جمعه 22 فوریه 19 | 01:13

کدخدای این آبادی کیست؟

وحید اشتری

رقم تخلف خیلی عجیب و غریب است. مساحت بیش از ۱ میلیون متر مربع که خارج از محدوده قانونی شهر لواسان بود با زد و بند شهرداری و استانداری، یک شبه تغییر کاربری داده شد


“کدخدای این آبادی کیست؟”

اولین بار اسم کلاک در روز درختکاری سال ۹۳، جلوی ساختمان دادستانی کنار پارک شهر، در تجمع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران به صورت جدی بر سر زبانها افتاد.

بیانیه پایانی تجمع خطاب به قوه قضائیه اسمش دانه درشت ترین متخلفان تخریب باغات بود. یک لیست از متخلفین اعم از بانک ملت و ستاد اجرایی و شهرداری و نیروی انتظامی تا بانک انصار و آستان قدس و مجلس شورای اسلامی و وزارت اطلاعات رسانه‌ای شد.
( متن کامل بیانیه: yon.ir/1Y82t (

کمتر از ۳ چهار روز بعد، تخلفات کلاک در سخنرانی رهبری در جمع فعالان محیط زیست مورد اشاره قرار گرفت. “صِرف اینکه بروند قلع بنا بکنند، کافی نیست؛ که آن را هم متأسّفانه در مواردی نمیکنند، کوتاهی میکنند. نباید اجازه داد که منبع شرب تهران مورد تعرّض قرار بگیرد؛”
(منبع: yon.ir/No8QA (

کلاک یکی از آبادی های خالی السکنه لواسان کوچک، در ٢ کیلومتری شرق باغات حکمت واقع در محله گلندوک و مجاور محله‌های نجارکلا، ناران و سید پیاز و مشرف به سد لتیان و روبه‌روی کوه زینکوه است. رقم تخلف خیلی عجیب و غریب است. مساحت بیش از ۱ میلیون متر مربع که خارج از محدوده قانونی شهر لواسان بود با زد و بند شهرداری و استانداری، یک شبه تغییر کاربری داده شد و سود چندصد میلیاردی به جیب صاحبانش سرازیر شد.

بیانیه بسیج دانشجویی که هیچ، نامه و پیگیری دفتر رهبر انقلاب، مصوبه شورای عالی امنیت ملی، مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری و همچنین سخنرانی علنی رهبری در طی سالیان گذشته هیچکدام نتوانسته است از ساخت و ساز در #آبادی یک میلیون متر مربعی که تنها ۳۵۰ متر با دریاچه و سد لتیان فاصله دارد جلوگیری کند. سوال ساده است. کدخدای این آبادی کیست؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: