یکشنبه 26 دسامبر 10 | 13:15

ملاقات با این افراد ناباب برای انقلاب خطرناک است/ نمایندگان مردم سکوت نکنند

رئيس بنياد تاريخ‌پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي در واكنش به خبر ديدار فراكسيون اقليت مجلس با برخي سران فتنه در آينده گفت: اين ديدارها محكوم بوده و ميدان دادن به اين عناصر ناباب و ملاقات كردن با آنها براي نظام، اسلام و انقلاب خطرناك است.


تریبون مستضعفین – چندی است که خبر دیدار فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با یکی از سران فتنه در برخی رسانه‌ها منتشر شده است. سخنگوی این فراکسیون زمان این دیدار را عصر روز یکشنبه 5 دی‌ماه (امروز) در ساعت 17:30 اعلام کرده است. داریوش قنبری همچنین درباره‌ی دیدار امروز عصر فراکسیون اقلیت با محمد خاتمی گفته است: «در این دیدار طبق روال معمول برنامه‌های فراکسیون با مقامات و چهره‌های سیاسی، درخصوص مسائل سیاسی روز بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.»

دیدار با افرادی که نقش اساسی و کلیدی در فتنه سال گذشته داشته‌اند همواره مورد اعتراض شدید مردم بوده است به طوری که اعضای شرکت کننده در این جلسات، از رسانه‌ای شدن دیدارشان همواره  واهمه داشته‌اند و حتی سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس از نام بردن افراد شرکت کننده در جلسه‌ی امروز خودداری کرده است و فقط به برگزاری جلسه بسنده کرده است!

همچنین در دیدار سال گذشته‌ی این فراکسیون با سران فتنه هم انتقادات بسیاری به  این فراکسیون وارد شده بود که عصبانیت شدید یکی از اعضای برجسته‌ی این فراکسیون  را از رسانه‌ای شدن دیدارشان به همراه داشت. مصطفی کواکبیان نماینده سمنان و از اعضای فراکسیون اقلیت در این باره گفته بود: اگر كسی جنجال نمی‌كرد اصلا كسی نمی‌فهميد كه ما به ديدار آقای موسوی، كروبی و خاتمی رفته‌ايم!

اینکه چرا اندک افراد حاضر در این جلسات از اعلام صریح حضورشان در چنین جلساتی ابا دارند واضح است اما  سکوت هیئت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی و عدم تذکر به برگزاری چنین جلساتی آنهم به اسم نمایندگان مجلس جای سؤال دارد.

در همین راستا حجت‌الاسلام حميد روحانی در واكنش به خبر ديدار فراكسيون اقليت مجلس با برخي سران فتنه اظهارداشت: اين ديدارها محكوم بوده و ميدان دادن به اين عناصر ناباب و ملاقات كردن با آنها براي نظام، اسلام و انقلاب خطرناك است.

وي بر همين اساس به كساني كه داراي مسئوليت در مجلس و يا ساير ارگان‌ها هستند و به اين اقدامات دست مي‌زنند، هشدار داد كه بايد مراقب كساني كه واقعاً نشان دادند در خط امام(ره) و رهبري نيستند، باشند.

رئيس بنياد تاريخ‌پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه نبايد به گونه‌اي با كساني كه در فتنه سال گذشته نقش داشتند برخورد كرد كه موجب تقويت و آبرومندي آنها شود، يادآورشد: نبايد اين افراد در ميان مردم آبرو و اعتباري پيدا كنند؛ چراكه اين مسئله مي‌تواند براي آينده كشور و ملت خطرناك‌ باشد.
وي با بيان اينكه نبايد از مسئولان اقدامي سر بزند كه ضرر و زيان آن براي ملت باشد، گفت: ملت ايران در مقابله با توطئه‌هاي گوناگوني كه در طول 30 سال گذشته رخ داده رنج‌ها و اسارت‌هاي زيادي را كشيده و قربانيان زيادي را فدا كرده‌اند تا توطئه‌هاي دشمنان خنثي شده است.

حجت‌الاسلام روحاني با تأكيد بر اينكه نبايد به علت يك سلسله ندانم‌كاري‌‌ها حركاتي صورت گيرد كه موجب تقويت و مطرح شدن عناصري در جامعه شوند كه ضربه‌هايي را به نظام و انقلاب وارد كردند، خاطر‌نشان‌كرد: نبايد مردم تاوان ندانم‌كاري‌هاي مسئولان را بدهند از اين رو بايد هوشيار بود و رفتار مسئولان به گونه‌اي نباشد كه كساني كه راهشان از راه امام(ره) و انقلاب جدا است، تقويت شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.