چهارشنبه 23 ژانویه 19 | 12:45

فداکاری مرضیه هاشمی، میخ آهنینی بر سنگ…

محمدباقر مفیدی کیا

این روزها در دفاع از خانم مرضیه هاشمی روی زن بودن و مادر بودن او تاکید می شود. عکس او با فرزندان و نوه هایش تکثیر شده و جهت تاثیرگذاری روی قوای عاطفی جامعه به کار می رود که به حق هم هست. اما در مقابل عده ای که همیشه آماده اند تا هوش و ذکاوت و تفاوت خود را به رخ دیگران بکشند می گویند نازنین زاغری و امثالهم هم زن و مادرند و الخ. عزیزان گول این حرف ها را نخورید.


این روزها در دفاع از خانم مرضیه هاشمی روی زن بودن و مادر بودن او تاکید می شود. عکس او با فرزندان و نوه هایش تکثیر شده و جهت تاثیرگذاری روی قوای عاطفی جامعه به کار می رود که به حق هم هست. اما در مقابل عده ای که همیشه آماده اند تا هوش و ذکاوت و تفاوت خود را به رخ دیگران بکشند می گویند نازنین زاغری و امثالهم هم زن و مادرند و الخ. عزیزان گول این حرف ها را نخورید. این قیاس های مع الفارغ  ناشی از فراموش کردن یک اصل در استدلال و قضاوت است: عدالت ! و عدالت با مساوات تومنی هفصنار توفیر دارد‌. بگذارید این گزاره را طول و تفسیر ندهم و بروم سر اصل مطلب.
دو مادر داریم. یکی در جبهه باطل عمله شیطان بزرگ است و به واسطه انجام عملیات نفوذ برای اربابش موجبات بسط ید او در سرنوشت و زندگی و مرگ هزاران و بلکه میلیون ها مادر و فرزند را فراهم کرده و لاجرم در اعمال ضد بشری او شریک است. دیگری اما درست در جبهه مقابل تمام همّ و غمّش را گذاشته برای رسوا کردن چهره کریه و خون ریز شیطان بزرگ تا هزاران و بلکه میلیون ها مادر و فرزند مظلوم و مستضعف را از چنگ او برهاند. این دو با هم مساوی نیستند! عمله های شیطان بزرگ، مادر و فرزندان بیشماری را بی مادر و بی فرزند کرده اند فدای سر دردانه خودشان. این اوج بی عدالتی است که همه فدای یک خودخواه شوند. مرضیه هاشمی مقابل این منش ناجوانمردی ایستاده است و تقاص پس می دهد. لطفاً گاگول نباشیم.
نکته دوم: دکتر فواد ایزدی در برنامه عصر استاد طالب زاده می گفت خانم هاشمیِ آمریکایی الاصل بخشی از وقتش در پرس تی وی صرف این می شد که به “برخی” همکاران انگلیسی بلد ایرانیش اثبات کند والا بخدا آمریکا شیطان بزرگ است! البته این موضوع برای بنده که فارغ التحصیل سازمان فخیمه صدا و سیما هستم و دستی هم بر آتش دارم خیلی عجیب نیست اما.. اما چرا نباید چیز عجیبی نباشد! چرا ؟! فکرش را بکنید! انقلاب اسلامی یک شبکه انگلسیی زبان راه انداخته برای همان هدف مقدسی که در نکته اول اشاره شد بعد با چه نیروهایی؟ نیروهایی که اغلب مثل جواد ظریف انگلیسی را چهچه می زنند و زندگیشان هم خرج دارد. همین! ظاهراً شرایط لازمشان برای استخدام کافی بوده! حالا هی بگویید چرا ما چنین و دشمن ما چنان!
باز خدا پدر خانم هاشمی را بیامرزد که برای فهماندن مطلب به آن دسته از همکاران اَحوَلَش به پاسخ تئوریک اکتفا نکرد و وارد فاز عملی شد. امیدوارم لااقل این فداکاریش میخ آهنینی باشد در سنگ!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: