توانستیم به مرز خود کفایی و فراتر از آن برسیم. حتی میزان تولیدات در صنایع مختلف را می‌توانستیم به جایی برسانیم که نیاز چندین برابر کشور را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: ایران کشوری است با ظرفیت بالا که تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد. امروز بیش از ۹۰ درصد مشکلات ما ناشی از سوء مدیریت و کم‌کاری است. بحث گرانی دلار نیز متاثر از نبود سیستم اقتصادی کارآمد در کشور است.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس در خصوص بهانه‌جویی غربی‌ها درباره‌ی برنامه‌ی موشکی ایران افزود: مذاکره بر سر مسئله‌ی موشکی و مسائل دفاعی به‌طور قطع خطاست. دشمن ثابت کرده است که خواسته‌هایش تمامی ندارد. اصلا معنا و مفهومی ندارد که ما بخواهیم برسر مسائل دفاعی و علمی خود مذاکره کنیم. مذاکره باید در زمینه‌های مشخص ادامه یابد ولی در حوزه‌هایی که تامین کننده‌ی منافع ما باشد. لذا مذاکره درباره‌ی موضوعات حیاتی به هیچ عنوان پذیرفته نیست کما این‌که هیچ کشوری در دنیا بر سر مسائل دفاعی و امنیتی خود مذاکره نمی‌کند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: