شنبه 25 دسامبر 10 | 16:20

مانور رسانه‌های اسرائیلی برای حمله‌ دوباره به غزه

رسانه‌هاي مختلف در رژيم صهيونيستي مانند روزنامه‌هاي مختلف در اين رژيم، از چند روز گذشته طبل جنگ را به صدا در آورده‌اند. به نظر مي‌رسد با انتشار اخبار و گزارش‌ها و مصاحبه‌هاي مختلف و حتي نقل قول‌هاي گوناگون از سران امنيتي و نظامي اين رژيم در دو سه روز گذشته به مثابه نواختن در شيپور جنگ باشد


رسانه‌هاي مختلف در رژيم صهيونيستي مانند روزنامه‌هاي مختلف در اين رژيم، از چند روز گذشته طبل جنگ را به صدا در آورده‌اند.
به نظر مي‌رسد با انتشار اخبار و گزارش‌ها و مصاحبه‌هاي مختلف و حتي نقل قول‌هاي گوناگون از سران امنيتي و نظامي اين رژيم در دو سه روز گذشته به مثابه نواختن در شيپور جنگ باشد كه هم‌اكنون صداي آن در رسانه‌هاي اسرائيلي به گوش مي‌رسد.

روزنامه صهيونيستي اسرائيل‌اليوم، در دو روز گذشته با پرداختن به وضعيت در غزه،اين منطقه را داغ توصيف كرد و نوشت كه احتمال مي‌رود جبهه غزه در چند هفته آتي داغ شود. اين روزنامه صهيونيستي اين خبر خود را به نقل از “محافل بلندپايه در ارتش اسرائيل ” اعلام و منتشر كرد.

پيش از اين جنبش مقاومت اسلامي فلسطين با اشاره به توطئه‌هاي رژيم صهيونيستي براي فراهم كردن مقدمه حمله به غزه، تاكيد كرد كه ادعاهاي تل‌آويو درباره شليك موشك به فلسطين اشغالي و فعاليت تروريست‌ها در غزه بهانه‌اي است براي حمله دوباره به غزه و سرپوش گذاشتن بر مشكلات داخلي اين رژيم است.

اسرائيل‌اليوم، در ادامه به نقل از اين محافل در ارتش اسرائيل، مي‌افزايد كه اين محافل همچنان اعتقاد دارند كه حماس به دنبال ايجاد تنش در منطقه نيست ولي مي‌داند كه در دوره نه چندان دور آتي، برخي گروه‌ها تلاش مي‌كنند به نظاميان اسرائيل و شهرك‌نشينان آسيب وارد كنند.
همچنين، “حنان شاي ” استاد بخش علوم سياسي مركز اكادميك در شهر عسقلان در مقاله‌اي با نام “در جنگ آينده ” تصريح مي‌كند كه اسرائيل بايد آماده باشد. شاي مي‌نويسد، اسرائيل بايد در جبهه دفاعي و هجومي و اخلاقي از اكنون براي رويارويي با جنگ آينده آماده باشد وگرنه با آغاز جنگ عاجز و ناتوان خواهد ماند.

“عاموس هرئيل ” و “آوي اسخروف ” در روزنامه هاآرتص نوشتند: حماس [با شليك موشك] تلاش مي‌كند كه واكنش اسرائيل و دامنه عملكرد [احتمالي] آن را بسنجد، بدون اينكه به درگيري جديد وارد شود.
اين دو صهيونيست مي‌افزايند: اما اگر بر خلاف وضعيت موجود امور، به درگيري گسترده منجر شود، ديگر ابعاد اين درگيري بسيار فراتر از يك شوخي براي ارتش اسرائيل خواهد بود.
در همين خصوص، در روزهاي گذشته، “بي.بي.سي ” بنگاه خبر پراكني انگليس كه تفاوتي با رسانه‌هاي اسرائيلي‌ ندارد، به نقل از يك مقام بلندپايه ارتش رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه موضوع كنوني درباره غزه، فقط بحث زمان حمله به غزه است.

بي‌بي‌سي با اعلام اين خبر، به نقل از اين منبع كه به هويت آن اشاره نكرد، افزود: حماس در دوره اخير بسيار بيشتر از دو سال گذشته خود را تجهيز كرد و اكنون در موقعيت نظامي قوي‌تري است.
علاوه بر اين رسانه‌هاي اسرائيلي در دو روز گذشته اعلام كردند كه تل‌آويو سه‌شنبه در نامه‌اي به سازمان ملل از شليك موشك از غزه به فلسطين اشغالي شكايت كرده است.
كارشناسان اين اقدام اسرائيل را گامي در جهت فريب و آماده كردن افكار عمومي براي اقدام احتمالي خود عليه نوار غزه اعلام كردند.
از طرف ديگر، محمود عباس رئيس تشكيلات خودگردان و حسني مبارك رئيس جمهوري مصر كه با سران رژيم صهيونيستي در ارتباط هستند، درباره آغاز جنگ جديد در غزه هشدار دادند.
مصر با اعلام نگراني خود در اين خصوص تاكيد كرده است كه بيم آن دارد كنترل وضعيت از دست خارج شود.

همچنين داود شهاب از رهبران جهاد اسلامي با اشاره به اقدامات رژيم صهيونيستي در نزديكي مرز غزه و استقرار تانك‌هاي مركاوا و آزمايش سامانه ضدموشكي “بادگير ” روي اين تانك‌ها و همچنين تشديد حملات هوايي به غزه، اعلام كرد كه اين اقدامات چيزي نيست جز فراهم كردن مقدمات براي حمله‌اي جديد به غزه.

اكنون با نگاهي به تحولات غزه و نگاهي به رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي و هشدار سران عرب نزديك به محافل صهيونيستي دو احتمال قوت مي‌گيرد؛

يك: تشديد جنگ رواني عليه حماس در غزه،
دو: آغاز جنگي جديد عليه غزه كه هم‌اكنون در رسانه‌هاي اسرائيل آغاز شده است.

در عمليات سرب گداخته ارتش رژيم صهيونيستي در 27 دسامبر سال 2008 كه 22 روز طول كشيد، بيش از هزار و 500 نفر كشته شدند كه نيمي از آنان زن و كودك بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.