یکشنبه 27 ژانویه 19 | 23:41

مرگ مغزی وزارت خارجه ایران در قبال تحولات ونزوئلا

امیر_تفرشی

ونزوئلا آخرین پل برای بازگشت تمام و کمال واشنگتن به صحنه آمریکای_لاتین است. فشارها بر نقطه‌ای متمرکز شده که منشاء آغاز جنبش استقلال‌طلبی در این منطقه بوده و آمریکا تلاش می‌کند این حرکت را از نقطه شروع به عقب راند. بازگشت ونزوئلا به زنجیره تامین #انرژی در صحنه جهانی، نقطه اتکای دولت ترامپ برای اجرای […]


ونزوئلا آخرین پل برای بازگشت تمام و کمال واشنگتن به صحنه آمریکای_لاتین است. فشارها بر نقطه‌ای متمرکز شده که منشاء آغاز جنبش استقلال‌طلبی در این منطقه بوده و آمریکا تلاش می‌کند این حرکت را از نقطه شروع به عقب راند.

بازگشت ونزوئلا به زنجیره تامین #انرژی در صحنه جهانی، نقطه اتکای دولت ترامپ برای اجرای پلن‌های بعدی در این سوی جهان خواهد بود.

روسیه و چین با نگاه #راهبردی تحولات ونزوئلا را دنبال و موضع‌گیری می‌کنند. در ایران اما، دستگاه سیاست خارجی مانند موجودی که دچار عارضه مغزی شده، فاقد توان برای تشخیص #منافع_ملی است.

وزارت امور خارجه ایران در همان سطحی که با دیگر کشورها به دلیل بروز یک حادثه طبیعی یا سقوط هواپیما ابراز همدردی می‌کند، در قبال تلاش برای سرنگونی متحد راهبردی‌اش اعلام موضع می‌کند.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: