یکشنبه 26 دسامبر 10 | 14:08

هفتاد و چهارمین پنجره به روی تاریکخانه «بیمه گیت» گشوده شد

تازه ترین شماره هفته نامه پنجره با مطالب متنوع و جذاب سیاسی و رسانه ای از پرونده فساد اقتصادی مسئولان ارشد دولتی گرفته تا وضعیت سانسور در بی.بی.سی فارسی، منتشر شد.


تازه ترین شماره هفته نامه پنجره با مطالب متنوع و جذاب سیاسی و رسانه ای از پرونده فساد اقتصادی مسئولان ارشد دولتی گرفته تا وضعیت سانسور در بی.بی.سی فارسی، منتشر شد.

هفتاد و چهارمین شماره این نشریه به همراه ششمین کتاب ضمیمه پنجره با عنوان «کتاب مبین» و با موضع فعالیت های قرآنی در ایران در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

بیمه گیت، محمدرضا رحیمی و پرونده فساد مسئولان ارشد دولتی
مصاحبه احمد توکلی منتقد صریح اللهجه همه دولت های پس از انقلاب، درخصوص پرونده رسوایی «بیمه گیت» و اتهام مشهور معاون اول رئیس جمهور درخصوص فساد اقتصادی در صفحات ابتدایی سرویس سیاسی، آن قدر حاوی نکات خواندنی و تکان دهنده هست که عطش علاقمندان به اطلاع از اخبار پشت پرده سیاسی ایران را سیراب کند.

موضوع عزل ناگهانی بذرپاش مشاور جوان همیشگی رئیس جمهور از سازمان ملی جوانان و تقلب در انتخابات 88 در اسناد ویکی لیکس از دیگر موضوعات خواندنی سرویس سیاسی پنجره این هفته است.

بی.بی.سی سانسور نمی کند، قطره چکانی می کند
برای تمام کسانی که برنامه های بی.بی.سی فارسی را در یکسال اخیر پیگیری می کنند، مطمئنا این سوال پیش آمده است که چرا این رسانه مدعی استقلال خبری، برخوردی دوگانه و بلکه متناقض با اعتراضات خیابانی ایران و تظاهرات دانشجویی لندن اتخاذ کرده است.

برای یافتن پاسخ این سوال و بررسی روش رسانه ای بی.بی.سی با حوادث سیاسی مرتبط با منافع انگلستان، می توانید صفحات سرویس رسانه این شماره پنجره را مطالعه کنید.

اتاق های فکر اروپایی و اعتراف های جنایتکاران اسرائیلی
سرویس بین الملل این شماره پنجره پربارتر از همیشه و با دو پرونده مجزا صفحات هفته نامه را به خود اختصاص داده است.
در این صفحات، ابتدا در دهمین قسمت از سری مطالب آشنایی با اتاق های فکر غربی، با مدل های اروپایی این اتاق های فکر که تاکنون کمتر مورد اشاره رسانه ها قرار گرفته است آشنا می شوید و محصولات و انتشارات این موسسه های فکری و پژوهشی را خواهید شناخت.

دربخش دوم این پرونده با آخرین پرده برداری کوروش علیانی از جنایات صهیونیست ها و مظلومیت مردم فلسطین آشنا خواهید شد و بخش هایی از اعترافات تکان دهنده سربازان بازنشسته ارتش اسرائیل را می خوانید.

اسلاوی ژیژاک؛ سخنران تندخو، منتقد پرهیاهو
«تب ژیژاک، چند سالی است که از جهان غربی به ایران نیز رسیده و روشنفکران ایرانی برای «پز روشنفکرانه» هم که شده سرکی به آثار او کشیده‎اند.» این جملات ابتدایی پرونده این هفته سرویس اندیشه پنجره است تا پرداختن به یک فیلسوف و روشنفکر غرب را توجیه کند!
شاید پرداختن به این ژیژاک از سوی همکاران ما در سرویس اندیشه هم برای همین «پز روشنفکری» باشد. برای اثبات و یا رد این ادعا می توانید صفحات سرویس اندیشه هفته نامه را مطالعه کنید.

هفتاد و چهارمین شماره هفته نامه خبری-تحلیلی پنجره را با آثار و گفتاری از محمدجواد لاریجانی، مهدی نصیری، فرج الله سلحشور، حسین عابدینی، محمدرضا زائری، جواد محدثی، ابراهیم فیاض، کوروش علیانی، پرویز کرمی، مجید تفرشی، قاسم زائری، سید محمد روحانی، محمد الستی، محمد سرور رجائی، فخرالدین صدیق شریف و ماکان عیدی پور را از دکه های روزنامه فروشی سراسر کشور تهیه کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.