یکشنبه 26 دسامبر 10 | 15:11

تنبیه پلکانی جایگزین قطع کامل رابطه با انگلیس

قبل از بکارگیری گزینه قطع کامل روابط، گزینه‌ های دیگری مانند اخراج سفیر خیره سر و نادان فعلی انگلیس از ایران (به عنوان عنصر نامطلوب )، کاهش سطح روابط ، قطع روابط اقتصادی نیز وجود دارند که هر کدام برای تنبه دولت ورشکسته انگلستان کارآمد به نظر می رسند!


1– بعید است کسی مسلمان ایرانی باشد و نسبت به حاکمیت انگلستان (از گذشته تا به امروز) احساس تنفر نداشته باشد. سوابق سیاه استعماری انگلستان وحضور همیشه منفی آن در 200 سال اخیر اجازه نداده و نخواهد داد که هیچ انسان آبرومندی نسبت به این حاکمیت سلطه طلب و نژاد پرست و متکبر حس منفی نداشته باشد.

2- بدون تردید تلاش کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در قطه کامل رابطه با دولت انگلستان برخاسته از حس استقلال خواهی و ظلم ستیزی اعضای این شورا بوده و به عنوان یک عمل تاریخی و انقلابی ستودنی است.

3- از سوی دیگر اهل فن به خوبی می دانند که در صورت تعلیق کامل روابط میان جمهوری اسلامی و بریتانیای کبیر(!!) بیشترین ضرر و هزینه متوجه آنها خواهد بود و نه ما. آنهم در شرایطی که فشارهای ناشی از بحران اقتصادی اخیر در عالم سرمایه داری درحال خرد کردن استخوانهای فرسوده بسیاری از نظامهای غربی بویژه انگلستان است!

4- اما عقل سلیم حکم می‌کند مومن به گونه ای عمل کند که همواره ابتکار عمل با او باشد و عنان کار را همیشه بدست خود بگیرد. قطع کامل روابط ایران و انگلستان یکی از گزینه‌های برخورد با حاکمان مغرور و غیر منطقی انگلیس است اما این راه تنها گزینه موجود نیست!

5- قبل از بکارگیری گزینه قطع کامل روابط، گزینه‌ های دیگری مانند اخراج سفیر خیره سر و نادان فعلی انگلیس از ایران (به عنوان عنصر نامطلوب )، کاهش سطح روابط ، قطع روابط اقتصادی نیز وجود دارند که هر کدام برای تنبه دولت ورشکسته انگلستان کارآمد به نظر می رسند!

6- استفاده از گزینه های متعدد و پلکانی تنبیهی در برابر استعمار پیر و فرتوت بریتانیایی سابقا کبیر!! دست نظام را در برابر رفتار های استکباری و فرعونی انگلیسیها باز خواهد گذاشت و نماد قدرت مانور جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.