پنج‌شنبه 07 فوریه 19 | 23:42

گوشت مردم زیر دندان ژنرالهای اقتصاد

همین سناریوی کثیف در ماجرای پوشک، رب گوجه، تخم مرغ ، لاستیک … اتفاق افتاد !


 

امروز خبری منتشر شد که احتمالا پشت پرده چند ماه ولنگاری و بی تدبیری و خرابکاری درمدیریت تامین و توزیع گوشت مورد نیاز مردم را آشکار کرد !!! خبر این بود:
جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد تعرفهـ گمرکی واردات گوشت صفر شد تا هر کسی که می‌تواند با ارز نیمایی گوشت وارد کند!

متوجه شدید چه اتفاقی افتاد !؟ تا یادمان می آید دراین کشور مردم معمولا گوشت گرم مصرف می کردند !کمبود گوشتی در کار نبود ! صادرات هم داشتیم !حتی در اوج تحریمها !!!

آهسته آهسته قیمت این عضو مهم سبد غذائی مردم بالا رفت ! تا اینکه در دو سه ماه گذشته اتفاقات مشکوکی در بازار گوشت رخ داد !

۱️⃣ابتدا قیمت گوشت گرم باز هم بصورت روزانه بالا کشید !
۲️⃣بعد از آن ماجرای کمبود مصنوعی گوسفند کلید خورد !
۳️⃣سپس علت آن را صادرات بی رویه گوسفند اعلان کردند !
۴️⃣با همین بهانه قیمت گوشت سر به فلک گذاشت !
۵️⃣گوشت های وارداتی هم کم و گران شد !
۶️⃣حتی خبری منتشر شد که جلوی واردات گوشت از کشورهای همجوار گرفته شده !
۷️⃣نمایش صف های طولانی مردم در صفهای گوشت جو روانی جامعه را بیش از پیش متشنج کرد !

🔹حالا بعد از چند ماه پر التهاب در بازار گوشت، هیئت دولت بالاخره تصمیم گرفت برای حل مشکل وارد شود !! چند وزیر مامور پیگیری موضوع شدند! جهانگیری طبق معمول در این گونه حوادث در نقش یک مدیر قاطع با ابروانی در هم کشیده که آمده کار را یکسره کند مصاحبه کرد! مثل روزی که دلار ۴۲۰۰ تومانی را از کیسه ملت به حلقوم دزدان اقتصادی ریخت! گفت که تصمیمات خوبی گرفته شد که مهمترین آن صفر شدن تعرفه واردات گوشت بود !!!

🔹احتمالا از حالا نوبت نقش آفرینی وارداتچی های رانت خوری است که از قبل همه این برنامه ها رو با سرپل های خود در بدنه دولت تدارک دیده بودند ! گوشت خارجی را با ارز نیمایی و تعرفه صفر درصد وارد می کنند !! طی یک حرکت نمایشی مقداری از آن را با سرو صدای زیاد بین مردم تقسیم می کنند ! مابقی آن را هم در بازار آزاد به کارخانه ها و … با قیمت بالاتر می فروشند !

و نکته جالب هم اینکه طبق معمول این حرکتها هیچ تاثیری در کاهش قیمتی که بالا رفته نمی گذارد ! و باز هم ماجرای ارز ۴۲۰۰ تومانی و وارد کنندگان زالوصفت بی شرف تکرار میشود و این جماعت برنده اصلی همه این تصمیمات می شوند !

یادمان نمیرود که در ماجرای دلار ۴۲۰۰ تومانی چه اتفاقی افتاد ! همین جهانگیری با اطلاع از اوضاع آینده نرخ دلار دولتی رو ۴۲۰۰ تومن اعلام کرد ! خرپولهای فرصت طلب وابسته به دولت هزاران میلیارد دلار جهانگیری را خریدند که برای مردم کالای اساسی و ضروری وارد کنند! هیچ کاری که نکردند بماند بازار ارز را هم خراب کردند که نتیجه اش دلار ۱۸۰۰۰ تومانی بود !

 همین سناریوی کثیف در ماجرای پوشک، رب گوجه، تخم مرغ ، لاستیک … اتفاق افتاد ! همین حقه کثیف در ماجرای بستن سامانه ثبت و سفارش واردات خودرو بصورت ناگهانی و بعد هم ثبت دزدکی چند هزار خودرویی که از قبل وارد کرده بودند و بعد هم گرانی سرسام آور خودروهای داخلی اتفاق افتاد !
فاعتبرو یا اولی الابصار…
✅ @teribon

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: