سه‌شنبه 26 فوریه 19 | 00:24

بیانیه گام دوم نقشه راه چهل سال پیش رو

محمد امامی

مهم ترین و محوری ترین نکته پیام های امام(ره)، تزریق اعتماد به نفس و تقویت اراده در تمامی قواها، سازمان ها؛


بیانیه گام دوم که برای پیمودن چهل سال پیش روی انقلاب نوشته شده است ؛ باید درکنار پیامها امام (ره ) که در شش سال ابتدایی دهه اول انقلاب خطاب به مردم ومسولین صادر کرده اند، بررسی کرد.
مهم ترین و محوری ترین نکته پیام های امام(ره)، تزریق اعتماد به نفس و تقویت اراده در تمامی قواها، سازمان ها؛ نهادهایی چون حوزه و دانشگاه، نیروهای نظامی و عناصر حقوقی چون ائمه جمعه و… برای اداره جامعه دانست.

🔺اما بیانیه گام دوم با همان نگاه ایدئولوژیک توسط یک رهبر اجتماعی براساس تحلیل او از واقعیت های جامعه خویش و محیط پیرامونی خود در عرصه ها بین المللی در راستای تحقق آرمان های نهضت با تکیه بر ثمرات انقلاب از ابتدا و محصول ۳۰ سال مدیریت خویش نوشته است.
در دوران ده سال اول انقلاب، مرحله انقلاب ونظام اسلامی توسط امام محقق می شود. پس از فوت ایشان، آیت الله خامنه ای رهبر تحقق بخشیدن به ادامه این زنجیره منطقی می شود که مرحله سوم آن دولت اسلامی باشد.

🔹رهبر معظم انقلاب در طی این۳۰ سال به دنبال تحقق دو سیاست کلان در راستای پیاده سازی سایر مراحل هدف گذاری شده پی می گیرند:

۱️⃣تربیت انسان انقلابی : دوران جنگ قسمت اعظمی از ظرفیت های انسانی که با نفس مسیحایی امام تربیت شده بودند ، در راه حفظ وصیانت از اصل موجودیت نظام فدا می شوند. لذا برای ادامه راه نیاز به تربیت انسان هایی که که فارغ از جریان های چپ وراست در بستر انقلاب اسلامی رشد و نمو کرده باشند. انسان هایی متناسب با ادامه مسیر معین شده.

۲️⃣گفتمان سازی ها وسیاست گذاری ها برای نهادها و سازمانها .. مختلف حکومتی که سعی بر آن دارند که در تحقق این اهداف جهت دهی شوند .

🔺این دو محصول که فراورده نظام امام وامت می باشد، در این نقطه از تاریخ به هم تلاقی کرده است تا علاوه بر بر طرف کردن ضعف دیوان سالار گامی بزرگ در تحقق دولت اسلامی برداشته شود و بیانیه گام دوم ماموریت و نقشه راه انسان هایی است که در آینده نه چندان دور و براساس اقتضائات زمان ، تصمیم سازان این جامعه خواهند بود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.