جمعه 24 دسامبر 10 | 20:11

سخنان خالد مشعل و رمضان عبدالله در جمع کاروان آسیایی

مبارزه ما، طولانی‌ترین مبارزه در تاریخ جهان برای زنده ماندن است. ما این مبارزه را تا آزادی همه اراضی‌مان و استیفای همه حقوق‌مان ادامه خواهیم داد. ما از شما به خاطر همراهی در این مساله قدردانی می‌کنیم و امیدواریم کاروانهای متعدد دیگری نیز این مسیر را به سوی غزه ادامه دهند


تریبون مستضعفین– کاروان آسیایی غزه که برای شکستن حصر غزه و رساندن اعتراض مردم آسیا از کشورهای مختلف با شروع از هند و گذر از ایران و ترکیه و سوریه، اینک در کشور لبنان به سر می‌برد. این کاروان در زمان حضور در سوریه شاهد حضور خالد مشعل دبیر سیاسی حماس، و رمضان عبدالله، مسئول جهاد اسلامی فلسطین بودند. آنچه در زیر می‌خوانید گزیده ای از سخنان آنان است:

بدانید جنایات اسرائیل فقط محدود به غزه نمی‌شود

خالد مشعل، مسؤول دفتر سیاسی حماس، در جمع اعضای اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه حاضر شد و در میان استقبال گرم اعضای این کاروان و رسانه‌های خبری به ایراد سخنان خود پرداخت. در این دیدار همچنین احمد جبرئیل، رئیس جبهه آزادی بخش فلسطین و برخی دیگر از فعالان فلسطینی حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار فیروز میتی بوروالا، به ایراد سخنانی کوتاه پرداخت و ضمن خیر مقدم به رهبران مقاومت اسلامی فلسطین، این کاروان را نمادی از گسترش نگاه مقاومت در سراسر جهان دانست و آزادسازی فلسطین و شکست حصر غزه را از اهداف اصلی این کاروان اعلام کرد.

او در ادامه گفت: ما باید برای شکست حصر غزه، اسرائیل را در حصر قرار دهیم. ما به دنبال این هستیم که مسلمانان و آزادی خواهان را علیه صهیونیزم، به عنوان یک ایدئولوژی خطرناک و امپریالیزم بعنوان حامیان آن بسیج کنیم. وی در پایان تاکید کرد که اگر فلسطین آزاد نشود ما نیز آزاد نخواهیم شد.

در ادامه احمد عبدالکریم به نمایندگی از دولت سوریه به ایراد سخنرانی کوتاه پرداخت و به کاورانیان خیر مقدم گفت و از آنان تقدیر کرد.

سپس خالد مشعل به ایراد سخنان انقلابی خود پرداخت و گفت: به نام دوستانم در حماس و همه مردم فلسطین و همچنین مردم و رهبران سوریه به شما خیر مقدم می‌گویم. اولا عرض می‌کنم که شما مردمانی شجاع و آزاده‌اید. ما به همه شما زنان و مردان، از هر کشوری که هستید خیرمقدم می‌گوئیم. همه شما محترمید خصوصا خانواده‌هایی که با کودکان‌شان در این کاروان حاضر شده‌اند.

وی افزود: شما باید بدانید و به مردم خود نیز بگوئید که اسرائیل دولتی است که به هیچ قانونی پایبند نیست. اسرائیل دولتی قاتل و خونریز و وحشی‌ترین دولت جهان است. جنایات اسرائیل فقط به غزه محدود نمی‌شود بلکه آنان در تمام فلسطین به تخریب منازل مشغول‌اند و می‌خواهند هویت بین‌المللی بیت‌المقدس را به هویتی یهودی تغییر دهند. آنها همچنین کودکان را می‌کشند و جوانان را زندانی می‌کنند و الآن 8000 فلسطینی در زندانها به سر می‌برند. لذاست که تنها راه مردم فلسطین، مقاومت و نه سازش است!

وی تاکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق مردم فلسطین به این معتقد است که اسرائیل دولتی نامشروع است و افزود: برادران عزیز! ما از شما می‌خواهیم که این کاروان‌ها را ادامه دهید تا جایی که حصر غزه شکسته شود. آقای فیروز چهار هدف را برای کاروان برشمرد که همانها اهداف مردم فلسطین اند.

وی ضمن تاکید بر آزادی فلسطین گفت:‌ ما تاریخ آزادسازی برخی کشورهای آسیا را داریم و امیدواریم که فلسطین نیز آزاد گردد.

وی در پایان ضمن آرزوی ورود این کاروان به غزه گفت: از کلیه آزادگان قاره های دیگر نیز می‌خواهیم که علاوه بر تلاش برای شکست حصر غزه،‌ جهت شکست رژیم غاصب صهیونیستی تلاش کنند. این را هم به شما بگویم که فلسطینی‌های سراسر جهان و مردم فلسطین، مردمانی شجاع و آزاده‌اند که هرگز دولت اسرائیلی را به رسمیت نمی‌شناسند…

مسؤول دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که تلاش‌های شما بی‌نتیجه نخواهند ماند و به شکست رژیم غاصب خواهد انجامید. تمام مساجد و کلیساهای فلسطین آزاد خواهند شد و زمانی خواهد رسید که مردم فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی با صلح در کنار هم زندگی خواهند کرد.
او در پایان گفت: امروز در دمشق از شما استقبال می‌کنیم و فردا برادران و خواهران ما در غزه از شما استقبال خواهند کرد و به زودی نیز ان شاء الله در مسجد الاقصی از شما استقبال خواهیم کرد.

گفتنی است کاروانیان، در میان سخنرانی وی و پس از دیدار با شعارهای متعدد، خالد مشعل را تشویق کردند و سپس به همراه او به صرف نهار پرداختند.

روند مذاكرات صلح يك دروغ بزرگ است!

رمضان عبدالله،‌رهبر جهاد اسلامی فلسطین، به همراه احمد جبرئیل و چند تن دیگر از رهبران فلسطینی در جمع کاروانیان حاضر شدند و به آنان خیر مقدم گفتند.

این مراسم که رسانه‌های متعدد خبری نیز در آن حضور داشتند، با سخنرانی رمضان عبدالله آغاز شد. او که به خاطر درخواست اعضای کاروان،‌سخنرانی خود را به زبان انگلیسی ایراد نمود، ضمن خیرمقدم به اعضای کاروان که این مسیر چند هزار کیلومتری را پیموده‌اند گفت: همه فلسطینی‌ها و ملل عرب به شما خیر مقدم می‌گویند. این اقدام شما برای نشان دادن حمایت از مردم ما و توجه به مساله فلسطین مورد تقدیر و تشکر ماست.

وی در ادامه افزود: این درست است که شما این سختی‌ها را برای غزه تحمل کرده‌اید و غزه نیز امروز در معرض فشار و سختی است اما مساله اصلی همان فلسطین است. آری! غزه تحت فشار است اما متاسفانه نه فقط توسط صهیونیست‌ها که حتی توسط برخی عرب‌ها و مصر!

شما می‌دانید که مساله فلسطین بیش از 60 سال است که جریان دارد. از سال 1948 مشکلات فلسطینی‌ها آغاز شده است. اسرائیل با حمایت امپریالیزم زمین‌ و خانه‌های ما را غصب کرده و امروز وضعیت فلسطینی‌ها به جایی رسیده که بیش از پنج میلیون تن از آنها در کشورهای مختلف آواره و بی‌خانمان هستند!

وی ضمن اشاره به وضعیت فعلی فلسطین و مقاومت گفت: مبارزه ما، طولانی‌ترین مبارزه در تاریخ جهان برای زنده ماندن است. ما این مبارزه را تا آزادی همه اراضی‌مان و استیفای همه حقوق‌مان ادامه خواهیم داد. ما از شما به خاطر همراهی در این مساله قدردانی می‌کنیم و امیدواریم کاروانهای متعدد دیگری نیز این مسیر را به سوی غزه ادامه دهند. وی در ادامه آرزو کرد که همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان به حمایت از فلسطین برخیزند.

او در بخش پایانی سخنان خود به مساله مذاکرات صلح فلسطینی اشاره کرده و تاکید کرد: آگاه باشید که مساله صلح فلسطینی یک دروغ بزرگ است. اسرائیل هرگز به هیچ فلسطینی حق زندگی نخواهد داد. اسرائیل چنانچه شما هر روز در رسانه‌ها می‌بینید به دنبال ایجاد تغییر اساسی در هویت مسجدالأقصی و سایر مراکز فلسطین است. در این شرایط، سخن گفتن از روند مذاکرات صلح یک دروغ بزرگ است. آنان حتی ذره‌ای صلح به ما نخواهند داد و صلح حقیقی فقط از طریق مقاومت به دست می‌آید. همین کاری که شما نیز به دنبال آن هستید.

وی در ادامه به وجود این مقاومت در برابر اسرائیل و آمریکا در فلسطین و لبنان و عراق اشاره کرد و مقاومت را یک حق مسلم دانست و بار دیگر نیز از این تلاش و تحمل سختی‌های این سفر تشکر کرد و آرزو کرد که این کاروان بتواند به غزه رسیده، با مردم آنجا دیدار کرده و از نزدیک با مسائل آنان آشنا شود.

وی افزود: پس از بازگشت از غزه نیز پیام تان را به مردم‌تان برسانید و این حرکت را ادامه دهید. پیروزی قابل دست‌یابی است و ان‌شاء الله به دست خواهد آمد.

گفتنی است پس از سخنان وی، احمد جبرئیل، رئیس حرکت آزادی بخش فلسطین و سپس احمد عبدالکریم، از فعالان سوریه نیز به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند که مجاهد بزرگوار رمضان عبدالله شلح آنها را ترجمه کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.