پنج‌شنبه 07 مارس 19 | 00:18

سوء مدیریت و تحریم علت گرانی های اخیر است

حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر در رابطه با کمپین #مردم_می پرسند در پاسخ به این سوال که آیا کودتای اقتصادی در کشور در حال رخ دادن است؟ اظهار […]


حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر در رابطه با کمپین #مردم_می پرسند در پاسخ به این سوال که آیا کودتای اقتصادی در کشور در حال رخ دادن است؟ اظهار داشت: نباید اسم کودتا را بروی این جنگ اقتصادی تمام عیار گذاشت چراکه کودتای برخواسته از درون یک کشور است اما این جنگ از سوی دشمنان نظام ماست که این اتفاق و اوضاع را بوجود آورده اند و مردم انقلابی ما خوب مسائل را می فهمندکه هم مسئولین و هم مردم باید با این جنگ اقتصادی مقابله کنند و تحریم ها را دور بزنند و مهار کنند .

وی با بیان اینکه تحمل مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیار سخت است ، افزود: مردم ما باید با صبوری مقاومت کنند و سرافرازانه مثل ۴۰ سال قبل از پس مشکلات برآیند .

چرا گرانی ها و مشکلات اقتصادی بازار علیرغم تاکیدات رهبری برطرف نمی شوند؟

وی بیان کرد: مجلس ، دولت و هم دفتر رهبری بشدت همگی در حال تلاش برای حل مشکلات هستند و بیش از حد هم سعی و کوشش می نمایند اما باید قبول داشته باشیم که تحریم وجود دارد و پول و نقدینگی کاهش یافته است و باید صبورانه مشکلات را حل و فصل کنیم.

 

چرا بعد از انقلاب اقتصاد اسلامی شکل نگرفت؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی توضیح داد : نمی دانم منظورتان از اقتصاد اسلامی چیست اما  امریکا که خود را کشور خیلی پیشرفته ای اعلام می کند هم درگیر مسائل و مشکلات اقتصادی هستند اما آن را بزرگنمایی نمی کنند اما در کشور ما مشکلات را خیلی بزرگ می کنند.

 

وی در رابطه با ربای بانکی گفت: بیشتر علمای ما بر عقود اسلامی تسلط دارند واگر امروز در سیستم بانکی کاری صورت می گیرد که حالت ربوی داشته باشد حتما خود بر این امر آگاه و مطلع هستند .

چند درصد گرانی های اخیر مربوط به مدیریت داخلی و چند درصد مربوط به تحریم ها است ؟

سوء مدیریت و تحریم ها علت گرانی های اخیر است

نیکزادی پناه با اشاره به اینکه  سیستم دولتی ما بسان یک تسبیح می ماند که اگر یکی از مهره ها پاره شد دیگر مهره ها هم بهم می ریزند، عنوان کرد:هر دو موضوع سوء مدیریت و تحریم ها در این امر دخیل هستند و در یک مجموعه دولتی و حکومتی باید همه نیروها هماهنگ و همراه با آن باشند اما می بینیم که در این دولت افرادی از درون خود دولت هستند که با رفتارهای سیاسی خود چوب لای چرخ دولت می گذارند.

راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی و وظیفه مردم در این برهه از زمان چیست؟

مردم سعی کنند که خرید اضافه نداشته باشند

وی با بیان اینکه دولت باید با یک برنامه ریزی علمی و عقلانی مشکلات را مدیریت کند ، ادامه داد:قطعا وظیفه شرعی و قانونی دولتمردان و مردم اینست که صبر و تحمل خود را بالا ببرند چراکه دشمنان آنچه را در توان دارند برای از پای درآوردن این ملت مقاوم بکار خواهند بست و مردم سعی کنند که خرید اضافه نداشته باشند چنانچه که در کشور ترکیه چندی قبل دلار و ارز بالا رفت و بسیاری از مردم آن اعلام کردند که دلار نمی خریم اما در کشور ما همانطورکه شاهد بودید با بالارفتن دلار و سکه بسیاری مبادرت به خرید کردند و سبب مشکلاتی شدند که عده ای از آنان شناسایی و محاکمه شدند.

دولت ،مردم و مجلس باید تلاش کنند دشمن را دور بزنند تا از این بحران خارج شویم

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد :اما در رابطه با دولتمردان عده ای هستند که بیش از توان خود مخالف دولت هستند لذا در این بازه زمانی باید فرصت ایجاد کنند نه اینکه چالش ایجاد کنند که این امر سبب می شود دولت مدام در حال برطرف کردن مسائل و حاشیه ها باشد پس دولت ،مردم و مجلس باید تلاش کنند تا دشمن را دور بزنند و از این بحران خارج شویم .

 

مسئولین دست از خصومت ها برداند و به فکر دفاع از حقوق مردم باشند

وی تاکید کرد:همه وظیفه دارند در هر لباس، مکان و و مقامی هستند به فکر دفاع از حقوق مردم باشند و دست از خصومت ها برداریم و تاکید مقام معظم رهبری نیز بر همین امر می باشد که متکی بر قوه و قدرت خودمان باشیم تا شاهد خودکفایی در همه امور شویم چنانچه که جهاد کشاورزی با تلاش ، قوت مردم را تولید کردند و دیگر نیازی به دیگران در این زمینه نداریم .

باوجود ثروت فراوان در کشور، چرا وضعیت بد اقتصادی جامعه پایان نمی‌پذیرد؟

باید از اتکا به اقتصاد نفتی خلاص شویم و بسمت تولید کار و اندیشه برویم

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : در همه زمینه ها باید به خود متکی باشیم تا از تحریم خلاص شویم و ما باید از اتکا به اقتصاد نفتی خلاص شویم و بسمت تولید کار و اندیشه برویم زیرا دشمن درست جایی دست می گذارد که با مشکل مواجه شویم و مردم باید با بصیرت متوجه این جنگ اقتصادی نابرابر دشمن باشند چراکه این جنگ است اما چون صدای توپ و تانک دشمن را نمی شنویم باید هوشیار تر از همیشه با تلاش جمعی و عقل و عمل در برابر آنها مقاومت نماییم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: