چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ | ۲۳:۵۶

لطفا دعوا را شیعی-وهابی نکنید!

حجت الاسلام سیفایی

نکاتی در مورد طفل مظلوم سعودی؛ زکریا بدر علی جابر


واقعه هولناک است و جنایت بسیار روشن.‌..در این مساله شکی نیست.
اما در مورد چگونگی انتشار این خبر در رسانه های ایرانی و همزمان با ایام فاطمیه نکات قابل تاملی وجود دارد:

اولا هیچ رسانه عربی(حتی رسانه های نزدیک به جریان مقاومت یعنی المنار و المیادین) این خبر را منتشر نکرده اند. خبر متناسب با صفحه حوادث روزنامه ها است و این جنس جنایات متاسفانه در همه کشورها رخ میدهد!(مانند قتل آتنا اصلانی در ایران)

ثانیا منابع سعودی منتشر کننده خبر، مصاحبه خانواده طفل مظلوم، یکی از رسانه های منطقه احسا و قطیف هیچ کدام سخن از انگیزه مذهبی یا عامل مذهبی به میان نیاورده اند. این که این خبر با این بار مذهبی و فرقه ای در ایران اسلامی ما این گونه واکنش دارد خود محل تامل جدی است!

ثالثا بر فرض که قاتل یک وهابی تندرو بوده و با انگیزه مذهبی این کار را انجام داده باشد. انتساب این واقعه به سران سعودی توسط برخی جریانهایی که خود را استاد همه چیز میدانند ناشی از جهل عمیق ایشان نسبت به جریانهای حاکم بر سعودی است.

برادران عزیز حزب اللهی! سعودی بن سلمانی بشدت با وهابیت سلفی متفاوت است. سعودی با سرعتی بسیار به سمت سکولار شدن میرود و اتفاقا این حوادث سعودی را در مسیر خود مصمم تر میکند.

همین هفته پیش بود که در سرزمین حرمین شریفین و در شهر جده برای اولین بار خواننده زن آمریکایی برای ۱۰ هزار نفر کنسرتی مختلط برگزار کرد و تا صبح هم برایشان خواند!

بسیاری از داعیان وهابی و غیر وهابی(با گرایشات اخوانی) هم اکنون در زندانهای سعودی به سر می برند.

این که این حوادث خوب است یا بد و خوشایند ماست یا خیر، بحث دیگری است، اما این که هنوز سعودی را مملکت وهابی سلفی ضد شیعه بدانیم ناشی از ناآگاهی از تحولات منطقه است.

دعوای منطقه دعوای اسلام سیاسی(چه با خوانش شیعی و چه سنی) با سکولاریزه ی به رهبری آمریکا است. خواهشا سطح دعوا را این قدر مبتذل نکنید! و زمانی که دشمن اصلی(صاحب صفین) است، اشعث بن قیس وار کینه های امت را به سمت خوارج نهروانی نبرید!

در انتها خوب است به کلام سید مقاومت به مناسبت ۴۰سالگی انقلاب مراجعه کنیم که فرمودند:« ما یجری فی منطقتنا لیست معرکه صراع سعودی – إیرانی، هذا الصراع توصیفه الدقیق هو حرب أمیرکیه على الجمهوریه الإسلامیه فی إیران منذ ۱۹۷۹ إلى الیوم وستستمر. السعودیه أداه فی هذه الحرب، بعض دول الخلیج أدوات فی هذه الحرب”

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: