شنبه 02 مارس 19 | 23:01

نمره مشروطی دانشجویان به امنیت اطراف دانشگاه‌ها +نمودار

هر چند امنیت محدوده دانشگاه مربوط به وظایف دانشگاه است اما نمی توان از مسئولیت امنیت در راه ها و اطراف دانشگاه نیز غافل بود. به همین خاطر است که در برخی از مناطق در اطراف خوابگاه ها و … گشت های پلیس حضور دارند. به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ روز پنج شنبه هفته […]


هر چند امنیت محدوده دانشگاه مربوط به وظایف دانشگاه است اما نمی توان از مسئولیت امنیت در راه ها و اطراف دانشگاه نیز غافل بود. به همین خاطر است که در برخی از مناطق در اطراف خوابگاه ها و … گشت های پلیس حضور دارند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ روز پنج شنبه هفته ی گذشته،نهم اسفندماه، نظرسنجی در مورد میزان رضایت از امنیت اطراف دانشگاه در صفحه اینستاگرام «خبرنامه دانشجویان ایران»  منتشر شد که از ۳۷ دانشگاه در این نظر سنجی مورد بررسی قرار گرفت. هر چند امنیت محدوده دانشگاه مربوط به وظایف دانشگاه است اما نمی توان از مسئولیت امنیت در راه ها و اطراف دانشگاه نیز غافل بود. به همین خاطر است که در برخی از مناطق در اطراف خوابگاه ها و … گشت های پلیس حضور دارند.

نارضایتی از امنیت در اطراف دانشگاه
در این نظر سنجی که افراد مختلفی از ۳۷ دانشگاه در آن شرکت کرده بودند. ۶۳% آنها از امنیت اطراف دانشگاه خود ناراضی و ۳۷ درصد دانشجویان از امنیت اطراف دانشگاه خود راضی بودند. دانشجویان دانشگاه هایی مانند: دانشگاه سمنان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله دانشگاه هایی بودند که دانشجویان از اطراف دانشگاه خود  و در عین حال دانشگاه هاییی از قبیل: دانشگاه خوارزمی واحد کرج، ایلام جز نارضایی ترین دانشگاه ها در مورد امنیت اطراف دانشگاه ها است.

دانشگاه صنعتی شریف واعتراضات آن
در میان دانشگاه های سطح تهران دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نسبت به امنیت در اطراف خوابگاه ها و دانشگاه بیشترین اعتراضات را داشتند. دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف طی هفته های اخیر نسبت به عدم امنیت در اطراف دانشگاه و خوابگاه های خود اعتراض کردند. ۲۴۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه در نامه ای خطاب به ریاست این دانشگاه خواستار بررسی امنیت در اطراف خوابگاه ها و دانشگاه ها شدند. در بخشی از این نامه آمده بود: «در سیستم مدیریت کشور ما رسم است که ابتدا فاجعه ای رخ دهد و بعد برای آن چاره ای اندیشیده شود. هنوز زمان زیادی از فاجعه ی واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات نگذشته است که بی مسئولیتی و اهمال کاری مسئولان موجب کشته شدن دانشجویان شد و بعد از آن مسئولان دانشگاه علوم تحقیقات در صدد اندیشیدن تمهیدات لازم برای پیشگیری برآمدند.»

ببینید// تجمع شبانه دانشجویان خوابگاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

پیرامون همین موضوع نیز تجمع هایی در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

دانشجویان ناراضی دانشگاه خوارزمی و دانشگاه ملایر
دانشگاه خوارزمی واحد کرج یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از عدم امنیت در اطراف آن نارضایتی بسیاری دارند. این دانشگاه به همراه دانشگاه ملایر از دانشگاه هایی هستند که دانشجویان اعتراض های شدیدی در مورد امنیت پیرامون آن دارند.

حراست دانشگاه و امنیت
هر چند وظیفه ی امنیت در خارج از دانشگاه بر عهده حراست دانشگاه نیست اما نمی توان از عدم مسئولیت دانشگاه پیرامون اتفاقاتی که برای دانشجویان آن دانشگاه رخ می دهد صحبت کرد. اگر دانشجویان در مسیر رفت و آمد دانشگاه دچار مشکل شوند یقینا می تواند برای مسئولین دانشگاهی مشکل ساز شود. یکی از دلایلی که دانشگاه ها برای دانشجویان خود از سرویس ایاب و ذهاب استفاده می کنند نیز به همین خاطر است. دانشگاه ها می توانند با برقراری سرویس ایاب و ذهاب و یا همکاری با پلیس جهت اجرایی کردن گشت پلیس در مسیرهایی که دانشجویان از آن مسیرها رفت و آمد بیشتری دارند امنیت را که یکی از مهمترین مولف ها جهت رفاه دانشجویان است را برقرار نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: