یکشنبه 26 دسامبر 10 | 16:29

فتنه‌گران می‌خواستند كشور را به اجانب بفروشند

رئيس قوه‌قضاييه گفت: 9 دي، حماسه حضور مردم در مقابل فتنه‌گران بود كه مي‌خواستند كشور را به اجانب بفروشند.


آيت‌الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي افزود: خلقت و زندگي حضرت مسيح(ع) كه روح خداست و كلمه الهي و قول‌ الحق است توام با معجزات متعدد بوده است و تعابير قرآني خيلي عجيب در اين باب است.

لاريجاني با اشاره به سخن گفتن حضرت مسيح (ع) در گهواره و ديگر معجزات آن حضرت گفت: در آيات قرآني خداوند تبارك و تعالي مي‌فرمايد حضرت عيسي سلام‌الله عليه احياي موتي مي‌كرد و از آنچه در منازل جمع‌آوري و ذخيره شده بود، خبر مي‌داد. در قرآن از قول حضرت عيسي آمده است: «اني اخلق لكم من الطين كهيئه الطير فانفخ فيه فيكون طيرا باذن الله و ابري الاكمه والابرس و اخبي الموتي باذن الله و انبء كم بما تاكلون و ما تدخرون في بيوتكم ان في ذلك لايه لكم ان كنتم مؤمنين».

رئيس قوه‌قضاييه افزود: اتصال به روح‌القدس و تأييد به روح‌القدس، از عالي‌ترين مقامات انساني است و با رسيدن به اين مرحله انسان از همه چيز باخبر مي‌شود و به اذن‌الله احيا مي‌كند موتي را و بيماران را شفا مي‌دهد و حضرت عيسي (ع) به اين مرحله رسيده بود و قرآن مكررا اين مسئله را تاييد مي‌كند و فرق است بين ادياني كه به خاطر تحريفشان و به خاطر دنياپرستي عده‌اي، مطالب حق انبيا را تحريف كرده‌اند با قرآني كه همواره انبياي الهي را تاييد مي‌كند.

لاريجاني با تبريك و تهنيت ميلاد حضرت مسيح (ع) به مسيحيان جهان خصوصاً مسيحيان كشورمان گفت: در هيچ دين و كتاب آسماني به اندازه قرآن شريف و اسلام نسبت به انبياي الهي تكريم و تعظيم نشده است. برخي كشورهاي منتسب به مسيحيت انواع شقاوت‌ها را در حق مردم دنيا انجام مي‌دهند.

وي تأكيد كرد: در عين حال از سران ديني مسيحي هم مي‌خواهيم كه در مقابل ظلمي كه در كشورهاي منتسب به مسيحيت مي‌شود ساكت نباشند چرا كه اين حضرت مسيح است كه فرموده است: قال اني عبدالله اتاني الكتاب و جعلني نبيا و جعلني مباركا اين ما كنت و اوصاني بالصلوه و الزكاه ما دمت حيا و برا».

لاريجاني تأكيد كرد: كمرنگ شدن امر به معروف و نهي از منكر در سطح جامعه به رواج منكر و كوچك شدن اهميت معروف مي‌انجامد.

رئيس قوه‌قضاييه افزود: ما اميدواريم كه اين نعمت بزرگ كه در آيات و روايات به آن توجه شده آسان از كنارش نگذاريم و حداقل مردم در محيط‌هايي كه زندگي مي‌كنند با زبان، يكديگر را امر به معروف و نهي از منكر كنند.

وي تأكيد كرد: احساس مي‌شود متأسفانه غيبت كردن، خلاف گفتن، افترا بستن و مسائل اين چنين در جامعه رواج دارد و كسي اعتنا نمي‌كند و از كنارش مي‌گذرند در حالي كه اگر در هر جمعيت كوچك يا بزرگي كسي خلافي مرتكب شد و دروغي گفت و تهمتي زد، به او تذكر داده بشود كه اين حرف خلاف است و درست نيست و البته با شرايطي كه براي انجام امر به معروف و نهي از منكر در كتب فقهي ذكر شده است بيان شود، حتماً موجب تقويت بنيان‌هاي فضايل اخلاقي در جامعه و موجب منع از گسترش امور منكر مي‌شود.

رئيس قوه‌قضائيه ابراز اميدواري كرد طرحي كه به همين مناسب در مجلس شوراي اسلامي مطرح شده پيگيري بشود و به يك سرانجام قانوني و رسمي در كشور برسد.

لاريجاني با اشاره به حوادث سال گذشته خاطرنشان كرد: 9 دي، حماسه حضور مردم در مقابل فتنه‌گراني بود كه مي‌خواستند كشور را به اجانب بفروشند.

در ادامه جلسه روش‌ها و ساختار هيئت‌هاي تخلفات اداري قوه‌قضائيه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و ادامه آن به جلسه بعد موكول شد.

لاريجاني در اين زمينه گفت: ركن مهم نظارت بر كارمندان دستگاه قضايي اصلاح و رفع مشكلات هيئت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.