پنج‌شنبه 07 مارس 19 | 00:24

مدعی‌العموم برای برخورد با گرانی‌ها با هیچ احدی مسامحه نمی‌کند

به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده حوزه انتخابی بم در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بود؛ وی پس از عدم حضور در مجلس به عنوان ریاست دادگاه انقلاب انتخاب شد. غضنفر آبادی در این گفت‌وگو درباره توفیقات انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته پرونده برخورد با داعشی‌ها در داخل کشور، آخرین وضعیت […]


به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده حوزه انتخابی بم در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بود؛ وی پس از عدم حضور در مجلس به عنوان ریاست دادگاه انقلاب انتخاب شد.

غضنفر آبادی در این گفت‌وگو درباره توفیقات انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته پرونده برخورد با داعشی‌ها در داخل کشور، آخرین وضعیت متهمان محیط زیستی، پرونده‌های مربوط به شفافیت اقتصادی، بحث علنی شدن دادگاه‌ها و ادعاهای مشایی و بقایی در این زمینه و نیز پروپاگاندای رسانه‌های ضد انقلاب علیه قوه قضاییه و فتنه  ۹۸ که مورد هشدار مقام معظم رهبر انقلاب گرفته است، اظهار نظر کرد که در ادامه می‌آید: 

تقریب: با توجه به این که چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم و شما نیز نقش‌های مهمی را در طول این سالها داشتید در خصوص مهمترین توفیقات و شاخص‌های انقلاب اسلامی در چهل سالگی توضیح بفرماید.
ما می‌توانیم مهم‌ترین توفیقات انقلاب اسلامی را دو بخش مطرح کنیم، یکی بحث خدماتی که در این سالها انجام شده و خیلی روشن است، اگر بخواهیم ایران را با قبل از انقلاب یا با کشورهای نفت خیز امروزی مقایسه کنیم، این پیشرفتها در همه ابعاد واضح و روشن است.

اگر برخی افراد از روی عناد این پیشرفت‌های انقلاب را نپذیرند، مهم نیست، اما آن‌هایی که واقعا از سر صداقت به این موضوع نگاه کنند، حتما متوجه این توفیقات و دستاوردهای مهم انقلاب خواهند شد.

بنابراین ما در مورد بحث خدمات رفاهی و امنیت ورود نمی‌کنیم چراکه این موارد چیزهای هستند که وجود دارد و افرادی که اهل کارشناسی هستند به این موضوعات می‌پردازند.

 
هدف ما اجرای اسلام است، یعنی پیاده کردن اسلام، بدون هیچ شک تردیدی همه حکومت و نهادها تلاش بسیاری برای برپایی اسلام داشتند و چهل سال زحمت کشیدند تا این احکام اسلامی پیاده شود.

ما چهل سال در رابطه با اسلام و دین و شریعت کار کردیم و باید اعتراف کنیم که نقض و مشکلاتی هم داریم و همه موحد نشدند، اما تعداد بسیاری از جوانان و مردم ما به اسلام روی آوردند و شیفته شدند، هرچند یک عده‌ای هم هنوز متوجه موضوعات نشدند یا خودشان نخواستند یا کم‌کاری صورت گرفته است.

با وجود اینکه ما چهل سال برای اسلام تبلیغ کردیم اما هنوز دزدی، اختلاس و جنایت وجود دارد و این درحالی است که چهل سال دشمنان بر روی تخریب اسلام کار کردند، توجه به این موضوع نکته بسیار مهمی است که ما چهل سال کار کردیم و الان اینجا هستیم.

پهلوی ملعون اول سفری به ترکیه داشت که دستوراتی به رضا خان القا کرده و سه هدف برای آن بازگو کردند، ۱) کشف حجاب، ۲) مبارزه با جلسات عزاداری با سید الشهدا(ع) و ۳) مبارزه جدی با مبلغان اسلام و شریعت.

این اهداف در دستور کار قرار گرفت و در نهایت به نتیجه کامل و به موفقیت نرسید بعد از آن هم پسر او محمدرضا پهلوی ملعون هم به دنبال همین روشها بودند.

مردم تصور کنند اگر چهل سال یک حکومت با برنامه پیچیده و حساب شده دشمن  علیه اسلام کار می‌کرد، الان جایگاه اسلام کجا بود، قطعا دیگر چیزی از اسلام باقی نمانده بود لذا ما از کسانی که خانواده شهید و ایثارگر هستند باید قدردانی کنیم.

از سوی دیگر خاندان پهلوی عزت ما را لگدمال و ما را در دنیا تحقیر کردند، آقای رضا خان پهلوی ملعون چرا دائما چکمه می‌پوشید آیا بخاطر جنگ با آمریکا بود؟ چکمه می‌پوشید چراکه این ملت را وحشی فرض می‌کرد و ملت را تحقیر می‌کرد.

تقریب: امروز بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی جایگاه ما کجاست؟

جایگاه امروز ما اینجاست که وقتی آمریکا تصمیم می‌گیرد که بشار اسد درسوریه نباشد ایران اسلامی اراده می‌کند که بشار اسد باشد و نیت ایران محقق می‌شود و بشار اسد می‌ماند.

آمریکا تصمیم می‌گیرد که حکومت داعش در سوریه و عراق ایجاد شود

تا این داعشی‌های خون خوار این کشورها را اشغال کنند و تحت عنوان حکومت اسلامی شام و عراق فعالیت کنند، اما ایران اسلامی مقابل آنها ایستادگی می‌کند و سدِ راه داعش می‌شود.

*امروز ایران اسلامی در دنیا می‌درخشد
در بحث‌های خدماتی مثل دستاوردهای نظامی هیچ صحبتی نمی‌کنم، فقط در مورد بحث معنویت حرف می‌زنم، دستاوردهای نظامی، پزشکی، هسته‌ای و فضایی و… به اعتراف دوست و دشمن پیشرفت‌های بسیار چشمگیری داشتیم و خودشان نیز اعتراف می‌کنند.

شما ببنید آیا در گذشته به این صورت بوده است؟ زمان قبل از انقلاب ما را به به عنوان یک ملت وحشی فرض می‌کردند اما امروز ما را به عنوان یک ملت مقتدر، هوشمند، مسلمان، متدین، دلسوز و شجاع حساب می‌کنند.

امروز ملت ایران را با نماد شجاعت، شهامت، غیرت، بزرگی و کرامت می‌بینند و کل دنیا کشورمان را از این لحاظ تحسین می‌کند.

دنیا امروز چهره ایران را در حاج قاسم سلیمانی و بچه‌های پاک، پرهیزکار، شجاع و دلیرش نظاره می‌کند که جلوی داعشی‌ها می‌ایستند، این اعتراف خود رژیم صهیونیستی و دشمان ماست و بخشی از این به دلیل نقش بسیار مهمی است که حاج قاسم سلیمانی داشته است.

یک زمان اسرائیل آنقدر قدرتمند بود که جنگ شش روزه علیه اعراب راه انداخت اما امروز به ۴۸ ساعت نرسیده شکست می‌خورد.

بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری اسرائیل در سطح قدرت ایران نیست که بخواهد با ما درگیر شود؛ امروز بچه‌های حزب‌الله و حماس در مقابل اسرائیل ایستاده‌اند.

اسرائیلی‌ها یک زمانی می‌توانستند مقاومت کنند و در ۳۳ روز و ۲۲ روز شاهد جنگ بودیم و امروز به ۲ روز رسیده است اما اسرائیل نمی‌تواند زیر موشک رزمندگان مقاومت دوام بیاورد.

اعتراف می‌کنیم که ما به جریان مقاومت مشاوره نظامی می‌دهیم و حمایت می‌کنیم، حالا شما تصور کنید این کشورهای سران عربی خائن که به مردم فلسطین خیانت کردند، اگر ایران اسلامی نبود آیا اجازه می‌دادند، اثری از اسلام حقیقی باقی بماند؟

تقریب: نماینده معترضان فرانسوی اقرار کرده بود که از انقلاب اسلامی ایران الگو برداری کرده‌اند، تحلیل شما از این موضوع چیست؟ 

مردم فرانسه می‌گویند ما از انقلاب اسلامی ایران درس گرفته‌ایم و الگو برداری کردیم، آنها از حریت، رشادت، مردانگی و زیر بار نرفتن حرف زور و عدالت انقلاب اسلامی درس گرفته‌اند.

اگر انقلاب اسلامی برای دشمن مهم نبود، دائما اخبار مربوط به کشور ما روی تلکس خبری آمریکا و اسرائیل و کشورهای غربی نبود.

دشمن می‌خواهد این اتحاد ما را بشکند و از این رو می‌خواهد از طریق تحریم‌های اقتصادی مردم را نگران کند و آنها را از انقلاب بازدارد و دلسرد کند اما قطعا موفق نمی‌شود.

امروز من این نکته را با ضرس قاطع به مردم عزیز عرض می‌کنم که در شرایطی که آمریکا ما را دائما تحریم می‌کند ما شرایط را بهتر اداره خواهیم کرد اما متاسفانه در حال حاضر فرصت مدیریت برای نیروهای جهادی و انقلابی ما وجود ندارد درحالی که نیروهای جهادگر انقلابگر دلسوز متدین باسواد با اندیشه و با شهامت در کشور فراوان داریم؛ اما خود مردم این فرصت را از دست مسئولان جهادی گرفته‌اند.

اگر فرصت باز به دست این نیروهای جهادی بیفتد، کشور را بهتر  اداره می‌کنند، چرا باید در کشور اختلاس باشد و شاهد این نوع گرانی‌ها باشیم؟ البته ما از دولت حمایت و به آنها کمک می‌کنیم چراکه به فرموده مقام معظم رهبری باید به دولت کمک کنیم اما دولت هم باید مراقب باشد به نیروهای دلسوز عتماد کند؛ ما نباید مباحث مهم کشور را سیاسی، جناحی و باندی کنیم.

تقریب: آیا مدعی‌العموم می‌خواهد به موضوع گرانی‌های افسار گسیخته اخیر ورود کند چراکه مردم در هر حوزه‌ای از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستند.

مدعی العموم در حیطه وظایف خودش ورود پیدا کرده و خواهد کرد و با هیچ احدی مسامحه ندارد و از این رو به شدت برخورد خواهد کرد، کما اینکه در این مدت مردم مشاهده کردند دستگاه قضایی با هیچ کسی شوخی ندارد و کوتاه نخواهد آمد.

مردم مطمئن باشند که از این شرایط عبور خواهیم کرد اما ما باید عظمت،همت و اتحاد خودمان را به رخ دشمن بکشیم دشمن را باید در این موضوع مایوس کنیم

یعنی دشمن در ما امید داشته باشد از طریق تحریم ها بر علیه انقلاب می شوراند اگر به این امید باشد و فشار اقتصاد بر ما بیشتر خواهد شد اما اگر ما ناامیدش کردیم، ایستادیم پای انقلاب و ارزش هایمان و در دهن دشمن زدیم، دشمن هم نباید در درون ما شکست، اختلاف و حرف های بر علیه دین و انقلاب را ببیند و اگر این در دورن ما را ببیند حتما بیشتر مارا تحت فشار قرار می دهد.

آنها حقوق بشر را نمی شناسد ولی دم می زند و اگر هم همه ملت ایران نابود بشوند باکی ندارد. چون همه چیز در دست خودشان هست هم قاتل و هم قاضی هستند هم قاتل اند و هم محاکمه می کنند. ابزار شورای حقوق بشر و سازمان ملل همه ی این ها در دردستان آمریکا است. ملت ایران باید خودش را حفظ و ترمیم کند و خودش باید مشکلات را برطرف کند اما اگر این که نگاهمان به خارج باشند و تصور ما این باشد که از خارج دیگران بیایند مشکلات ما را حل کنند به هبچ وجهه کسی نمی تواند مشکلات درونی خودمان را حل کند.

اینجا لازم می‌دانم و تشکر کنم که انقلاب ما تا چهل سالگی که ادامه داشته مدیون چه کسانی است: شهدا، ایثارگران، رزمندگان و خانواده های شهدا اینها جای بحثی وجود ندارند باید از کسانی تشکر کنیم که ماندند وخدمت کردند از متخصص، پزشک، مهندس، کارمند، باسواد، دانشمندان، هنرمندان، معلمان، که فرصت داشتند بروند خارج اما ماندند و برای مردم خدمت صادقانه کردند و نشدند مثل برخی از افراد که کوچک ترین فرصت و سختی برای خودشان پیش آمد  و رها کردند و رفتند. باید قدردان ملت بزرگ این کشور که همه با انصاف، با مروت و خدایی کار کردند باشیم.

تقریب: اشاره کردید به برنامه دشمن برای ایجاد تخریب ها که یکی از خط های پر رنگ تخریبی که دشمن علیه کشورمان دنبال می کنند خط تخریب علبه قوه قضاییه هست به همین مناسبت چهل سالگی خیلی از این رسانه های ضد انقلاب این تروریستهای رسانه ای مدعی اعدام بیشتر در جمهوری اسلامی بعد از انقلاب و بیشترین اعدام در دولت آقای روحانی هستند؛ تحلیل شما از این نوع تخریب ها و این پروپاگاندایی که علیه قوه قضاییه می‌شود چیست؟

دشمن در هر عرصه ایی که هر جریان، گروه و نهادی که بخواهد امنیت، آسایش و پیشرفت را برای این نظام بوجود آورد با آنها مقابله می کند شورای نگهبان، سپاه، بسیج، حتی یک نیروی دلسوز متخصص باشد تخریب می کند؛ دستگاه قضایی هم یک قوه قدرتمند هوشیار و آگاه پا به رکاب هست که دارد مبارزه می کند و خنده دار تر از آن این است که ضد انقلاب بخواهد در مورد قوه قضاییه حرف بزند باید آنها خجالت بکشند و بروند مشاهده کنند که برخورد زندان های گوانتانامو و زندان های آمریکا برخورد آنها چگونه بوده است و اخیرا خانم مرضیه هاشمی را به چه جرمی بازداشت کردند و از ساده ترین حقوق بشری ایی که حقوقش بود آنها محرومش کردند.

این هایی که می گویند دروغ است و باید ملت ما هوشیار باشند امروز فضای مجازی و ماهواره که دشمن برای ما آورده است قابل اعتماد نیست ملت ما بنا به فرامین ائمه معصومین و قرآن اگر کسی خبری آورد همین طوری قبول نکنید بررسی کنید ماهواره و فضای مجازی امروز اصل بر دروغ بودن، جو سازی، تخریب، انحراف ذهن جوانان ما هست. این ها دلسوز ما نیستند و دروغ می گویند. متخصصینی هم دارند کسی می خواهد خبری را بیان کند باید بگونه ای بیان کرد که شنونده باور کند و اینها در قالب رشته های تخصصی خودشان این ها را  بیان می کنند و یک راست می گویند و صدتا دورغ پشت بند آنها اضافه می کنند. البته این نوع دروغ گفتن ها تخصص هنری است و تبلیغ است، مردم ما باید آگاه و هوشیار باشند این آگاهی و هوشیاری هم به فضل خداوند متعال در ملت ما خیلی بیشتر از پیش است. ما انشاالله به فضل الهی این فضای مجازی را به همت جوانان  به یک فضایی برای مقابله با دشمن برای تبلیغ بیشتر اسلام تبدیل خواهیم کرد.

تقریب: پیرامون حقوق اقلیت ها که باز دشمن مدعی هست که جمهوری اسلامی حقوق اقلیت های مذهبی را نادیده می گیرند نظر شما در این مورد چیست؟

اولا دشمنان نباید قضاوت کنند دوما خود اقلییت ها دارند می گویند و خود اقلییت ها بارها و بارها اعتراف کردند و می گویند این نوع تبلیغات مسموم بر علیه جمهوری اسلامی وجود داردو اینکه آنها دارند ادعا می کنند بیایند ثابت کنند و ما هم ادعا می کنیم و ثابت می کنیم که شما دارید دروغ می گویید اقلییت های ما در مجلس نماینده دارند و به راحتی در کنار ما زندگی می کنند و اقلییت های ما همان هایی هستند که مقام معظم رهبری به خانه آنها می روند.

در حال حاضر

دشمن یک تبلیغاتی را برای اختلاف بین شیعه و سنی دارد استفاده می کند البته بگویم بهائیت که یک گروه ساخته شده انگلیسی در تشیع بوده و وهابیت هم یک گروه ساخته شده انگلیسی در اهل سنت هست که آنها را قبول نداریم.

اما چهار فرقه دیگر شافعی، حنبلی و دیگر گروه ها که سال های سال با هم دیگر و برادرانه در کنار هم  زندگی کردیم و ازدواج هایی کردیم و با تفاهم شیعه و سنی در برخی از روستاها کنار هم زندگی می کنیم. این بحث هایی که در رسانه ها و فضای مجازی دشمن دارد القا می کند دروغ می گویند یکی از حرف هایشان راست نیست و دورغ پردازی می کنند. البته یک شخص اهل سنت هم مرتکب خلافی می شود همین را سوژه خبری خودشان قرار می دهند یعنی این را می خواهند القا کنند که با اهل سنت برخورد عقیدتی می‌شود که نه اینگونه نمی باشد. مشاهده و بررسی کنید که در زندان‌های ما چقدر سنی وجود دارد و چقدر شیعه هستند با هر مجرمی برخورد می شود و فرقی نمی کند ایرانی باشد خارجی باشد و هرکسی که بخواهد امنیت مردم را برهم بزند و جنایت کند ظلم کند مورد محاکمه قرار می گیرند این بهانه ایست در دست آنها  و فعلا فضای مجازی و دروغ پردازی ها در دست آنها هست و ماهم متوجه آنها هستیم.

تقریب: آیا انقلاب اسلامی به اهداف چشم انداز خود رسیده است؟

اعتقاد من این است که سطح انقلاب اسلامی راباید در چند چیز مشاهده کنیم و من تاسف و غصه می خورم که سطح انقلاب اسلامی را دارند پایین می آورند و عقیده من این است و می گویم انقلاب اسلامی ما باید امنیت، معیشت، آسایش، اشتغال را تامین کند اما آیا سطح انقلاب اسلامی ما همین است یا یک سطح وسیع‌تر و بالاتر از این دارد و به نظر من سطح انقلاب اسلامی بالاتر از این ها می باشد. و اینی که باید معشیت، امنیت و آسایش مردم را تامین کند جای هیچ گونه شک و تردیدی نیست و این مسائل را فرعیات می دانم. اصل و اساس انقلاب اسلامی این هست بستر سازی کند برای ظهور حضرت حجت (عج) اگر ما این را دانستیم که حتما هم همین هست که اگر بخواهییم در پیرامون انقلاب اسلامی صحبت کنیم باید ساعت ها و ماه ها وقت بگذاریم هم معجزه در پیروزی اش هم معجزه ادامه داشتن علیرغم این هم دشمنی هایی که انقلاب اسلامی دارد.

چه کسی باور داشت که انقلاب اسلامی پیروز بشود به جز شخص حضرت امام خمینی(ره) و اطرافیان حضرت امام سوال شود و سوال شده که آیا کسی باور می کرد انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد و امام می فرمودند که بله ما پیروز هستیم ولی اطرافیان نزدیک امام کسی باور نمی کرد که این انقلاب به پیروزی برسد چه بود در وجود امام که انقدر قاطع بود البته این‌ها یک چیزهایی هست که از تصور بشر عادی خارج است که اگر این مسائل را آگاهی نداشته باشند نمی دانند و درکشان بسیار سخت است و مشکل بسیاری از جوانان ما همین است که ما باید در فهم انقلاب اسلامی کار کنیم. انقلاب اسلامی در چه شرایطی پیروز شد که از در و دیوار این مملکت فساد می بارید کوچه به کوچه و خیابان به خیابان قدم به قدم مغازه مشروب فروشی بود و انواع فساد ها وجود داشت و اما همان جوانی که مشروب می خورد آمد و شعار مرگ بر آمریکا مرگ‌ بردیکتاتور، مرگ بر طاغوت می گفت اصلاح شد و شهید هم شد؛ دید امام چیز دیگری بود ادامه انقلاب چیست وادامه انقلاب هم همین هست.

انواع ترفندها و مکر های دشمن بخصوص آمریکا که همه کاری کردند که انقلاب اسلامی را سرنگون کرده باشند و موفق نشده اند ملت مردم ما شاید بعضی ها متوجه نشده باشند که آخرین اقدام دشمن علیه این نظام انجام داد بحث داعش بود که داعش برای عراق و سوریه نبود برای این بود که سوریه و عراق را بگیرند و مثل لودر و بولدزر از ایران رد بشوند و هدف آمریکا این بود و با آن افکار اعتقادی وحشتناک، آدم کشتن های وحشتناک و عقائد وحشتناک جهاد نکاح سر بریدن‌ها و آتش زدن ها اگر داعش وارد ایران می‌شد با فرزندان،دختران و زنان شیعه چه می کردند. بنابریان توطئه جنگ، ماجرای طبس، تحریم های اقتصادی  راه انداختند امروز به فضل خداوند متعال انقلاب اسلامی ما به گونه ایست که هیچ کسی قدرت ندارد که بگوید بالای چشمت ابرو هست مگر اینکه از درون بخواهند ضربه بزنند. از بیرن هیچ قدرتی نمی تواند مقابل ما ایستادگی کند و آن‌هایی که می گویند سایه جنگ بالای سر ما هست دروغ می گویند.

سایه جنگ روی سر ایران نبوده و نخواهد بود تا زمانی که ملت ایران عزت بخواهد تا زمانی که ارزش اسلام خواهی خودشان را بدانند وحدت خود را حفظ کند و هدف انقلاب

در ذهنش باشد در هیچ زمان و هیچ کسی نمی تواند به این انقلاب آسیبی برساند عرض کردم ارزش و سطح انقلاب را باید بدانیم و اگر دانستیم این ارزش برای بستر ظهور حضرت حجت (عج) هست هزینه می کنیم نه اینکه از انقلاب برای خودمان هزینه کنیم که بعضی از مدیران ما الان بهش مبتلا شدند متاسفانه راه را بعضی از مدیران و مسئولان ومردم گم کرده اند اگر ما این حکومت را زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان که میدانیم باید از جان و مالمان دریغ نکنیم وقتی این شد من تحمل می کنم این تحریم ها و مشکلات را چون قرار است یک حرکت بزرگ به وقوع بپیوندد و این شعار نیست و با صد دلیل می شود این ماجرا را ثابت کرد.

ساده ترین مثالش این است که مگر برای زمینه سازی ظهور لازم نیست که پیامبر می خواستند انقلاب خودشان را اعلام کنند و ۳ سال قبل آن مخفیانه اعلام کردند می خواهند حکومت جهانی امام عصر(عج) پیاده شود در اینجا دلایل متعددی وجود دارد و جوانان در این زمینه مطالعه ای داشته باشند و سرانجام این انقلاب به کجا خواهد رسید واقعا اگر این انقلاب برای بستر سازی ظهور قیام حضرت حجت عضر(عج) است چرا ما باید کوتا‌هی کنیم ملت ما که تا به حال بودند بیشتر مقاومت کنند و باید بیشتر اتحاد خودمان را حفظ کنیم اگر هدف انقلاب این شد من عقیده دارم انقلاب به اهداف خودش رسیده است چرا به اهدافش رسیده دلیلی دارد که تنها جمهوری اسلامی، یک سپاه بود اگر آن زمان یک لشگر بود امروز لشگر بین المللی فاطمیون، زینبیون، علویون و غیره شکل گرفته است و ما قدرت جهانی پیدا کردیم برای امروز ما نیروهای زبده شجاع دلیر از خودگذشته ای داریم که برای اسلام نشان داده اند جان خودشان را دارند فدا می کنند نمونه اش در عراق، سوریه و پاکستان  و افغانستان نشان داده اند که جمهوری اسلامی ایران به سطح بالاتری رسیده است وروز به روز هم داره گسترش پیدا می کند و این گسترش جمهوری اسلامی ایران دارد پیامی را ارسال می کند که این انقلاب مسیرش را به خوبی  ادامه می دهد هرکسی از این زلال چشمه انقلاب اسلامی نوشید و همراهی کرد خوش به سعادتش و هر کسی نفهمید عقب ماند

تقریب: به موضوع داعش اشاره داشتید که برنامه ریزی علیه کشور ما داشت و شاهد این بودیم که برخی از این داعشی ها در ایران محکوم و اعدام شدند؛ در مورد آخرین داعشی‌هایی که در کشور محکوم و اعدام شدند گزارشی بفرمایید.

گروه‌هایی از داعش که به مجلس حمله کردند، محکوم به اعدام شدند و یک عده باقی ماندند و هنوز پرونده بعضی از آنها در دست بررسی است.

تقریب: سوال بعدی درباره علنی شدن دادگاههای انقلاب است، پس از باداشت بقایی و مشایی و فضایی که بر اساس تخریب آنها شکل گرفت برخی درخواست علنی شدن دادگاه‌ها را داشتند و بر علیه قوه قضاییه تبلیغ شد، موضع دادگاه انقلاب در قبال این موضوع چیست؟

البته باید گفت جو سازی همیشه بوده است؛ اگر دادگاه بخواهد غیرعلنی تشکیل شود قاضی شعبه دادگاه باید قرار غیرعلنی بودن محاکمه را صادر کند و در این دو پرونده چنین قراری صادر نشده است بنابراین جلسه محاکمات علنی است اما این ها مدعی هستند که شما باید بروید یک جای وسیعی را بگیرید و بروید ۵۰۰ و ۱۰۰۰ نفر جمع می شدند تا دادگاه علنی باشد.

ما می گوییم این چه حرفی است و شما چرا باید تبعیض انجام بدهید نسبت به دیگران و شما هم یک مجرم مثل دیگر مجرمان هستید چرا خودتان را تافته جدا بافته از دیگران فرض می کنید؛ دیگران هم می‌آیند می‌نشینند و شما هم باید این کار را کنید و اگر این سالن محاکمه پر شد قاضی دادگاه چه کار کند نمی تواند بگوید که شما هم ردیف بایستید و به اندازه ظرفیت دادگاه و هر کسی هم دوست دارد بیاید جلسه تشکیل می شود و اگر دادگاه پر شد دیگر نمی توان که افراد در سر و کله هم بنشینند و اصلا محاکمه انجام نمی‌شود.

اما این که می گوید یک سالن بزرگی بگیرید این حرف غلط، خودخواهی و برتری جویی است شما متهم هستید و باید مثل سایرین با شما برخورد شود و نباید تفاوتی قائل شد ولی چرا وقتی این امکانات برای سایرین نیست شما در خواست غیر معمول می کنید و چرا این امتیاز غلط را مطالبه می کنید و چرا خودتان را برتر از دیگران می دانید .

 

تقریب: یکی دیگر از شبهاتی که مطرح می شود بحث برخورد قوه قضایه با فعالان

محیط زیست است و خیلی از این فعالینی که در قالب محیط زیست نفوذ کردند بازداشت شده اند؛ از آخرین فعالیت پرونده محیط زیستی‌ها بفرمایید که به چه شکل است و چه اقداماتی صورت گرفته است؟

چند نفر به عنوان متهم دستگیر شدند و پرونده در حال بررسی است و البته جو سازی هایی هم وجود دارد؛ بنده عقیده‌ام  این است اگر در یک موضوع و پرونده‌ای؛ آمریکایی ها، انگلیسی‌ها و اسرائیلی ها حساسیت نشان بدهند مطمئن هستیم در این پرونده یک چیزی هست و نفوذ صورت گرفته است چون دارد خودش را به این در و آن در می زند که بتواند نیروی خودش را حفظ کند و دارند سکته می کنند این اسرائیلی ها و آمریکایی ها که ما توانستیم چندتا جاسوس بگیریم، بگذارید اگر این ها متهم نیستند در فضایی آرام به این پرونده رسیدگی شود اگر مجرم بودند محکوم شوند و اگر مجرم نبودند تبرئه می شوند چرا این همه سر و صدا نه بنده همه به هر حال متوجه می شوند که یک خبرهایی هم هست دادگاه تحت تاثیر این گونه جو سازی ها نه به خوب نه به بد  قرار نخواهد گرفت و سعی داریم در این موضوعات امنیتی دقت بیشتری داشته باشیم . مردم ما مطمئن باشند که افراد بی گناه این پرونده حتما تبرئه خواهند شد.

تقریب: در مورد فرموده امام که مسئولان باید ساده زیست باشند، نظر شما چیست؟

نباید کاری کنیم که مسئولین متفکر از آمدن به پست ها امتناع کنند و این را می گویم شخص مسئول در نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی می گیرد نه خودش و خانواده اش نباید گرین کارت داشته باشند.

باید خودشان را وقف نظام و انقلاب کنند و اگر گفتیم هدف انقلاب و نظام بفهمند و لذا آقای مسئول نیامده است برای انباشته کردن مال و ثروت و نیامده است برای حقوق بالا این مسئول آمده است برای این مردم خدمت کند و مزد و اجر و پاداش او در دست خداوند است .

تقریب: مهمترین پرونده‌هایی که با آنها برخورد داشتید و در حال حاضر با آن مواجه هستید اشاره بفرمایید.

پرونده‌های جاسوسی و نفوذ خیلی موضوعات مهمی است که برای تبلیغات علیه اصل نظام وجود دارد یعنی یک زمانی می گفتند دولت ضعیف است ولی حالا اشاره مستقیم می کنند به اصل انقلاب و بازوهای انقلاب؛ مقام معظم رهبری بارها فرمودند نفوذ در تصمیم گیری بسیار مهم است که ۱۷ بار در سال نود و چهار بازگو شده است لذا نفوذ و خود باوری و اعتماد به مسئولین مسئله بسیار جدی و مهم است؛ نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و افرادی که تصمیم ساخته‌اند، وجود دارد.

تقریب: آیا این نفوذ در دولت بوده است؟ 

متاسفانه این مساله عمدتا در دولت هم بوده‌ است که البته دستگیر شده‌اند؛ حتی در برخی جلسات موضوعات را نیز خودشان مطرح می‌کردند لذا نفوذ بسیار مهم است.

 
تقریب: مقام معظم رهبری فرمودند مراقب فتنه ۹۸ باشید ارزیابی شما در مورد این سخن چیست؟

همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید مراقب باشیم. در حدود سال های هفتاد و هشت بود که فرمودند یک توطئه ای هست بعضی ها متوجه نمی شدند اما امروز وقتی که مقام معظم رهبری با سیطره ایی که بر همه موضوعات کشور دارند وقتی این مسائل را مطرح می کنند باید حواسمان جمع باشد جدی بگیریم دشمن هر روز فرصت کند دنبال یک توطئه جدید هست.

در این فضای مجازی یک عده ایی متاسفانه فریب خورده هستند و هرچی دشمن بگوید باور می کنند. اما به فضل خداوند تا به الان فتنه ها را خنثی کردیم و مقام معظم رهبری ما را آگاه کرده است و گوش به فرمان او باید باشیم و مراقبت کنیم متاسفانه اشکال فتنه حقیقت را بر ما دشوار می کند با ین بصیرتی که در مردم و جوانان ما هست ما امروز از این بحران ها عبور خواهیم کرد و امروز حرفم را اینجا به شما جوانان خواهم زد که شما بدانید ادامه و انتهای این انقلاب اسلامی به ظهور انقلاب امام زمان (عج) ختم خواهد شد این انقلاب انقلاب الهی است و با صد دلیل می توان گفت این انقلاب بشری نیست این انقلاب ماندگار است و بنا به اعتراف مقام معظم رهبری این انقلاب توسط پروردگار الهی کمک و صورت گرفته شده است.

جوانان بدانند که به گفته حضرت امام(ره) حفظ انقلاب از واجبات و اوجبات است و هیچ واجبی مهم تر از حفظ این انقلاب نیست بنابر این ما یک وظیفه ایی داریم و امروز وظیفه سنگین ما حفظ نگهداری از این انقلاب است و باید تلاش کنیم کسانی که غافل شده‌اند آگاهشان کنیم و از نیرنگ های دشمن بیدارشان کنیم .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: