شنبه 25 دسامبر 10 | 16:41

رفتارهای دوگانه، انتقادات غیر واقعی!

غیرحقیقی بودن سرو صدای به راه افتاده در این زمینه وقتی آشکارتر می‌شود که سایت دروغ‌پراکن «جرس» پرچم‌دار رسانه‌ا‌‌‌ی آن می‌شود و برای آن نظرخواهی برگزار می‌کند! سایتی که گردانندگان آن کارنامه بسیار سیاهی در توهین به شعائر دینی و مقدسات مردم دارند.


تریبون مستضعفین – سخنان حجت الاسلام سید حسن خمینی فرزند یادگار امام در دفاع از مرجعیت دینی و انتقاد از برخورد نا مناسب در خطاب قرار دادن مراجع تقلید امروز  تیتر یک بسیاری از روزنامه ها بود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با جمعی از روحانیون استان تهران، با تشریح تاریخچۀ مبارزات امام راحل (ره)، اظهار کرد: اگر ایمان مردم و جایگاه امام به‌عنوان مرجع جامع‌الشرایط نبود، پیروزی انقلاب یا ممکن نبود یا بسیارسخت و جانکاه حاصل می‌شد.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل مرجعیت امام در پیشبرد انقلاب اسلامی، افزود: مرجعیت، کانون تجمیع دینداری جامعه است و قداست والایی دارد و نباید تحت هیچ شرایطی آن را تخطئه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با ابراز انزجار از رفتار برخی ناآگاهان در اهانت به این هویت دینی مردم، تصریح کرد: جسارت به مراجع و رعایت نکردن ادبیات مناسب در مواجهه با فقهای بزرگ، تنها ارزش گوینده این سخنان را از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: رفعت مقام مرجعیت به‌اندازه‌ای است که اگر کسی به ساحت مراجع عظام جسارت کند، علاوه بر آنکه مرتکب جرم حقوقی می‌شود، از نظر شرعی نیز قطعاً مرتکب فعل حرام شده است.

این سخنان هرچند در واکنش به اظهارات مشائی ایراد شده است و از دغدغه درست سخنران حکایت دارد لیکن این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که چرا ایشان در این خصوص، دیر اظهار نظر می‌نمایند و در یک سال و نیم گذشته شدیدترین توهین‌ها به ساحت مرجعیت شیعی از ناحیه فتنه سبز صورت گرفته و با سکوت حاکی از رضایت بسیاری از آقایان همراه بوده است؟

آیا ایشان نیز از همان دسته‌ای از جریان‌ها و رجل سیاسی هستند که خود و منافع‌شان را در پناه اسم «امام خمینی» و «خط امام خمینی» از نقدها مصون می‌دارند و آن را دستاویزی قرار می‌دهند برای منکوب کردن مخالفان خود؟! کسانی که همه‌ چیز خود را از امام خمینی دارند و در هنگام توهین و هتک حرمت به مرجع عظیم‌الشان معاصر، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، به دست عده‌ای جاهل سکوت پیشه می‌کنند و در کمال ناباوری در مقابل معترضین به آن حرکت جبهه‌گیری می‌کنند؟ آیا مرجعیت تنها به عده‌ای از مراجع اطلاق می‌شود و آیا توهین کردن فقط به برخی از مراجع بد است؟ آیا مراجع عظامی که در جریان فتنه ۸۸ آماج شدیدترین حملات و اهانت ها قرار داشند مرجع نبودند یا توهین به ایشان ایراد نداشت؟

غیرحقیقی بودن سرو صدای به راه افتاده در این زمینه وقتی آشکارتر می‌شود که سایت دروغ‌پراکن «جرس» پرچم‌دار رسانه‌ا‌‌‌ی  آن می‌شود و برای آن نظرخواهی برگزار می‌کند! سایتی که گردانندگان آن کارنامه بسیار سیاهی در توهین به شعائر دینی و مقدسات مردم دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.